Autor Wątek: MSI Z170A Xpower Gaming Titanium Edition brak dźwięku  (Przeczytany 3169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kublickikamil

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI Z170A Xpower Gaming Titanium Edition brak dźwięku
« dnia: 04 Luty 2016, 08:54:57 »

Jak w tytule kupiłem kilka dni temu MSI Z170A Xpower Gaming Titanium Edition instaluje sterowniki z płyty i nic niby się instalują, ale system nie wykrywa karty zero reakcji w wejściach za równo z tyłu jak i z przodu wszystko podłączone prawidłowo po odinstalowaniu sterowników i zainstalowaniu nowszych manualnie albo pojawia się komunikat Error code 0x000000FF albo instalacja sie zatrzymuje i nie idzie dalej  dźwięk jest tylko w monitorze przez HDMI, dźwięk pojawił się po zainstalowaniu windowsa potem wyłączyłem pc i już dźwięku nie ma zgodnie z instrukcją po zainstalowaniu Realtek HD Audio driver powinien się pojawić Realtek Hd Audio Manager a jego nie ma, zamiast tego jest Nahimic ale w nim też nie wykrywa karty dźwiękowej proszę o pomoc bo nie wiem co mam z tym zrobić. Dodam jeszcze że po pobraniu najnowszych sterowników ze strony do tej płyty i po usunięciu z menagera urządzeń po ponownej instalacji i wybraniu manualnie tych sterowników wyskakuje: atrybuty rozszerzone są niezgodne i na tym koniec
moje podzespoły to
intel i7 6700K
ram Corsair Dominator Platinum 16gb 3000mhz cl 15
dysk samsuung ssd 840 evo
Windows 7 ultimate
karta graficzna puki co brak
dodam że jest też problem z sterownikami grafiki intela po wejściu w program zawiesza się
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2016, 10:00:25 wysłana przez kublickikamil »

kublickikamil

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI Z170A Xpower Gaming Titanium Edition brak dźwięku
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Luty 2016, 08:20:52 »

Po ponownym zainstalowaniu windows  jest dźwięk na jednym wejsciu graja dwa głośniki z 5 z tym ze nie instalowałem żadnych sterowników do dźwięku po instalacji sterowników karta dźwiękowa znika i nie da się nic z tym zrobić w BIOS włączona opcja dźwieku HD ma ktoś jakieś pomysły nie chciał bym się narażać na zakup dodatkowej karty dźwiękowej

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Luty 2016, 10:16:40 »

Witaj

Jaką masz wersję BIOS?
Spróbuj położyć płytę na kartonie (pudełko od płyty będzie OK, nie używaj tej torebki antystatycznej) i zobaczy czy wtedy masz dźwięk.
Spróbuj też inne głośniki/słuchawki.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

kublickikamil

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Luty 2016, 10:43:21 »

Wersja bios 1.0 puki co nie aktualizowałem bo w razie czego mogą mi nie przyjąć w sklepie zwrotu. Do czego doszedłem w tym momencie zainstalowany od nowa system dźwięk jest z tym że bez sterowników no i w grach nie działa czemu się nie dziwie bo jak nie ma sterowników to i dźwięku nie ma prawa normalnie działać, po instalacji sterowników dźwięk znika i nie wykrywa ani nie rozpoznaje karty dźwiękowej sterowniki instalują się do pewnego momentu po czym instalacja albo się przerywa albo zawiesza no i dźwięku już nie ma więc problem nie leży w płycie bo z tego wynika że ona działa tylko w sterownikach no i teraz nie wiem co zrobić nigdy nie miałem takich problemów zaktualizować bios może to coś da ? Próbowałem aktualizacji bios przez live update ale niby instaluje nowy bios ale dalej jest ten sam czyli 1.0 więc chyba trzeba manualnie to zrobić ja nigdy się w to nie bawiłem bo nie było potrzeby

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Luty 2016, 12:40:28 »

Nie radzę używać LiveUpdate. Często miesza BIOS.

A czemu to sklep miałby nie przyjąć zwrotu? Używasz oficjalnego sposobu aktualizacji (Live Update / MFlash).
Użyj MFlash i zaktualizuj do najnowszej wersji (1.5)
https://www.msi.com/product/motherboard/support/Z170A-XPOWER-GAMING-TITANIUM-EDITION.html#down-bios

kublickikamil

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Luty 2016, 13:24:20 »

spotkalem się już z taką opcją że kolega zaktualizował bios w karcie graficznej bo mu sli nie chciało łączyć po czym zwrócił katr i nie przyjęli bo była ingerencja w oprogramowanie no dziwne wiem ale jednak takie rzeczy też się jak widać dzieją bios zaktualizowany do 1.5 przez pendrajw po kolei od 1.1 aktualizowałem zaraz wgram sterowniki i zobaczymy.

Edit
Dalej nie da się ich zainstalować Error code 0x000000FF pojawia się pod koniec instalacji

Edit
Mało tego po tej operacji karta dźwiękowa znika i głos znowu jest z monitora przez hdmi musiałem przywracać system żeby głośniki działały jakieś inne pomysły ? jest jakaś obsługa klienta w msi żeby tam zadzwonić no i żeby pogadać z kimś zorientowanym ?
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2016, 13:34:55 wysłana przez kublickikamil »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Luty 2016, 14:26:20 »

Oczywiście że jest linia :)

kublickikamil

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Luty 2016, 15:06:58 »

thx jutro bd dzwonił a jakies pomysły od ciebie? powiem szczerze że to jest nie do pomyślenia żeby ze sterownikami do takiej płyty były problemy z grafika z procesora też mam problem jak biore klasyfikacje systemu to mi pokazuje cos nie tak z grafiką i się zawiesza program od intela hd graphic też się nie uruchamia normalnie masakra puki co korzystam z wbudowanej w procesor karty bo starą 980 sprzedałem i czekam na Pascala myślałem że coś pogram ale widzę że nie da rady. Swoja drogą nie sądzę żeby przez telefon udało się im mi pomóc bo nawet dla dobrego informatyka jest to trudne najwyżej dokupie kartę dźwiękową mam nadzieję że będzie działała

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Luty 2016, 15:41:31 »

Próbowałeś odpalać poza obudową?
Spróbuj położyć płytę na kartonie (pudełko od płyty będzie OK, nie używaj tej torebki antystatycznej) i zobaczy czy wtedy masz dźwięk.

kublickikamil

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Luty 2016, 12:35:25 »

nie próbowałem mam chlodzenjie cieczą i ciężko bd mi to wyciągnąć a o co chodzi z tym wyciąganiem z obudowy co to ma dać ?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Luty 2016, 13:51:10 »

Sprawdzić czy gdzieś nie ma połączenia przewodzącego które powoduje problemy (ewentualnie).

kublickikamil

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Luty 2016, 08:28:29 »

Udalo mi się rozwiązać problem. Tak jak pisałem chodziło o sterowniki żadne nie chciały działać co jest oburzające żeby sterowniki z płyty dołączonej nie działały po instalacji około 20 sztuk sterowników udało mi się trafić na takie które się zainstalowały i działają załączam nazwę może komuś się przyda.
Nichrome dzięki za poświęcony czas i chęć pomocy

64bit_Win7_Win8_Win81_R273-[Guru3D.com]

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Luty 2016, 12:19:13 »

Dobrze że działa.
Podejrzewam indywidualny problem, inaczej byłyby setki/tysiące użytkowników piszących na ten temat.

;)