Autor Wątek: Aktualizacja BIOS P67a G45 problem  (Przeczytany 5030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mario_n

• Szeregowiec
  • *
  • :
Aktualizacja BIOS P67a G45 problem
« dnia: 10 Czerwiec 2016, 12:29:22 »

Witam,

Po zakupieniu WIN 10 pojawiał mi sie błąd: Driver Power State Failure , który resetował komputer
Zgodnie ze wskazówkami naprawy błędu postanowiłem wczoraj zrobić update bios. (nie robilem tego od nowosci plyty)
Wszedlem w najnowsza wersję programu live update. Wybralem aktualizację bios, i postepowalem krok po kroku zgodnie z instrukcją (nakazał mi w miedzyczasie włożyć pendrive i nie wyjmowac go do konca update)
Komputer sie zresetowal, pojawił sie pasek postepu, wszystko przebieglo prawidlowo i zonk. Komputer sie zresetował i uruchamia sie na 1 sekunde i wyłącza. I tak moze bardzo długo.
Zgodnie z instrukcja, przestawilem zworke aby wyczyscic cmos. NIC, Wyciągnalem baterie, NIC. Zostawilem wyciagnieta baterie na noc, NIC.
Wypiąłem wszystk oprocz jednek kosci ramu, na laptopie przygotowalem dysk bootowalny i sciagnalem ze strony MSI najnowszy BIOS i podłaczylem do roznych portow z tylu komputera i tez nic.
Płyta po gwarancji, tylko domowe użytkowanie, bez gier i wodotryskow i nagle czarny ekran.
Ma ktos podpowiedz co z tym zrobic? Nie ukrywam, że akcje firmy MSI w tym momencie są u mnie na poziomie śmieciowym. Czy ktoś pomoże podnieść mi ich wartość?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Aktualizacja BIOS P67a G45 problem
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Czerwiec 2016, 13:48:55 »

Witaj

Spróbuj w ten sposób:
Pobierz wersję BIOS która była przed aktualizacją. Wrzuć ten plik na pendrive USB (max 4GB) w formacie FAT32, musi być on pusty, a plik BIOS jedynym plikiem w głównej lokalizacji. Odłącz wszystkie urządzenia które mogą być używane do bootowania systemu (HDD, SSD, jakieś inne pendrive'y, dysk optyczny itp), odłącz też przedni panel od obudowy. Podłącz przygotowany pendrive do USB 2.0 z tyłu płyty. Zresetuj BIOS. Odpal komputer i zobacz czy coś ruszy.
Jeśli ruszy, to jesteś w domu. Jeśli nie, to tylko serwis komputerowy który posiada programator SPI może pomóc.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

mario_n

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Czerwiec 2016, 16:22:12 »

Dzieki za informację. Po pracy sprobuje.
Dzwoniłem w miedzyczasie do serwisu MSI i powiedziano mi , ze jest jakis odsetek plyt, które się psują po update BIOS.
Zapytałem dlaczego w takim razie nie ma informacji na ten temat w okienku live update przed rozpoczęciem dokonywania update...
Powiedziano mi ze zasugeruja dodanie takiej informacji.
Jest to dla mnie absolutnie niezrozumiale, że instalując fabryczne oprogramowanie tego samego producenta rozwalam sobie najwazniejsza czesc komputera za kilkaset zlotych i ktos umywa od tego ręce.
Przestrzegam wszystkich przed robieniem update BIOS w plytach MSI.
Jesli podpowiedz kolegi wyzej plyty nie pomoze w naprawie plyty to kupie nowa plyte, ale nigdy nie będzie to już MSI i ta firma przestaje dla mnie istnieć.
Dzisiaj MSI moze zaoszczedzi na naprawie 50 zl ale jutro nie zarobi na mnie oraz moich wielu znajomych, bo ruszę z tematem dalej.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Czerwiec 2016, 18:51:54 »

LiveUpdate jest skopany, i to akurat jest wiadome już od dawna (wystarczy spojrzeć na globalne forum MSI : forum-en.msi.com ).
A druga sprawa jest taka, że BIOS to akurat delikatny temat, i nie ważne czy wydasz 100zł na płytę czy kilka tysięcy, każda ma prawo się uszkodzić podczas flashowania. A uszkodzenie da się naprawić przeważnie.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

mario_n

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Czerwiec 2016, 19:19:59 »

