Autor Wątek: i5 6600 i R9 380 4GB - Problem z temperaturami  (Przeczytany 1864 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

19radek08

• Szeregowiec
  • *
  • :
i5 6600 i R9 380 4GB - Problem z temperaturami
« dnia: 06 Kwiecień 2016, 13:37:52 »

Wiam otoz od 2-3 dni mam problem z karta graficzna, ogolnie wszystko pieknie ladnie temperatura karta na poziomie 25-30 stopni w spoczynku lecz jak wlacze jakas gre lub cos co obciaza karte i procesor to temperatura wskakuje na okolo 50 stopni i plus minus taka zostaje po wylaczniu nawet wszystkich zbednych programow w aplikacji afterburner uzycie gpu skacze na poziomie 80-100% mimo iz nic nie robie na komputerze tak samo z procesorem w spoczynku temperatura wynosi srednio na wszystkie rdzenie 10-13 stopni ale po wlaczeniu i wylaczeniu jakiejsc gry zostaje na stale okolo 30-40 stopni nie wiem czy to kwestia jakis ustawien w sterownikach czy co sie dzieje komputer jest calkowiecie nowy ma nie caly miesiac bylo wszystko ok lecz teraz cos jest nie tak.

Jezeli w zlym dziale wrzucilem temat prosze o przeniesienie.

Specyfikacja Komputera:
-Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan Pro
-Zasilacz Corsair Builder Series CX 600W
-Karta graficzna MSI Radeon R9 380, 4GB
-Płyta główna MSI B150 GAMING M3
-Procesor Intel Core i5-6600 Skylake, socket 1151
-Obudowa Zalman Z9 PLUS
-Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB DDR4 2133MHz CL14

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: i5 6600 i R9 380 4GB - Problem z temperaturami
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Kwiecień 2016, 20:39:40 »

Witaj

Nie ma potrzeby otwierać 2 tematów, wystarczy jeden, ewentualnie przerzucę :)\

Coś musi u Ciebie w tle działać. Jeżeli procesor ORAZ karta graficzna nie wracają do stanu spoczynku, to coś musi wisieć. Możliwe też że któraś aktualizacja sterownika od GPU nawaliła, i troszkę psuje działanie. Chwilowo nie mam możliwości, ale w tym tygodniu jeszcze znajdę Ci program który powinien pomóc.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.