Autor Wątek: B150M Night Elf - problem z dzwiekiem trzaski  (Przeczytany 1816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gbachnik

• Szeregowiec
  • *
  • :
B150M Night Elf - problem z dzwiekiem trzaski
« dnia: 13 Luty 2016, 17:10:04 »

Witam !
2 tygodnie temu kupilem plyte B150M Night Elf z I3 6300 oraz 8bg Corsair Vengence dd4 2133 zasilacz mam Corsair MX500 i dysk ssd OCZ Trion 100 . Po zainstalowaniu win 7 64 w systemie uefi i najnowszych sterownikow MSI dzwiek na wbudowanym realteku jest nieczysty tzw pierdzi. W filmach systemie oraz grach itp. Nastepnie zainstalowalem win 10 64 (nowa instalacj nowe sterowniki) to samo . Sprawdzilem inne glosniki to samo . Bios mam  zaktualizowany do najnowszego 1.40 . Wlozylem z drugiego komputera karte dzwiekowa sound blaster Z i po wylaczeniu w biosie wbudowanej ten sam objaw na sound blasterze dzwiek nieczysty slychac trzaski . Moje pytanie czy to plyta glowna jest uszkodzona czy ja czegos nieogarniam . Prosze o pomoc .

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: B150M Night Elf - problem z dzwiekiem trzaski
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Luty 2016, 17:30:36 »

Witaj

Możliwe że płyta jest uszkodzona, ale nie koniecznie.
Połóż płytę na czymś co nie przewodzi prądu (np pudełko od płyty) i odpal wtedy. Czasem obudowa styka się z płytą w jednym miejscu i powoduje dziwne zjawiska.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

gbachnik

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Luty 2016, 19:49:07 »

Zrobilem to tez tylko zapomniale napisac obudowa jest typu cube Thermaltake wiec te przerwania dzwieku wygladaly mi jak cos z elektryka albo stykanie sie plyty wiec odkecila ja od obudowy i podlozylem pudelko po plycie glownej nic nie dotykalo obudowy uruchomilem i objaw byl ten sam . Chyba widze ze bede musia reklamowac plyte.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Luty 2016, 08:33:28 »

Chyba tak :/
Chociaż z drugiej strony, dźwięk z płyty jak i karty dedykowanej był ten sam, prawda? Mam wrażenie że coś gdzieś innego może powodować ten problem.Masz może kartę graficzną lub coś innego co wymaga slotu PCIe?

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

gbachnik

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Luty 2016, 01:13:14 »

testowalem na wbudowanej grafice i na zewnetrznej grafie starym radeonie 4870 i problem ten sam i na pokladowej karcie dzwiekowej oraz na zewnetrznej karcie dzwiekowej soundblaster z na slocie pciexpres obecnie wszcynam procedure reklamacji i wymiany plyty na nowa tak mi radzil z msi sprawdze jeszcze inny zasilacz i hdd dla spokojnego sumienia .