Autor Wątek: MSI Z170A Gaming M7 - problem z DisplayPort i zintegrowaną grafiką i7 6700K.  (Przeczytany 1905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pytel.mac

• Szeregowiec
  • *
  • :

Dzień dobry,

Czy ktoś z Was może spotkał się z problemem braku sygnału przy podłączeniu monitora przez DP?
Z powodu awarii karty graficznej musiałem przestawić się na zintegrowaną grafikę HD 530 z procesora i7 6700K.
Niestety jedyne co się pojawia to okienko BIOSU, po czym na monitorze jest wyświetlana informacja No Signal.
W BIOSie przestawiłem rodzaj grafiki na zintegrowaną, rozszerzyłem alokacje pamięci GPU do maksimum. Niestety cały czas to samo.
Mam podejrzenia, że może to być spowodowane jakimś konfliktem pomiędzy nieodinstalowanymi sterownikami karty graficznej, a zintegrowaną grafiką.
Niestety nie mam tego jak sprawdzić, stąd szukam ewentualnie innej przyczyny, lub jakiejś wskazówki jakie ustawienia jeszcze mogę wypróbować aby upewnić się, że problem nie leży po stronie płyty głównej.

Dziwne jest również to, że przy uruchomieniu komputera, jeszcze przed wejściem do BIOSu, na dolnej połowie monitora, przez ułamek sekundy wyświetlane są dziwne szumy obrazu, tak jak na starym telewizorze, gdy nie podłączy się anteny.

Przydatne informacje:
Model Płyty głównej: MSI Z170A Gaming M7
Wersja BIOSu: E7976IMS.190
Procesor: Intel i7 6700K
Monitor Acer xb270hu (Monitor posiada jedynie wejście DisplayPort)

Z góry wielkie dzięki za pomoc.
Pozdrawiam Maciej

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Witaj

Do BIOSu dostajesz się bez problemu na DisplayPorcie?
Spróbuj inny monitor, kabel DP. Czasem coś nie styka.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

pytel.mac

• Szeregowiec
  • *
  • :

Hej,

Dzięki za odpowiedź.

Do biosu mogę sobie spokojnie wejść. Ba, raz udało mi się wejść do "rozwiązywania problemów" w Windowsie i uruchomić Windowsa w trybie awaryjnym, odinstalować sterowniki, ale to nic nie pomogło, później wszystko wróciło do tego samego stanu - czyli BIOS -> "No Signal". Przy czym pomiędzy momentem gdy udało mi się wejść do awaryjnego uruchamiania Windowsa, a kolejnym czarnym ekranem po biosie, nie dotykałem kabla, więc raczej to nie jest kwestia braku styku.

Obstawiam, że jest tutaj coś zwalone po stronie Windowsa, ale już się poddałem, losowość występowania tego problemu mnie zniechęciła, poczekam aż wróci do mnie karta grafiki.

Pozdrawiam,
Maciej

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Witaj

Cóż, skoro BIOS normalnie działa, to wina po stronie sterowników lub Windowsa samego w sobie. Osobiście trzymam starą grafikę (750Ti) na wypadek gdyby moja główna (980Ti) padła i trzeba by wysyłać na gwarancję :) Lepsze to niż zintegrowana.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.