Autor Wątek: Konflikt systemu operacyjnego z podzespołami  (Przeczytany 1631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

p.moskalewicz.z

• Szeregowiec
  • *
  • :
  • Piotr
Konflikt systemu operacyjnego z podzespołami
« dnia: 12 Luty 2016, 14:57:03 »

Witam,
Ostatnio zakupiłem cały komputer (wszystko w jednym) i po zainstalowaniu Windowsa 7 64-bit mam problem ze sterownikami do karty graficznej oraz dźwiękowej. Problem objawia się tym, że przy próbie klasyfikacji sprzętu (wystawiania ocen przez system) zawsze dochodzi do przedwczesnego przerwania procesu (kończy się przy kategorii sprawdzania DirectX 10). Ponadto próby instalacji sterownika do karty dźwiękowej kończą się niepowodzeniem, przez co gniazda audio są całkiem bezużyteczne.

O dziwo, problem ten nie występuje przy aktualizacji systemu operacyjnego do 10. Moje pytanie jest następujące - czy karta graficzna oraz płyta główna działają poprawnie wyłącznie z systemem Windows 10?

Posiadane komponenty: Płyta główna MSI B85M-E45; Karta graficzna MSI GeForce GTX 960 OC

Pozdrawiam

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Konflikt systemu operacyjnego z podzespołami
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Luty 2016, 16:05:21 »

Witaj

Płyta i karta są w zupełności kompatybilne z Win7 i nowsze.

Upewnij się że masz wszystkie aktualizacje Windwsa zainstalowane. Później dopiero zajmij się sterownikami (i zacznij od sterowników Intel).
Jaką masz wersję BIOS? Próbowałeś zaktualizować?

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.