Autor Wątek: MSI Z170I Gaming pro AC - mysz laguje  (Przeczytany 2767 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

e.michal.1986

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI Z170I Gaming pro AC - mysz laguje
« dnia: 30 Listopad 2015, 04:22:12 »

Cześć

Niedawno kupiłem płytę MSI Z170I gaming pro AC i mam problem z używaniem myszki bezprzewodowej.

Kursor myszy strasznie laguje zarówno w UEFI jak i w Windowsie. Lag jest tak uciążliwy że właściwie nie da się używać myszy. Kursor przeskakuje, nie ma płynnego ruchu, ciężko w cokolwiek wycelować ;) Jest wyraźnie gorzej w biosie, w windowsie trochę lepiej, ale i tak jest to bardzo uciążliwe.

Próbowałem podłączyć mysz pod usb 2.0, i 3.0 na tylnym panelu, próbowałem usb na przedzie obudowy, wymieniałem baterie w myszy, próbowałem różne sterowniki myszy w windowsie, aktualizowałem bios w płycie do 1.3 (mam wrażenie że na nim jest jeszcze gorzej), wyłączyłem zintegrowane wifi i bluetooth bo myślałem że mogą zakłócać sygnał z bezprzewodowej myszki, zaktualizowałem system, i wszystkie sterowniki, oraz directx, na tym pomysły się skończyły... nic nie pomaga.

Mysz: Microsoft wireless mouse 3500, na innym komputerze mysz działa bez problemu.

Musiałem kupić mysz przewodową i na niej wszystko działa normalnie... z tym że komputer stoi w salonie i nie chcę używać myszy na kablu.

Płyta Główna:
Wersja BIOS: 1.3
Karta Graficzna: Asus GTX 960 4Gb
Zasilacz: Bequiet 530W
Procesor:i5 6500
RAM: 8Gb hyperx 2400 CL15
SSD/HDD: Samsung 840 128 Gb +WD blue 1Tb + Seagate 500Gb
Cooler CPU: Box
Karta Raid: -
Karta Dźwiękowa: integra
Dodatkowy sprzęt podłączony do systemu(np myszka, słuchawki): Mysz jak wyżej
OC: Nie
System Operacyjny: WIndows 10 64bit

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI Z170I Gaming pro AC - mysz laguje
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopad 2015, 04:59:45 »

Witaj

Podejrzewam problem z kompatybilnością, bo nic innego tak naprawdę nie ma prawa zakłócać funkcjonowaniu myszy.
Napisz do supportu MSI, może sprawdzą ten błąd i naprawią w nowym BIOSie.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

e.michal.1986

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI Z170I Gaming pro AC - mysz laguje
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Listopad 2015, 05:02:52 »

Dzięki

Zgłoszenie już poszło równolegle do postu na forum, trzymam kciuki że sprawnie zadziałają :)