Autor Wątek: GTX MSI 970 Gaming - No signal/Black Screen  (Przeczytany 6188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

eidos17

• Szeregowiec
  • *
  • :
GTX MSI 970 Gaming - No signal/Black Screen
« dnia: 02 Grudzień 2015, 17:11:03 »

Płyta główna: ASRock P67 Pro3
Wersja BIOSu + ewentualnie firmwaru : UEFI Version: P67 Pro 2.0. http://postimg.org/image/4pts3zz2p/full/
Procesor:i5 2500k
Grafika: GTX MSI 970 Gaming
Dysk twardy: Dysk SSD Samsung 850 EVO 250GB SATA3
Pamięć RAM: Kingston HyperX 2x 4GB DUAL 1600
Zasilacz: CORSAIR CMPSU - 600CXV2EU 600W Fan-140mm
Bluray/DVD-RW: LG
System Operacyjny: Windows 7 Ultimate
Inne: Brak

Witam wszystkich, problem polega na tym iż po zakupie i zamontowaniu grafiki GTX MSI 970 Gaming mam problemy z Black screenem. Gdy tylko robie testy 3dmarkiem, zaczynają się problemy. Czasami uda się przejść test na średnich ustawieniach, lecz na Extreme jest to nie możliwe. Wczytuję się test 1, po czym zaraz black screen i NO signal na monitorze. Mam wrażenie jakby karta graficzna się wyłączała, albo był problem z sterownikami, bo dzwieki windowsa są normalnie, ale nic nie widze i nie wiem co to za błąd wyskoczył, bo słychać tylko błąd windowsa. W grach wygląda to tak, że podczas grania monitor się wyłącza, słychać dzwiek błędu, po chwili dzwieki znikaja i muszę zrobić restart komputera jak w poprzednich przypadkach. Zmieniałem sterowniki, wyłączałem różne opcje w sterownikach, nic nie pomogło. Sprawdzałem nawet miernikiem napięcie na Pinach do grafiki, wynosiło ono 12,05 w IDLE, 11,95 do 12 w obciązeniu. Grafika wymaga 8+6 pinow, u siebie w zasilaczu mam 2x6+2, wiec piny mam podłączone normalnie. Podłączyłem starą grafike ASUS RADEON HD6950 DIRECT CU2   1024 DDR5 . Robiłem testy 3dmarkiem11 na Extreme. Nawet gdy na testach było 4-5 FPS, nic się nie działo, test przeszedł pozytywnie. Co mam robić, wysyłać karte na gwarancje? Czytałem że jest dużo takich przypadków, oto przykład:   GTX 970 black screen (no signal) WTF  - na wypadek gdybym nie mogl wysyłać linków.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: GTX MSI 970 Gaming - No signal/Black Screen
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Grudzień 2015, 19:12:59 »

Witaj

Mam nadzieję że masz najnowszą wersję BIOS oraz Intel ME. Jeśli nie, to zaktualizuj. Jeśli tak, to wyślij kartę na gwarancję. Ewentualnie sprawdź w innym komputerze.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

eidos17

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Grudzień 2015, 20:58:43 »

Dziękuje za odpowiedz, Intel ME? Nie wiem czy mam, ale chyba jest skoro tutaj jest wszystko OK: http://postimg.org/image/w3vhvo35z/full/ wykrzyknik jest błędem, bo wyłączyłem TCP/IPv6. Co do biosu to mówisz o płycie głównej czy grafice? Tak jak napisałem w pierwszym poście, mam 2.0, a z tego co pokazuje tutaj http://www.asrock.com/mb/Intel/P67%20Pro3/index.pl.asp?cat=Download&os=BIOS to jest juz 3.30, ale czy to może w jakiś sposób pomóc? Nigdy nie robiłem update biosu, czytalem iż może to być niebezpieczne wiec...(musiałbym updatowac 3.1>3.2>i dopiero potem 3.3, czy mogę od razu na 3.3?) A co do biosu w grafice, nie myślę aby to było potrzebne, to świeży model, nie potrzebuje aktualizacji. Nie wiem czy problemem może jeszcze być, iż na plycie mam Expres 2.0, a grafika wykorzystuje 3.0, aczkolwiek gdzie nie czytalem to ludzie pisali, że nie ma to żadnego wpływu.
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2015, 21:12:08 wysłana przez eidos17 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Grudzień 2015, 22:22:30 »

