Autor Wątek: Karta graficzna gtx 675 m  (Przeczytany 1779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mariuszmarycha

• Szeregowiec
  • *
  • :
Karta graficzna gtx 675 m
« dnia: 12 Listopad 2015, 17:02:08 »

Witam mam taki problem ze padla mi karta graficzna. Wszedzie szukalem nowej i nic niema. Moze ktos pomoc co z tym zrobic. Moj sprzet to msi gt70 OND A karta graficzna to nvidia geforce gtx675 M.

sebszc

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Karta graficzna gtx 675 m
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopad 2015, 05:13:28 »

Witam,

Posiadam identyczny laptop w którym wczoraj padała mi karta graficzna (wszystko na to wskazuje). Model ten sam co u Ciebie. Na początek mam pytanie o zachowanie Twojego laptopa. Czy po awarii układu graficznego działa Ci laptop na zintegrowanej karcie Intela? Jeżeli tak to czy w momencie startu Windows-a i logowania do pulpitu wentylator odpala się na najwyższe obroty?

U mnie po awarii karty laptop uruchamia się i działa na grafice Intela. Natomiast nie do wytrzymania jest na dłuższy czas praca wentylatora, który chodzi ma max obrotach.  Czy u Ciebie jest tak samo?
Dodam jeszcze, że przycisk włączający laptop cały czas się świeci na pomarańczowo/czerwono tzn. jakby działała w tym czasie karta graficzna Nvidii. Oczywiście wszelkie programy do identyfikacji kart nie wyszukują sprzętu więc podejrzewam, że karta poleciała na 100%.

Chciałbym natomiast poradzić sobie z problemem wyjącego wentyla by chodził na wolnych obrotach. Znasz może na to sposób?

Jeżeli chodzi o wymianę naszej karty to jest problem. Takiej samej to chyba nigdzie nie znajdziesz. Możliwe jest dorwanie GTX 680 m na Amazonie w USA, ale marna opłacalność sprowadzenia jej biorąc pod uwagę obecną wartość $. Będę się orientował w Polsce lub w Niemczech, ale głównie załatwieniem właśnie 680 - powinna działać w naszych lapkach.

Jak masz jakieś pomysły lub info. to pisz, we 2 może coś się uda wykombinować.

« Ostatnia zmiana: 30 Listopad 2015, 05:15:23 wysłana przez sebszc »

Mariuszmarycha

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Grudzień 2015, 17:17:01 »

Witam.                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Mariuszmarycha

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Grudzień 2015, 17:25:49 »

Witam. Ja tez mam takie same objawy. Co do chlodzenia to przelecialem  wszystkie strony i nic. Od tego szumu az gloza boli. A co do kary juz nie ma ich w produkcji, tak mi powiedzieli w msi.Ja sie wkurzylem i kupilen nowy msi ge72 6qf apache pro. Niestety musimy szukac. Jak bys cos znalazl to daj znac.

sebszc

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Grudzień 2015, 06:23:37 »

Dokładnie tak jak napisałeś, lipa z kartami. Na szum wentylatora jest sposób w postaci wgrania odblokowanego biosu, wyjęcie zepsutego GeForce'a, i ustawienie w biosie pracy tylko na Intelu HD 4000.
Dziś będę to robił więc niedługo napiszę czy pomogło. Jak się uda to planuję jednak dokupić samą kartę, początkowo myślałem o 680m, ale po zorientowaniu się w sytuacji wybór padł na 970m. Twój nowy laptop taką posiada :-) Karta topowa, chłodna i z drobną modyfikacją pasuje do GT70.

Update: Odblokowany bios wgrany, jedna opcja przestawiona i szumu nie ma, nie musiałem nawet wyjmować spalonego GeForce'a. Polecam ten sposób.
Teraz pozostaje zakup 970m :-)
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2015, 19:08:52 wysłana przez sebszc »