Autor Wątek: GE70 Apache Pro - problemy z Wifi  (Przeczytany 2812 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tyborek25

• Szeregowiec
  • *
  • :
GE70 Apache Pro - problemy z Wifi
« dnia: 04 Listopad 2015, 14:12:39 »

Siemka, od pewnego czasu mam problemy z rozłączającym się wifi. Działa cały czas normalnie, ale w pewnym momencie rozłącza mnie kompletnie z Wifi i muszę ponownie się łączyć.. Już jest to irytujące, być może jest to wina Win 10 ponieważ mam wrażenie że po ostatniej aktualizacji tak właśnie się dzieje..

W sumie mam też drugie pytanie bardziej do Moderatora lub osób zaznajomionych w temacie, czy możemy wgl liczyć na pojawienie się sterowników oraz oprogramowania pod Win 10 ?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: GE70 Apache Pro - problemy z Wifi
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Listopad 2015, 16:10:58 »

Witaj

Możliwe że to Windows10 daje popalić. Jeśli masz możliwość to spróbuj Win8.1 lub Win7.

Co do sterowników, to musisz pytać MSI. Aczkolwiek, większość sterowników jest dostępna na stronach:
www.intel.com
www.nvidia.com
Inne sterowniki, na przykład do WiFi (Killer) możesz spróbować z innego laptopa lub nowszej wersji (Skylake).

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

tyborek25

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Listopad 2015, 03:36:58 »

Nie wiem dlaczego ale zainstalowałem na świeżo Win 8.1 Oryginalnego, wgrałem wszystkie sterowniki, nawet nie posiadam antywirusa a i tak samoczynnie mi zrywa połączenie z internetem... Powoli zaczynam się niepokoić że coś się dzieje z kartą Wifi..

Gdzie mógłbym np oddać na gwarancję w Polsce ? Oraz czy jest możliwość aby zobaczyć ile mi zostało jeszcze tej gwarancji ??

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Listopad 2015, 05:51:04 »

Gwarancji o ile się nie mylę to masz 2 lata od dnia zakupu.
A żeby oddać na gwarancję to musisz złożyć zapytanie do MSI poprzez panel użytkownika na ich stronie.
https://register.msi.com/home/login
Zaloguj się (dane forum powinny działać) i masz tam kilka zakładek po lewej, na samym dole listy masz wsparcie.

kebab84

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Listopad 2015, 09:59:43 »

U mnie podobnie, GP70 Leopard Pro... wifi nie zrywa ale są skoki pingu ... dość irytujące. Ponoc moga pomóc serowniki ze strony intel...

tyborek25

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Listopad 2015, 03:30:38 »

Więc tak, Wifi nadal zrywa połączenie i muszę ręcznie ponownie łączyć się z routerem.

Zrobiłem:
1. Aktualizacja sterowników do najnowszych ze strony Intel - nie pomogło
2. Odinstalowanie najnowszych, wgranie starszych (marzec 2015) - nie pomogło
3. Wyłączenie Bluetooth - nic nie pomogło.

Nie mam już pojęcia o co może chodzić. Mam jeszcze dwa laptopy w domu, i w tamtych nie zrywa połączenia, więc wina ze strony Routera wykluczona. Nic więcej mi do głowy nie przychodzi niestety ..

tyborek25

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Listopad 2015, 08:39:29 »

Taką odpowiedź otrzymałem od supportu :

Witam Pana/Panią,

Proszę pobrać sterownik ze strony Killer Networking.

Pozdrawiamy
Zespół wsparcia technicznego MSI Polska

Przecież to bez sensu... Nawet nie korzystam z tego killer-a bo do tego trzeba połączenia po kablu, a ja korzystam z WiFi, to też napisałem. Więc nie widzę związku z tym.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Listopad 2015, 10:04:40 »

Spróbuj. Nie zaszkodzi :)

tyborek25

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Listopad 2015, 10:09:00 »

Spróbuje. Dodatkowo jeżeli nie pomoże to trzeba będzie spróbować Linux Live CD i wtedy się okaże po której stronie tkwi problem..

A jeszcze takie pytanko jak miałbym oddawać na gwarancję, kupiłem laptop w komputroniku i dokupiłem dysk mSata, i aby go wymienić musiałem odkręcić klapkę pod laptopem,na jednej ze śrubek znajduje się plomba którą musiałem przedziurawić aby dostać się do śrubki. Czy to oznaczać teraz może, że laptop po tej interwencji stracił Gwarancję ??

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Listopad 2015, 10:22:59 »

tyborek25

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Listopad 2015, 10:32:46 »

No i super, bałem się, że to będzie koniec gwarancji ;) Ufff ;)

Dzięki  ;)

tyborek25

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Listopad 2015, 05:21:27 »

Dzisiaj rano miałem taką oto sytuację. Korzystałem z telefonu, dokładniej uruchomiłem grę która potrzebuje dostępu do sieci, miałem przed sobą laptopa. Nagle gra wyświetliła komunikat iż nie ma dostępu do sieci, popatrzyłem na laptop i w laptopie faktycznie internetu nie było. 5sec później gra znowu działała, a na laptopie ręcznie musiałem połączyć się z internetem.

Więc w tej zagadce szwankuje router... Tylko ciekawi mnie to dlaczego on tak nagle rozłącza internet na kilka sec i później jest już dobrze.. Moje sugestie to takie, że za duzo urządzeń jest do niego podpiętych (3 laptopy, telefon, 2 TV) lub coś jest w tym paśmie nie tak, spróbuję zmienić kanał na inny.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Listopad 2015, 11:15:22 »

A jaki masz router?

Osobiście musiałem kupić swój, osobisty, za swoje pieniążki, bo to co dał mi dostawca internetu (Virgin Media UK) to jeden, wielki "bubel". Internet miałem niby 50mb, a na WiFi Speedtest ledwo co 20mb sięgał. Więcej niż 3 urządzenia i nawet youtube w jakości 240p nie ładował. Pogadałem ze znajomym, i powiedział mi że routery które dostawcy internetu "dają" za darmo, to najtańszy badziew, taki by działało jako tako. Kupiłem w miarę tani router od TP-Link, 2.4GHz oraz 5GHz (a co mi tam ;) ). I co się okazało? W tym momencie jest podpięte:
3 laptopy, PC stacjonarny,3 telefony, 2 tablety, dysk sieciowy oraz TV. Wszędzie, w tym samym czasie odpalając YouTube, automatycznie wrzuca mi 1080P bez problemu, a w dodatku, TV'ka streamuje sobie z dysku sieciowego! A z racji że router dobrze się sprawuje, to zdecydowałem się zwiększyć internet z 50mb na 100mb. 2 funty więcej miesięcznie, ale w końcu jestem w stanie wykorzystać łącze. Pomyśl o wymianie routera. Nawet najtańszy Asus/TPlink/Netgear może zmienić Twoje doświadczenia z internetem :)

tyborek25

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Listopad 2015, 11:35:17 »

No ja mam router airlive n.power więc tutaj o badziewiu nie można mówić ;)

Kumpel w robocie mi podpowiedział aby zmienić po prostu w routerze serwer DNS na te od Google.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Listopad 2015, 12:41:17 »

Nigdy nie słyszałem o takich routerach, ale wygląda na coś dobrego :)
Sam chyba ustawię DNS od Google haha Nie pomyślałem o tym, a ponoć zwiększa to "jakość" łącza w niektórych przypadkach.

tyborek25

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Listopad 2015, 14:53:19 »

Narazie śmiga aż miło, bez zacięć i wgl. Więc chyba dało rade ta zmiana DNS w routerze