Autor Wątek: Problem z wybudzeniem komputera MSI Z170A Krait Gaming  (Przeczytany 1644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kennshy

• Szeregowiec
  • *
  • :
Problem z wybudzeniem komputera MSI Z170A Krait Gaming
« dnia: 04 Czerwiec 2016, 18:41:43 »

Przesiadłem się ostatnio na nową platformę pod Skylake i od samego początku męczy mnie pewien problem. Komputer po dłuższym, nieokreślonym do tej pory czasie nieaktywności (nie zdążyłem wyłapać czy to się dzieje regularnie w identycznych odstępach czasu) przechodzi jakby w tryb hibernacji. Wszystko się wyłącza tylko miga dioda Power na obudowie. Po próbie wybudzenia klawiaturą czy też myszką komputer w ogóle nie reaguje i jestem zmuszony odciąć zasilanie lub siłowo wyłączyć komputer za pomocą przycisku na obudowie. To jednak nie wszystko bo po takim zabiegu i ponownym uruchomieniu komputera ekran monitora zaczyna reagować jakby chciał załapać i pokazać już obraz po czym wyskakuje informacja "No signal" i nic się nie dzieje. Wczoraj akurat zdarzyło się tak, że reakcja monitora była zapętlona czyli próba pokazania obrazu po czym informacja "No signal" i tak w koło Macieju.

Walczę już z tym chyba 3 tydzień i do tej pory udało mi się zaktualizować BIOS do najnowszej wersji, próbowałem ustawiać w opcjach zasilania wysoką wydajność i wyłączyłem hibernację komendą "powercfg -h off" jednak na nic się to zdało i wydaje się jakby problem siedział gdzieś po stronie sprzętowej. Dodatkowo pogrzebałem w biosie za ustawieniami i znalazłem opcję "Wake Up Events" i przestawiłem przy opcji USB device jak i PS2 mouse/keyboard i co prawda komputer reaguje już na klawisze ale zachowuje się jakbym nacisnął przycisk zasilania na obudowie i powtarza się to co wyżej. Wczorajsza próba wybudzenia komputera zakończyła się awarią plików systemowych i musiałem stawiać system na nowo. Nie wiem czy coś pomijam czy czegoś nie wyłapałem, może to kwestia przestawienia jednej opcji w biosie i problem będzie rozwiązany jednak póki co sam do tego nie doszedłem dlatego proszę Was doświadczonych forumowiczów o pomoc.

Konfiguracja:
i5 6600k
MSI Z170A KRAIT GAMING
KINGSTON HYPERX 8GB DDR4 (HX421C14FBK2/8)
Gigabyte Radeon HD6850
SSD SanDisk 128GB (system)
Seagate 320GB (dane)
Be Quiet Pure Power BQT L7-530W
Monitor IIyama g-master red eagle 144Hz podłączony przez DisplayPort

Procesor póki co na standardowych zegarach, planuję w niedługim czasie wymianę zasilacza i karty graficznej wtedy pomyślę o jakimś OC.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Problem z wybudzeniem komputera MSI Z170A Krait Gaming
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwiec 2016, 21:08:24 »

Witaj

Jest to dość częsty problem ze Skylake. Jednym pomaga aktualizacja BIOSu, a inni wymieniają pamięć RAM.

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=267236.0
https://forum-en.msi.com/index.php?topic=271013.0

Proponuję kontakt z serwisem, może mają poprawioną wersję BIOS.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.