Autor Wątek: GT70 2PC brak wifi po upgrade do win10  (Przeczytany 2526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

invisigo

• Szeregowiec
  • *
  • :
GT70 2PC brak wifi po upgrade do win10
« dnia: 14 Luty 2016, 15:08:58 »

Witam
Posiadam MSI GT70 PC
I7 4710MQ
GTX880
RAM 16b
1tb 7200rpm
Killer

I mam problem. Po instalacji upgrade do windows 10 z windows 8.1 niestety nie działa wifi. Czy mógłby mi ktoś pomóc?

Pozdrawiam Radek

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: GT70 2PC brak wifi po upgrade do win10
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Luty 2016, 19:56:27 »

Witaj

Niestety laptop nie jest wspierany pod Windows 10.
Musisz popróbować sterowniki z innych (podobnych) laptopów które mają takie same/bardzo podobne parametry (WiFi) i zobaczyć czy któreś ruszy.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

invisigo

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Luty 2016, 19:16:02 »

Witaj

Musisz popróbować sterowniki z innych (podobnych) laptopów które mają takie same/bardzo podobne parametry (WiFi) i zobaczyć czy któreś ruszy.

Laptop za 8 koła i nie jest wspierany? Jaja sobie robicie?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Luty 2016, 19:26:03 »

To już nie do mnie pretensje.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

Prozac

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Luty 2016, 05:52:14 »

Witam
Posiadam MSI GT70 PC
I7 4710MQ
GTX880
RAM 16b
1tb 7200rpm
Killer

I mam problem. Po instalacji upgrade do windows 10 z windows 8.1 niestety nie działa wifi. Czy mógłby mi ktoś pomóc?

Pozdrawiam Radek

Mam ten sam model z tym że gtx870 i 8 gb ramu.
Zaktualizuj Bios i EC.
Po aktywacji Windows 10, zrób czystą instalacje systemu (bez aktualizacji, klucz od Win 8.1 będzie pasował). Dlaczego czysta instalacja? Wyjątek potwierdza regułę że żaden Windows nie lubi aktualizacji do nowszej wersji. Zawsze tak było i masa błędów z tego wynikała. U mnie po aktualizacji z Win 7 do Win 10 komputer nie chciał przechodzić w stan uśpienia.

Po instalacji systemu nie podłączaj kompa do netu i zainstaluj sterowniki od Windowsa 8.1 (kompatybilne z Win 10) w kolejności 1. Chipset, 2. Intel VGA, 3. nVidia VGA, 4. Audio, 5. LAN, 6. Card Reader 7. WLAN, 8. BT, 9. Touchpad, 10. ME, 11. Radio Switch, 12. Others. Sterowniki ściągnij z https://www.msi.com/product/notebook/support/GT70-2PC-Dominator.html#down-driver

Możesz mieć problem z uruchomieniem Sound Blaster Cinema. Wchodzisz do katalogu z zainstalowaną aplikacją i usuwasz plik SBCinema.conf, uruchamiasz kompa ponownie i będzie działać.

Jak już wszystko zainstalujesz odpal aktualizacje windowsa i powinno wszystko śmigać. Jak już nie będzie co aktualizować wejdź jeszcze w menadżer urządzeń, znajdź kartę VGA intela i spróbuj zaktualizować sterowniki. U mnie o dziwo znalazło nowe stery :)

Witaj

Jak nie jest wspierany?
A to sam sobie wymyśliłem? http://event.msi.com/2015/windows10/en/upgrade.html#nb

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2016, 05:57:57 wysłana przez Prozac »