Autor Wątek: GeForce GTX 680m z USA - czy warto?  (Przeczytany 1152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sebszc

• Szeregowiec
  • *
  • :
GeForce GTX 680m z USA - czy warto?
« dnia: 01 Grudzień 2015, 04:43:52 »

Zapytam szanowne grono graczy i użytkowników MSI, czy karty GeForce GTX 680m sprzedawane w USA na ebay lub amazonie są godne, aby je zamówić (pomijam kwestie $ bo w tej chwili słabo stoi złotówka względem amerykańskiej waluty). Rozważam sprowadzenie takiej karty i chciałbym poznać wasze opinie, być może ktoś już wcześniej wykonał taki import towaru.
Ze względu na różne rodzaje sprzedawanych kart tj. Dell-a lub for Clevo Alienware MSI itp... , którymi się zainteresować by było jak najmniej problemów?

Szukam karty do MSI GT70 OND

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: GeForce GTX 680m z USA - czy warto?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Grudzień 2015, 06:53:51 »

Clevo=MSI
DELL=Alienware.
Nie wiem czy warto. Podatek jeszcze będziesz musiał zapłacić czy sprowadzeniu (20%?).
Poszukaj na stronach Europejskich.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

bialy1920

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Grudzień 2015, 18:47:00 »

Mialem w swoim laptopie , nie byla przegrzana a sama padla w dodatku przy odpaleniu gry(cs go) metro redux na srednich nie chodzilo plynnie a na max.cielo.Mialem wersje 4gb.nie polecam.

lgk

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudzień 2015, 18:09:09 »

Nie stwierdziłem ewidentnej lepszości towarów z USA. Owszem ceny i serwis mają lepsze ale gdy doliczysz:
- niemałe koszty przesyłki z USA do Polski
- rozbójnicze* koszty przelewu bankowego (alternatywą jest Paypal i Transferwise)

W całej EU obowiązuje zasada że cena=koszt przesyłki+koszt towaru
- gdy cena przekroczy 150EUR płacisz cło
- gdy cena przekroczy 22EUR płacisz podatek w Polsce VAT 23% - nie wiem jak w innych krajach UE

Przesyłki oznaczone jako "prezent" czy "próbka" nie podlegają cłu i opodatkowaniu, tak samo jak przesyłki wysłane samemu sobie (np.z wakacji) Gdy wysyłasz do serwisu za granicę UE musisz załatwić odprawę celną, żeby nie zażyczyli sobie cła przy powrocie.

Formalności przeprowadzi Poczta Polska za co też pobiera niewielką ale zawsze opłatę. Jeśli nie było listu przewozowego z kosztami jesteś zobowiązany wysłać im takowy, może być e-mail lub Fax.

* Koszt przelewu zagranicznego w Polsce zaczyna się od około 70pln

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Grudzień 2015, 20:45:39 »

Nikt Ci nie zaznaczy że to prezent/próbka. Nie chcą ani siebie wsypać, ani Ciebie. Nawet mi znajomy nie zaznaczał bo mówił jak to jest.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.