Autor Wątek: Karta graficzna MSI R9 380 4GB  (Przeczytany 1396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krzy1gaw

• Szeregowiec
  • *
  • :
Karta graficzna MSI R9 380 4GB
« dnia: 24 Luty 2016, 20:20:07 »

Od prawie 3 tygodni posiadam następujący zestaw :

Procek - Intel Core i5-6600k niekręcony
Karta graficzna - MSI R9 380 Gaming 4GB
Płyta główna - MSI Z170A Gaming M3
RAM - 2X4GB
Zasilacz  - Corsair VS 550W

Do dnia wczorajszego działał bez zarzuty ale coś się w nim popsuło. Zostawiłem kompa z włączoną grą i odszedłem od niego na ponad godzinę. Po powrocie (nikt z domowników w międzyczasie nic na nim ani przy nim nie robił) na monitorze wyświetlał się brak sygnału. Zrestartowałem kompa ale jako że było późno i nie przyniosło to efektu zostawiłem to i zdecydowałem zająć się tym dzisiaj. Komputer za każdym razem jak go odpalałem włączał się w ten sam sposób - wszystko startuje,wiatraki się kręcą,wszystko się zaczyna świecić itd. ale monitor wciąż niczego nie wykrywa. Doszedłem do wniosku iż jest to wina karty i po jej wyciągnięciu i podpięciu kabla od monitora do wejścia hdmi od płyty głównej komputer bios a potem system ładnie wstał i wszystko działa bez zarzutu i stabilnie. Mam zamiar oddać kartę na gwarancji ale doszedłem do wniosku że może wpierw zapytam się was o zdanie na ten - co powinienem jeszcze zrobić ? Może z kartą jest wszystko w porządku a może to być wina np. biosu płyty głównej.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Karta graficzna MSI R9 380 4GB
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Luty 2016, 20:55:50 »

Witaj

Moją uwagę przyciąga Twój zasilacz. Masz może możliwość spróbować coś mocniejszego? R9 380 to jest jednak dość żarłoczna karta.
Jeśli masz możliwość, to spróbuj kartę w innym komputerze.
Spróbuj również inny rodzaj połączenia (DVI/DisplayPort itp).

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

krzy1gaw

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Luty 2016, 07:02:35 »

Tak próbowałem też przez inne złącze ale nie przynosiło to efektu. Nie mam możliwości użycia innego zasilacza ponieważ jest to pierwszy komputer jaki posiadam i nie mam innych części. Wydaje mi się że jednak że 550w spokojnie wystarczy do mojego zestawu który myślę pod obciążeniem pobiera koło 300w.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Luty 2016, 12:37:56 »

Sąsiad/znajomy może pomóc.
Ale rzeczywiście wygląda na problem z kartą. W sprawie reklamacji, rozmawiaj ze sprzedawcą lub MSI.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.