Autor Wątek: GT70 20C problem ze sterownikami mikrofon/touchpad/klawisze dotykowe  (Przeczytany 1143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kadaro90

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam.
Mam kilka problemów ze sterownikami do modelu GT70 20C.

1. Największy kłopot mam z mikrofonem... Od nowości działał on bardzo słabo, wyczytałem że fabrycznie osłonięty on jest plastikiem przez co bardzo słabo zbiera dźwięk... Dlatego korzystałem na zmianę z wbudowanego i zewnętrznych mikrofonów, bez większych problemów. Jednakże po którymś formatowaniu wbudowany mikrofon przestał prawie kompletnie rejestrować dźwięk, natomiast zewnętrzne mikrofony jakby przestały być wykrywane przez system. Do tej pory w ustawieniach menedżera Realtek HD Audion (w wersji 6.0.1.7541) po podłączeniu zewnętrznego mikrofonu pojawiała się druga zakładka mikrofonu i mogłem w nim pozmieniać ustawienia. Podobnie w ustawieniach systemowych miałem dwa mikrofony i wybierałem domyślny. Głównie korzystam z programu Skype i tam również mogłem wybrać który z mikrofonów ma rejestrować dźwięk. W tym również programie do tej pory nawet korzystając z wbudowanego mikrofonu było mnie słychać "po drugiej stronie", w prawdzie bez rewelacji ale zawsze. Teraz nie słychać mnie praktycznie w ogóle. Sterowniki wg strony MSI aktualne. Próbowałem wszelkich możliwych konfiguracji ustawień. Systemowy rejestrator dźwięku rejestruje dźwięk ale również jest on dość cichy.

2. Drugi problem - nie działające klawisze dotykowe... Również od nowości raz działały raz nie. SCM raz działał raz nie... Przed formatowaniem raczej działały, natomiast teraz nie reagują w ogóle. Zainstalowany mam SCM w wersji 10.13 - najbardziej aktualna wg strony MSI.

3. Trzeci najmniejszy problem dotyczący touchpada. Mianowicie denerwuje mnie odwrócone działanie przewijania dwoma palcami w pionie... Kiedy przesuwa się po gładziku w dół strona przewija się w górę i na odwrót. Wiem, że Synaptics ma wersje sterownika LuxPad 7.5 (i wyższe) w których można to działanie odwrócić. W sterowniku Touchpad v.7.2 (najbardziej aktualna wg strony MSI) nie ma takiej możliwości... Czy jest możliwość zainstalowania sterownika LuxPad? Albo może jest gdzieś dostępna nowsza wersja sterownika Touchpad w której byłaby taka opcja?

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc w jakimkolwiek z problemów.
Pozdrawiam,
kadaro90

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: GT70 20C problem ze sterownikami mikrofon/touchpad/klawisze dotykowe
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Listopad 2015, 11:01:30 »

Witaj

Osobiście nie posiadam laptopa MSI, i jest mi dość ciężko cokolwiek zasugerować. Proponowałbym byś skontaktował się z supportem MSI poprzez ich system: https://register.msi.com/home/login  Jak już się zalogujesz, po lewej stronie będziesz miał mały panel, wybierz ostatnią opcję (na samym dole) a następnie poproś o wsparcie:

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

kadaro90

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopad 2015, 12:17:45 »

Dzięki tak zrobiłem.
Chociaż nie wierzę żeby mi pomogli.... Z reguły rozwiązaniami takich problemów są doświadczenia innych użytkowników... We wsparciu mają oklepane regułki, które rzadko się sprawdzają... Zobaczymy...

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Listopad 2015, 12:35:36 »

Jeśli support MSI nie pomoże, spróbuj globalne forum MSI (forum-en.msi.com). Jest tam sporo użytkowników laptopów, i myślę że tam znajdziesz rozwiązanie :)
Jeśli bys potrzebował pomocy z tłumaczeniem, napisz do mnie prywatną wiadomość na globalnym forum (nick ten sam"Nichrome") i powiedz który tekst byś potrzebował przetłumaczony ;)

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.