Autor Wątek: GX660 - rozbudowa Prosiłbym o pomoc  (Przeczytany 1872 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pstryczek321

• Szeregowiec
  • *
  • :
GX660 - rozbudowa Prosiłbym o pomoc
« dnia: 25 Listopad 2015, 11:13:51 »

Witam wszystkich forumowiczów

Piszę z prośba o pomoc bowiem mam wątpliwości związane z rozbudową leciwego juz GX-a, a wszystkie źródła mają wątpliwości
Mianowicie:
1. Czy latop obsługuje dual channels (flashowałem bois do najnowszej wersji ze strony)?
2. Jeśli tak to czy lepiej trzecie gniazdo zostawić puste - (aby dual channels działało muszą kości być zaimplementowane w odpowiednich slotach - przeważnie na przemian) ?
3. Czytałem że nie można już wkładać kart pamięci z wyższymi taktowaniami ze względu na napięcia - więc prosiłbym o informacje jakie konkretnie karty mogę dokupić (posiadam 3x2GB DDR3 1300 pracujące 1066)
4. Ostatnie pyt dot dysku W owym laptopie prawdopodobnie (proszę o weryfikację) mam gniazdo SATA II Można jakoś softwerowo zweryfikować czy obsłuży dysk SSD SATA III (w sprzedaży są z interfejsami od SATA III a znam przypadek w któym laptop z SATA II raz widział raz nie owy dysk) ??

Dokładna specyfikacja pod linkiem:
http://www.x-kom.pl/p/58739-notebook-laptop-156-msi-gx660-274xpl-i7-740qm-6144-500-dvd-rw.html

Z góry serdecznie dziękuję za odp

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: GX660 - rozbudowa Prosiłbym o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopad 2015, 14:07:49 »

Witaj

1. Wg tego co znajduje, to nie obsługuje dual channel.
2. -
3. Potrzebujesz 3x4GB 1300MHz (lub niżej). Taki RAM powinien pasować: http://www.ebuyer.com/164771-corsair-4gb-ddr3-1066mhz-laptop-memory-cm3x4gsd1066
4. Niektóre dyski z SATA III są kompatybilne z SATA II oraz I. Trzeba tylko znaleść.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

pstryczek321

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Listopad 2015, 05:30:12 »

No włąśnie... Dzwoniłem do centrum msi Tam przekierowali mnie do działu technicznego i też uzyskałem odpowiedź że na 90% nie Do tego dochodzi fakt że mam 3 gniazda na moduły pamięci... Na fakt że obsługuje przemawia tylko CPU-Z który pokazuje "dual"
Pan z działu technicznego informował też że pamięć powinna mieć tą samą częstotliwość i CL Pytanie czy CL w CPU-Z jakoś się liczy czy po prostu oznaczenie "9.0 cloks" oznacza CL9?
Może ktoś ma pomysł gdzie mógłbym znaleźć schemat płyty głównej do tego lapka żeby stwierdzić czy obsługuje dual i w które sloty wkładać karty pamięci jeśli obsługuje???
Ostatnie pytanie czy konfiguracja modułów pamięci 8+2+2 nie obniży wydajności?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Listopad 2015, 07:23:49 »

Witaj

8+2+2 nie zadziała.
Jedyne wyjście to 3x4. 8 nie działają w tym laptopie. Jakbyś miał i5, to max 2x4Gb.
http://www.msi.com/product/notebook/GX660.html#hero-specification

Jeśli się nie mylę, to BIOS powinien powiedzieć w jakim trybie RAM działa (przynajmniej tak mój mówi).

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

pstryczek321

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Listopad 2015, 08:46:26 »

Mój bios nic nie mówi
Czyli zostaje 4+4+4 albo 4+4+2 wolałbym 10 ale wtedy pewnie ten dual nie zadziała Wogóle nigdzie żadnych info nie ma żeby dual był na 3 gniazdach Może to trzecie to jakieś dodatkowe bo pod klawiaturą... Może ten "dual" w CPU-Z odnosi się do tych dwóch kości przy miejscu na drugi hdd??
A co do rodzaju to rozkręcilem lapka i sa to 1333 (musiałem spr bowiem podczas turbo podbija takt do ponad 600)

Ma ktoś pojęcie co z tym dualem?