Moze i Live update jest skopany (co juz wiem ale nie wiedzialem wcześniej)
Przy czym dobrze by było gdyby ktos wprowadził pojawiajacy się komunikat przy uruchamianiu live update, że jest to program skopany i że lepiej do wogole nie uruchamiac.
Jestem inż. budownictwa, sporo pracuje, mam różne pasje w tym najfajniejszą pasje w postaci dwóch córeczek.
Jesli nie zmieniam komputera to nie wchodze czytac o nich na forach. Po prostu nie mam na to czasu. Wierze w to, że jesli producent udostepnia aplikacje to nie zepsuje mi ona komputera... Działając w ten sposób nie powinno się na smartfonach instalować jakichkolwiek aplikacji wypuszczanych przez producenta telefonu.
Dzwoniłem do serwisu wykonującego flash bios w Łodzi. Koszt 250 zł.
Jesli Twoja podpowiedz nie zadziała, to zrobie z plyta cos bardzo złego i nagram z tego filmik z pozdrowieniami dla MSI.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Czerwiec 2016, 21:02:33 »

Bardzo drogo  ???
Co z płytą zrobisz, to już Twoja sprawa. Osobiście posiadam taki programator (nie jest drogi) no ale, każdy ma inne pasje, hobby. Ja potrzebuje to urządzenie, bo takie mam zainteresowania, ale wiadomo że od innej osoby nikt nie będzie oczekiwał że będzie coś takiego posiadał (w porównaniu do gaśnicy którą policja wymaga :) )

pit_1975

• Pułkownik
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Czerwiec 2016, 02:47:01 »

W Łodzi na pewno jest sporo innych serwisów komputerowych,wystarczy podzwonić/pochodzić (wiem,nie każdy ma czas)
skoro kolega Nichrome się na tym zna (dobrze wiedzieć),to się dogadaj/dogadajcie,szkoda "wywalać" płytę główną,skoro można ją naprawić.
LiveUpdade jest skopany nie tylko u MSI,"leniwce" padają jak muchy po windowsowych aktualizacjach BIOS.
Osobiście zalecam aktualizację tylko z poziomu BIOS/UEFI.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Czerwiec 2016, 06:45:53 »

pit_1975, nie dogadamy się ;) Nie mieszkam w Polsce.

mario_n

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Czerwiec 2016, 02:22:56 »

Dalem dzisial plyte do naprawy. Ma kosztowac 50 zl. Jutro odbiore i sprawdze czy dziala. Niestety w Lodzi znalazlem tylko dwa miejsca gdzie robia flash.
Szczerze to mam nadzieje ze naprawa sie uda.
Jesli nie to mam na budowie dwa fajne walce drogowe stalowe. Postanowilem ze jesli sie nie uda to poprosze kolezanke o nakrecenie fajnego filmu reklamowego Msi w ktorym bedzie ukazane porownanie efektow zrobienia update bios za pomoca oryginalnej aplikacji MSI oraz przejechania plyty przez dwa walce drogowe :)
Z calym szacunkiem, nie mozemy sie godzic na to ze jestesmy tak traktowani przez jakakolwiek firme.
Obojetnie co sie wydarzy to byl moj ostatni zakup w MSI.
Dzieki za porady. Dam znac czy plyta naprawiona.

mario_n

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Czerwiec 2016, 21:54:26 »

Osoba naprawiająca płytę potrzebuje tzw dump BIOSu tudzież zgrane z działającej płyty głównej informacje z Bios. Czy ktoś z Was wie skąd mogę takie dane pozyskać?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Czerwiec 2016, 02:09:57 »

Tylko tyle jestem w stanie zaproponować:
https://www.dropbox.com/s/ujl354fvwgbcw8z/E7673IMS.1D0?dl=0

Cokolwiek innego, to tylko MSI może pomóc.

mario_n

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Czerwiec 2016, 02:21:09 »

Dzieki, przekaze jutro, mam nadzieje ze zadziala