Autor Wątek: msi z97 gaming 7 zwieszanie sata  (Przeczytany 1144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marlonkozaky1

• Szeregowiec
  • *
  • :
msi z97 gaming 7 zwieszanie sata
« dnia: 16 Maj 2016, 18:16:42 »

Witam wszystkich  ;) Moja płyta to msi z97 gaming 7. Mam ja od 2 lat i ostatnio zaczely mi sie zwieszac urzadzenia podlaczone pod gniazda sata, czyli cd rom i dysk. I zastanawiam sie czy oddac plyte na gwarancje , ktorej zostal mi jeszcze rok, ale sprobuje opisac problem, moze ktos cos bedzie wiedział.
Najpierw zaczelo sie z cd romem, gdy wlozylem jakas plyte to zaraz zwieszal sie system, a nawet czasem nie chcial mi bootowac (z poziomu dos) , ale gdy przelaczylem na inne gniazdo sata dzialal juz normalnie przez kilka dni i potem znowu zwiechy, w koncu odlaczylem go calkowicie i teraz to samo zaczelo sie dziac z dyskiem, ciagle zwiechy systemu na ktore pomaga tylko reset, ale gdy przelacze na inne gniazdo sata, dziala normalnie prze pare dni. Aha i po przelaczeniu do innego gniazda bios nie startuje, musze go resetowac.
Dodam ze zmiana kabli nic nie dala, nic nie podkrecalem, flashowalem tylko bios.
CD rom sprawdzany na innym kompie, a dysk skanowałem MHDD i nie bylo zadnych bad sectorow ani logicznych, ani fizycznych.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: msi z97 gaming 7 zwieszanie sata
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Maj 2016, 19:46:03 »

Witaj

Jest możliwość, że problemem nie jest płyta, lecz zasilacz. Jeżeli masz możliwość, to sprawdź u siebie z innym zasilaczem.
Jeżeli jednak przy innym zasilaczu też będzie przycinać to możliwe że jednak płyta.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

marlonkozaky1

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj 2016, 15:26:22 »

Dzieki za zainteresowanie  ;) ale jezeli byla to by wina zasilacza to czy nie wystepowaly by tez inne problemy? np. z karta graficzna, procesorem itp..?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maj 2016, 17:31:48 »

Niekoniecznie. Może być tylko problem z zestawem kabelków SATA.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.