Autor Wątek: MSI Z97 KRAIT Edition nie działa Sound Blaster Cinema 2  (Przeczytany 3968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sebastian.mazur2801

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI Z97 KRAIT Edition nie działa Sound Blaster Cinema 2
« dnia: 08 Grudzień 2015, 16:53:57 »

Płyta główna: MSI Z97- MS7922
Wersja BIOSu V10.6
Procesor:Core i5-4690K
Grafika: GTX 970 MSI
Dysk twardy: Kingston SSD V300 120 GB SATA/600 + WD Calviar 1 TB SATA/300
Pamięć RAM: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V
Zasilacz: SilentiumPC Supremo M1 Gold 550W, 80Plus Gold
System Operacyjny: Windows 7 X64 Ultimate

Witam wszystkich nie przeciągając zbytnio, chciałem prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu nadmienionego w temacie. Otóż kupiłem (nie składałem sam, jedynie dobierałem własnoręcznie części) komputer oparty właśnie o tą płytę główną, licząc że dźwięk będzie przyzwoity, dodam że przesiadałem się z laptopa hp ze sterownikami beats audio który grał świetnie (w domyśle oczywiście na słuchawkach). Po zainstalowaniu sterowników i aktualizacji wszystkiego dźwięk jest przeciętny, zdecydowanie gorszy od laptopa. Wydaje mi się że to wina właśnie nie działającego oprogramowanie Sound Blaster Cinema 2. Wrzucam print screena z błędem  , nie znalazłem niczego ciekawego internecie. Dodam jedynie że sam program się włącza ale ikony są nieaktywne.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI Z97 KRAIT Edition nie działa Sound Blaster Cinema 2
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudzień 2015, 17:47:28 »

Witaj

Sound Blaster Cinema jest tylko dostępny na serii Gaming. Dla porównania: Twoja płyta oraz Z97 G45 Gaming. Spójrz na biały i czerwony tekst. Na czerwonym masz: Audio Boost oraz Sound Blaster Cinema. Na Twojej, nie ma.

http://www.msi.com/product/motherboard/Z97S-SLI-Krait-Edition.html#hero-specification

http://www.msi.com/product/motherboard/Z97-G45-GAMING.html#hero-overview

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.