Pogadaj z ASrock, zainstaluj wersję najnowszą (3.3) i nie, nie musisz iść po kolei. Prosto z mostu: 2.0->3.3.
Intel ME: Intel Management Engine. Aktualizujesz wraz z BIOSem (jako część BIOSu) a następnie sterownik w Windowsie instalujesz.
PCI Express 2.0 nie ma znaczenia. Co ma znaczenie to że potrzebujesz najnowszy BIOS oraz najnowszą wersję Intel ME dla Twojej płyty głównej (wersja 8 bodajże jest minimalnym wymogiem dla kart GTX900)

eidos17

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Grudzień 2015, 06:10:26 »

W jakiej sprawie mam pisać do Asrock? Czyli po prostu mam zainstalować 3.3 i tam już będzie najnowsza wersja Intel ME i potem zainstalować najnowszą już pod windowsem? Mógłbyś podać linka do wersji którą miałbym zainstalować? I jak sprawdzić jaką wersje aktualnie posiadam?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Grudzień 2015, 08:17:08 »

Nawet nie musisz pisać.
http://www.asrock.com/mb/Intel/P67%20Pro3/?cat=Download&os=BIOS
Pobierz pliczek z instrukcją, najnowszą wersję BIOS i postępuj zgodnie z instrukcją.

Nie wiem jak sprawdzić wersję którą aktualnie posiadasz. Podejrzewam że w BIOSie będzie napisane. Ale nie wiem, płyta nie jest MSI więc nie wiem bo tylko MSI używam  ;)

eidos17

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Grudzień 2015, 10:25:41 »

Zrobie update biosu dzisiaj, myslisz ze to pomoze? Tak czy inaczej, zebym nic nie nabroił:
1.Wypakowuje na dysk czy USB?
2.Odpalam, updatuje sie pod windowsem i prosi o restart komoutera
3.Podczas restartu klikam F2? U mnie bios włącza sie DEL
4. Laduje ustawienia domyslne
5. Wychodze zapisujac
Pominąłem cos? Co może się stać jak się coś wykrzaczy podczas instalacji, plyta nie wstanie? co wtedy zrobic.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Grudzień 2015, 10:38:27 »

Wybacz, jesteśmy na forum MSI. I niestety nawet jako zwykły użytkownik, nie mam prawa pomagać z produktami innymi niż MSI.
Instrukcja zawiera wszystko co musisz wiedzieć.

I jeśli coś pójdzie nie tak, to niestety płyta nie wstanie, i wtedy wysyłasz do Asrock na naprawę lub do lokalnego serwisu gdzie mają programator SPI.

I wg mnie aktualizacja BIOSu powinna pomóc.

eidos17

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Grudzień 2015, 19:05:23 »

Aktualnie jestem po update biosu do 3.3 oraz intel ME. Postawiłem nowy system, różne sterowniki, niestety problem pozostał. Wiec co, na gwarancje z nią? Jak wygląda gwarancja jeżeli kupiłem w sklepie agito. Wysyłam do nich czy do was?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Grudzień 2015, 19:41:24 »

Wysyłam do nich czy do was?
? Jestem osobą prywatną, nie pracownikiem MSI ;)

Napisz do sklepu. W ciągu 14 dni od zakupu powinni oni wymienić. A jeśli będą mieli problem z tym to powołaj się na prawa konsumenta.
Jeśli minęło 14 dni i nie chcą wymienić, to skontaktuj się z MSI.

eidos17

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Grudzień 2015, 09:18:39 »

Wysłałem karte na gwarancje, mam nadzieje żę wymienią na nową. Kto wie ile naprawiona karta by pochodzila i znowu padla. Jak myslisz będą naprawiać czy wymienia? Kupiona 17.11 a wczoraj oddana dopiero.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Grudzień 2015, 11:06:59 »

Myślę że wymienią.
Dostałeś najprawdopodobniej wadliwą sztukę (zdarza się) ale nowa jeśli będzie sprawna powinna chodzić bez problemu.

eidos17

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Grudzień 2015, 11:18:42 »

Zrobiłem zdjęcia numerów seryjnych, żeby potem sprawdzić. Wiesz może w jaki sposób oni testują te karty? Zgrają na nich?  :D

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Grudzień 2015, 12:01:18 »

Nie wiem jak. Wg mnie jakiś FurMark, 3D Mark i ewentualnie benchmark z 2 czy 3 gier, ale to tylko moje domysły. Jeśli karta jest wadliwa, to naprawią lub wymienią. Jeśli jest sprawna to odeślą i musisz szukać innego winowajcę.