Autor Wątek: Aktualizacja BIOS'u i innych sterowników od MSI - brak obrazu na monitorze  (Przeczytany 6319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mefjo.k

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam, wczoraj zainstalowalem windows'a na nowym pc. Wszystko ładnie śmigało poinstalowalem sterowniki itp, jednak dnia dzisiejszego wyskoczył mi komunikat, aby przeskanować pc za pomocą live updater'a. Wyskoczyło mi, sporo rzeczy do aktualizacji.
Zacząłem je więc aktualizować, był tam mdz innymi BIOS itp. Aktualizacje pobrały się i zaczęły instalować, w miedzy czasie gralem w Armored Warfare pc zaciął się przy instalacji aktualizacji bios'u i musiałem go zrestartować, po restarcie nie dawał obrazu na monitor.
Nie wiem co robić, komputer podpięty na HDMI, nie posiadam kabla DisplayPort. Zmiany Kabli nic nie dawały.
Co mogę zrobić? Potrzebuję szybkiej pomocy. Dodam tylko, że monitor jest w porządku.
Karta sieciowa, która posiada diody nie reaguje. Komputer po wciśnięciu przycisku power włącza się, tzn. działają wszystkie wiatraczki, diody itp. Płyta główna nie wskazuje na FAIL ze strony komponentów.
Na komputerze były zainstalowane WSZYSTKIE programy dostarczone przez MSI, oraz TS3, STEAM (CS:GO, War Thunder) , MY.COM - Armored Warfare.
PC Gear:
Płyta główna: Msi b150 gaming m3
CPU: Intel Pentium g4520 3,6ghz
Pamięci ram: Corsair vengance 2x4 2133mhz
Dysk twardy: WD Blue 1tb

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Witaj

BIOS nie został zaktualizowany, a raczej uszkodzony.
Weź pusty pendrive (max 4GB), w formacie FAT32, i wrzuć na niego czysty plik BIOS ze strony produktu (www.msi.com). Podepnij pod tylną wtyczkę USB. Odłącz WSZYSTKIE inne urządzenia typu HDD,SSD, DVD drive. Wyczyść BIOS(CMOS) (w podpisie moim znajdziesz link jak to zrobić), i jak już wyczyścisz, odpal komputer. Jeżeli BIOS się przywróci, to OK. Jeżeli nie, to spróbuj inną wersję BIOS na pendrive.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska

Dokładnie jest to objaw niepoprawnie wgranego BIOSu
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

mefjo.k

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witaj

BIOS nie został zaktualizowany, a raczej uszkodzony.
Weź pusty pendrive (max 4GB), w formacie FAT32, i wrzuć na niego czysty plik BIOS ze strony produktu (www.msi.com). Podepnij pod tylną wtyczkę USB. Odłącz WSZYSTKIE inne urządzenia typu HDD,SSD, DVD drive. Wyczyść BIOS(CMOS) (w podpisie moim znajdziesz link jak to zrobić), i jak już wyczyścisz, odpal komputer. Jeżeli BIOS się przywróci, to OK. Jeżeli nie, to spróbuj inną wersję BIOS na pendrive.

Najpierw mam wyczyścić CMOS, czy instalować BIOS?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Najpierw wyczyść CMOS, następnie spróbuj z pendrive'em.

mefjo.k

• Szeregowiec
  • *
  • :

Próbowałem restartować CMOS przez Baterię BIOS'u, czy aby na pewno wszystko dobrze robie?
1. Odłączam zasilanie
2. Wyjmuję baterię i przykładam drugą stroną
3. Czekam 5 sek
4. Wkładam baterię z powrotem

Jeżeli tak nic się nie stało, jedynie tyle, że włączeniu pc włączy się na sekunde, wyłączy się i włącza się od nowa już natomiast chodząc.
Brak obrazu na monitorze.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2016, 15:24:45 wysłana przez mefjo.k »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Przy 2. nie wkładasz jej w żaden sposób. Po prostu wyciągasz.
Jak wyciągniesz, to znajdź na płycie piny o nazwie JBAT1 (i przy wyłączonym komputerze, odłączonym zasilaczu i wyciągniętej baterii) użyj śrubowkrętu, klucza (czegokolwiek metalowego) by wyczyścić poprawnie (punkt 2. z instrukcji poniżej).
Tutaj jest prosto z instrukcji jak to zrobić poprawnie:

mefjo.k

• Szeregowiec
  • *
  • :

Przy 2. nie wkładasz jej w żaden sposób. Po prostu wyciągasz.
Jak wyciągniesz, to znajdź na płycie piny o nazwie JBAT1 (i przy wyłączonym komputerze, odłączonym zasilaczu i wyciągniętej baterii) użyj śrubowkrętu, klucza (czegokolwiek metalowego) by wyczyścić poprawnie (punkt 2. z instrukcji poniżej).
Tutaj jest prosto z instrukcji jak to zrobić poprawnie:

Ale w momencie włączania ten śrubokręt/klucz musi być przywarty do tego?
I jak wyjmę tą baterię to w momencie włączania pc jej nie wkładam tak?

mefjo.k

• Szeregowiec
  • *
  • :

Dobra ogarnąłem już jak, zrobiłem i nadal brak sygnału. ;/

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Z pendrive i BIOS na nim próbowałeś? Czy nie doczytałeś instrukcji? ;)

pit_1975

• Generał
  • :

Żart miesiąca,a może nawet roku :)

Baterii nie wyjmujemy,a już tym bardziej nie wkładamy jej odwrotnie !!!!!
bateryjka musi być włożona,podczas resetu BIOS może ci się zapalić dioda (prawdopodobnie niebieska/czerwona),nie wiem czy stosuje się tą diodę do wszystkich modeli płyt głównych
bateryjka jest właśnie po to,by dać napięcie do "zwarcia" (reset),nawet w instrukcji obsługi nie ma nic na temat wyjmowania baterii :)

mefjo.k

• Szeregowiec
  • *
  • :

Chciałbym podziękować serdecznie, bo naprawiłem to już. Obyło się bez wysyłki na serwis, oby więcej takich ludzi,
Pozdrawiam.

mefjo.k

• Szeregowiec
  • *
  • :

Żart miesiąca,a może nawet roku :)

Baterii nie wyjmujemy,a już tym bardziej nie wkładamy jej odwrotnie !!!!!
bateryjka musi być włożona,podczas resetu BIOS może ci się zapalić dioda (prawdopodobnie niebieska/czerwona),nie wiem czy stosuje się tą diodę do wszystkich modeli płyt głównych
bateryjka jest właśnie po to,by dać napięcie do "zwarcia" (reset),nawet w instrukcji obsługi nie ma nic na temat wyjmowania baterii :)

Gościu grzeczniej, jako iż robiłem to pierwszy raz byłem lekko zdenerwowany i zamotany, a oglądając ten poradnik: https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=8816.0
Byłem pewien, że mam tak to zrobić. Czytaj najpierw cały temat potem pisz, fakt faktem - powiedziałeś dobrze,
Pozdrawiam.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Chciałbym podziękować serdecznie, bo naprawiłem to już. Obyło się bez wysyłki na serwis, oby więcej takich ludzi,
Pozdrawiam.
Super że działa  :)
Nie ma sprawy i pozdrawiam :)

pit_1975

• Generał
  • :

Gościu grzeczniej.................

Jeżeli poczułeś się obrażony (a nie miałem takiego zamiaru),to przepraszam.
Pozdrawiam.