Autor Wątek: GE70-20d - gwarancja  (Przeczytany 1760 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cezary.chwalisz

• Szeregowiec
  • *
  • :
GE70-20d - gwarancja
« dnia: 04 Listopad 2015, 14:21:53 »

Witam,
posiadam powyższy model, do upływu gwarancji pozostały jakieś 3 miesiące. Zauważyłem, że zaczął zdecydowanie głośniej chodzić za sprawą wentylatora, temperatura również podskoczyła przy normalnej pracy i w stresie (OCCT). Stąd moje pytanie czy jeżeli sam wymienię pastę na procesorze stracę gwarancję? Mam na jednej śrubce plombę gwarancyjną. To samo  pytanie tyczy się dołożenia dysku, komputer posiada slot na dysk ssd (msata), czy jeżeli sam go dołożę to utracę gwarancję?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: GE70-20d - gwarancja
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Listopad 2015, 14:34:56 »

Witaj

Pastę z tego co wiem może tylko wymienić autoryzowany serwis.
Co do dysku, to ponoć można samemu dodać (tak samo jak RAM) bez utraty gwarancji ale to jest tylko teoria wg innego postu dot. gwarancji laptopów i wymianie podzespołów. Najlepiej porozmawiaj z MSI.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

cezary.chwalisz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Listopad 2015, 14:45:09 »

Dziękuje za informacje,
Czy w Poznaniu znajdę jakiś autoryzowany serwis MSI? W googlach nic nie znalazłem, nie chciałbym wysyłać kompa kurierem na swój koszt jeszcze rozstawać się z nim na dłuższy okres tylko z powodu takiej drobnostki.
Zauważyłem, że ostatnio coraz ciężej o autoryzowane punkty serwisu którychkolwiek producentów.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Listopad 2015, 16:08:51 »

Spróbuj w sklepie w którym kupiłeś.
A jak nie to wtedy pisz do MSI.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

smyk71

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopad 2015, 12:13:22 »

dysk ram mozesz sobie wymienic dolozyc ale pasty procka grafy nie bo stracisz gwarancje powo

ProjectWho

• Kapitan
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Listopad 2015, 07:42:15 »

Pasty nie możesz wymienić jednak dołożenie RAMu oraz dysku mSATA nie stanowi problemu.
Nawet jeśli na dolnej pokrywie masz plombę, możesz ją zerwać.
Gdy wysyłam laptopa do serwisu nieważne jakiego wyjmuję dysk aby nie utracić danych.

Wiem że w jednym modelu RAMu nie można było wyjąć ponieważ był tak umieszczony że najpierw trzeba rozkręcić chłodzenie.
Co do wysłania na gwarancję.

Nie płacisz za to wysyłasz jako przegrzewający się i przyjeżdża kurier zabiera (w Poniedziałek a już w piątek masz go z powrotem:) )