Autor Wątek: Opinie o laptopach MSI  (Przeczytany 20723 razy)

jelonek

• Szeregowiec
  • *
  • :
Opinie o laptopach MSI
« dnia: 16 Styczeń 2016, 19:56:17 »

Obecnie ma laptopa od Lenovo. Chcę go jednak wymienić na nowszy. Byłem niedawno u znajomego, a ona ma MSI GX70. Bardzo mi się spodobało jego wykończenie. Kolega twierdzi, że wydajność również jest zadowalająca.

Chciałem jednak zapytać szersze grono osób co sądzicie o notebookach MSI, a zwłaszcza o GX70, który być może kupię? Warty jest swojej ceny? Dobrze wykonany? Pogram na nim w nowsze gry? I dlaczego laptopy od MSI są tak mało popularne?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Opinie o laptopach MSI
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń 2016, 20:20:32 »

Witaj

Osobiście nie posiadam laptopa MSI (cena  :( ) Aczkolwiek używałem trochę tu i tam, to i swoje wiem :)
Ogólnie odradzam GX70 ze względu na podzespoły (CPU+GPU) od AMD. AMD nie robi najlepszych sterowników, więc i problemy można mieć.

Zerknij na modele z serii GT lub GS. Intel+Nvidia najlepszą kombinacją dla laptopów.
Wykonanie wg mnie bardzo dobre większości modeli. Te tańsze (CX), cóż.. można pomarudzić.
Wg mnie warte swojej ceny. Przymierzam się do zakupu GT72, i żaden Asus, Acer czy Lenovo, nie posiada takich podzespołów jak nawet najtańszy GT72 od MSI (Asus z moimi wymaganiami kosztuje 14.000zł, MSI GT72: 9.500zł :) ) !

Lapki MSI nie są "mało popularne". Są po prostu drogie i dość ekskluzywne (szczególnie GT80  ;) ). Dlatego większość kupuje coś tańszego, aby móc pograć w coś co lubi (nie koniecznie w najnowsze tytuły).

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

jelonek

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Styczeń 2016, 21:10:34 »

Rozumiem, że MSI mają po prostu wydajne podzespoły dlatego są droższe? A co z jakością wykonania, powiedzmy w takim MSI GE72? Polecasz go? Warto jest dać za niego powyżej 4 tys. zł?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Styczeń 2016, 22:17:41 »

Może być, jak najbardziej. Jakość wykonania jest słaba tylko w seriach CX, inaczej nie jest źle :) I tak, 4tys zł to też dobra cena. Ja za swojego HP z i7 (2 rdzenie) i gt840m dałem 3tys.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

zyga9595

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Styczeń 2016, 22:57:41 »

Ogólnie z MSI nie ma większych problemów(przynajmniej u mnie jak do tej pory 1 raz postawiłem na tą firmę) niestety ich cena na rynku odstrasza ale za to (testowałem w podobnej cenie asusa) uważam że mój GT72 jest lepiej zrobiony jakoś tak bardziej podchodzi mi jego klawiatura od ss która jest naprawde na najwyżyszm poziomie na żadnym laptopie nie pisało mi się tak dobrze a posiadam je od dawna różne modele (ibm z pentium 2 oraz grafika 32 MB nie pamiętam rocznika był moim pierwszym). Z tego co wiem te zaczynające się od 5 tys są naprawdę godne uwagi przynajmniej tak twierdzi mój znajomy który miał już kilka MSI

Przymierzam się do zakupu GT72

Dobry wybór laptop ma 0 problemów z grzaniem się (stale mam 65 stopni na obciążeniu) a wydajnościowo jest bosko (zależy który wariant) u mnie jest 980 z 4 GB ramu to w zupełności wystarczy by odpalać najnowsze gry w fhd na full oprócz cieni i jest te 58-60 fps :D

solidny01

• Sierżant
  • **
  • :
  • Global
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Styczeń 2016, 23:14:46 »

I dlaczego laptopy od MSI są tak mało popularne?

Nie przesadzaj, że trzeba szukać ich ze świecą  :P W rankingu 20 najpopularniejszych w porównywarkach cen są cztery MSI, przy czym GP70 jest na drugiej pozycji - http://www.strefa-zakupowa.pl/rankingi/sprzet-komputerowy/laptop/. Fakt, że są trochę drogie, ale to już średni i wyższy segment, więc trzeba trochę głębiej sięgnąć do kieszeni.

Prozac

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Styczeń 2016, 15:42:18 »

Ja swojego MSI GT70 2PC Domiantor zakupiłem w grudniu 2014 r. Fakt że cena lapka nie była mała, ale coś za coś. Jeśli chodzi o wykończenie to nie mam żadnych zastrzeżeń. Klawiatura od SS robi naprawdę ogromne wrażenie. Jeśli chodzi o działanie to miałem tylko problem ze sterownikami do Win 10 ale czysta instalacja Win 10 + stery od Win 8.1 naprawiły problem. Wydajność w grach jest super, chłodzenie też bardzo dobrze się spisuje.

Z moich znajomych jestem trzecim użytkownikiem lapka ze stajni MSI i jak na razie żaden z nas nie miał żadnych problemów, także polecam :-)

SAiLO

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Styczeń 2016, 14:59:26 »

Mam GT72-2QE od ponad roku i jestem bardzo zadowolony z jakosci sprzetu i wydajnosci.
GT72S 6QF DRAGON G 29TH ANNIVERSARY EDITION - i7-6820HK, 32GB DDR4 RAM, 512GB SSD, 1TB HDD, 8GB GTX 980

GT72 2QE i7-4710, 32GB DDR3 RAM, 512 GB SSD, 1TB HDD, 8GB GTX 980M - sprzedany