Autor Wątek: TouchPad + Win10 => MultiTouching - Jak to pogodzić na przykładzie MSI GE62 6QC  (Przeczytany 3103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piotr.p

• Sierżant
  • **
  • :

Opisze dla potomnych jak to pogodzić bo mnie to bardzo wkurzało i znalzłem rozwiązanie na necie, ale pare rzeczy samemu musiałem porobić.

1.
Panel Sterowania -> Urządzenia -> Mysz i płytka dotykowa -> Płytka dotykowa - "Opóźnienie: krótkie opóźnienie"
opis: bo za późno reaguje na przesuwanie góra dół.

2.
Panel Sterowania -> Urządzenia -> Mysz i płytka dotykowa -> Powiązane Ustawienia - dodatkowe opcje myszy -> nowe okienko:
2a: ->>Opcje wskaźnika -> Ruch -> ustawiamy na 4 kreski od prawej strony (3 kreski wolne)
2b: ->>Ustawienia Urządzenia -> Ustawienia -> nowe okienko:
2ba: ->>>Przewijanie -> ustawiamy na 2 kreskę od prawej strony (1 kreska wolna)
2bb: ->>>Przewijanie -> Przewijanie jednym palcem -> "Włącz przewijanie w pionie" "Włącz przewijanie w poziomie"
Opis: to jest po to aby na dole i po prawej stronie można było przewijać jednym palcem - bardzo przydatne, bo toutchpad jest i tak duży i mona na to sobie pozwolić
2bc: ->>>Przewijanie -> Przewijanie dwoma palcami -> "Włącz przewijanie w pionie" "Włącz przewijanie w poziomie"
2bd: ->>> Powiększanie przez "uszczypnięcie" -> zaznaczamy
2be: ->>> Obracanie -> włącz gest obrotu

OK
OK
Zamykamy Panel Sterowania

Cieszymy się multi dotykiem, tak jak w MSI FX600 z win 7 prof -> ja dopasowałem te ustawienia dla siebie na podstawie 5 letniej pracy programisty na FX600 ;-)))

Temat do podpięcia - jak ktoś chce może dorobić obrazki ;-)))