Autor Wątek: Oprogramowanie pod win 8.1 do ge72 6qf i błędy  (Przeczytany 3794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nocarz

• Szeregowiec
  • *
  • :
Oprogramowanie pod win 8.1 do ge72 6qf i błędy
« dnia: 29 Grudzień 2015, 03:57:48 »

Witam może mi ktoś pomóc kupiłem niecały miesiąc temu lapka ge72 6qf win8.1 gtx970 i7-6700 16gb ram.musiałem zmienić piecyk na lapka i mam milion pytań na które chciałbym poznać odpowiedzi.
1. skąd mam ściągnąć programy typu nahimic,killer lan, aktualizacje jeżeli na polskie stronie msi nie ma nawet tego modelu a poza tym jest do wyboru tylko win10 /dostałem co prawda płytkę z msi ale tam są stery pod win10 i na wstępie wyrzuca mi ,że mam sytem nie ten/
2.bateria podobno w tym modelu jest nie wymienna czy to oznacza ,że będę musiał po gwarancji kupić nowy komputer czy wymienią mi jakimś cudem baterię w serwisie

proszę może ktoś rozwieje moje bolączki bo piecyk to piecyk:)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Oprogramowanie pod win 8.1 do ge72 6qf i błędy
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudzień 2015, 07:06:16 »

Witaj

Co do sterowników to niestety nie wiem, laptop oryginalnie przycjodzi z Win10(lub jest założenie że każdy do tej wersji zaktualizuje).
2. Na jakiej podstawie mają wymienić baterię, oraz czemu miałbyś kupować nowy komputer?

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

nocarz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudzień 2015, 08:04:18 »

Chodzi o to ,że jak coś stanie się z baterią bo niestety praca na baterii trwa max 3 godziny zresztą ten typ tak ma i jak zagrać w bardziej wymagającą grę to trzeba podpinać zasilanie. I właśnie o to się rozbija ,że jak będę miał często podpiętego po sieć to w końcu ta bateria może tego nie wytrzymać. Kwestia jest tego typu czy serwis MSI takową wymieni. A po drugie to win 10 jest do chrzanu miałem przykład zwiech i innych błędów więc póki co nie uśmiecha mi się instalowanie jej.

medyq

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudzień 2015, 10:12:03 »

Nowe lapki z baterią montowana "na stałe" nie maja raczej takich problemów jak spadek wydajności baterii przez to że jest ciągle ładowana. To tyczy się modeli starszych gdzie faktycznie jesli była możliwość, lepiej było wyjąc baterię i grac tylko na kablu. Ponoć w MSI bateria wytrzymuje próbę czasu, tym bardziej że w przypadku gier i tak Ci sie rozładowuje nawet z kablem (drenaż) więc pracuje cały czas.

Lapka możesz rozkręcić bez utraty gwarancji - o ile nie popsujesz nic. Mozna więc zerwać plombę ponoć o ile nie uszkodzisz czegoś sam mechanicznie.

Po trzecie - gwarancja na kompa jest 2 lata a na baterię i tak tylko rok.

ρяαωιє

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień 2015, 11:10:52 wysłana przez Prawie »

nocarz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Grudzień 2015, 16:03:12 »

dzięki spróbuję jak tylko znajdę więcej czasu:)