Autor Wątek: MSI Geforce 750 TI TwinFrozr + złącze zasilania  (Przeczytany 1015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maciejczachon

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI Geforce 750 TI TwinFrozr + złącze zasilania
« dnia: 30 Czerwiec 2016, 07:26:39 »

Witam
Mam karte MSI Geforce 750 TI TwinFrozr, Procesor Q6600, Zasilacz SilentiumPC 500W (nowy - zakupiony razem z kartą), 4GB ram DDR3, Płytę główną MSI G41M-P33 COMBO, 2 hdd 2,5", Windows 10.
Problem pojawił się gdy zakupiłem nową kartę i zasilacz. Pojawiały się zacięcia systemu w trakcie pracy (czarny ekran, resety sterowników - 1-3 razy dziennie, czasami raz w przeciągu 2 dni - mało używam komputera). Wymieniłem płytę główną i ram na w/w. Sprawdzałem na innym zasilaczu. Nic nie pomogło.
Obawiam się, że są problemy z zasilaniem poprzez port PCI-Express.
Karta jest ze stycznia tego roku. Czy mam się dalej z nią męczyć czy może da rade zainstalować na niej złącze zasilania.
Posiadam takowe wylutowane z innej uszkodzonej karty, a płyta drukowania karty msi posiada miejsce na takie złącze. Jestem w stanie to zrobić samodzielnie, ale obawiam się, że stracę gwarancję.
Pożyczona karta graficzna GF 750 (bez TI) działała bez problemów. dlatego zdecydowałem się na zakup podobnej ale trochę lepszej.

Czy myślicie, że serwis wlutowałby mi gniazdo z utrzymaniem gwarancji na kartę?
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec 2016, 08:31:29 wysłana przez maciejczachon »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI Geforce 750 TI TwinFrozr + złącze zasilania
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwiec 2016, 10:55:12 »

Witaj

Nie wiem jak serwis by to naprawił, ale modyfikacja tego typu w 100% usuwa gwarancję z produktu. Najlepiej skontaktuj się ze sklepem lub MSI w sprawie wymiany/naprawy.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.