Autor Wątek: GE62 2QF-296XPL Drain baterii(?), jaki dysk SSD?  (Przeczytany 4682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

foxbond

• Szeregowiec
  • *
  • :
GE62 2QF-296XPL Drain baterii(?), jaki dysk SSD?
« dnia: 25 Październik 2015, 07:17:21 »

Witam,

przymierzam się do zakupu laptopa GE62 2QF-296XPL, napotykam jednak dwa problemy z nim związane.
Pierwszy z nich jest dość trywialny, jeśli chodzi o hardware od jakiegoś czasu jestem bardzo w tyle stąd moje pytanie, jaki dysk SSD będzie pasował do portów m.2 w tym laptopie? Jakie są dozwolone maksymalne pojemności tych dysków (gdzieś wyczytałem, że 3x256GB)?

Drugi jest o wiele poważniejszy. Gdzie nie trafię na informacje o tym laptopie to ludzie skarżą się na problem z drainem baterii. (Rozładowywanie baterii pomimo, że laptop jest podłączony do sieci). Nie oszukujmy się, jest to wada całkowicie dyskwalifikująca laptop, zasłanianie się jakimś "hybrid power" jest niedorzeczne i absurdalne. Chciałbym wiedzieć czy problem dotyka wszystkie laptopy czy tylko część oraz czy jest możliwość przeskoczenia problemu poprzez dokupienie większego zasilacza (o większej mocy) i zmieny w BIOSie.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: GE62 2QF-296XPL Drain baterii(?), jaki dysk SSD?
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Październik 2015, 08:27:03 »

Witaj

Jeśli chodzi o dysk M.2 to rozmiar fizyczny jest wypisany w instrukcji:

Co do rozmiaru pamięci to podejrzewam że tak jak napisałeś, max 256GB na dysk.

Co do baterii, to jest normalne. Laptopy z tą funkcją tak działają.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

foxbond

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Październik 2015, 08:49:04 »

Dziękuję za rozwianie wątpliwości jeśli chodzi o SSD, ale wracając do problemów z sekcją zasilania.

Przestańcie usprawiedliwiać MSI. Przecież wystarczyło dać stockowo zasilacz o 10-20W mocniejszy i problem byłby rozwiązany, albo przynajmniej wydać poprawkę, która odblokuje limit mocy przyjmowanej przez laptop. Wtedy przynajmniej we własnym zakresie można by było rozwiązać problem.

@Nichrome czyli potwierdzasz, że jest to problem odgórny, a nie dotyczący wybrane laptopy. Cóż, chyba i tak zaryzykuję i kupię ten laptop, jeśli przez 14 dni stwierdzę, że uniemożliwia mi to swobodne korzystanie zrobię zwrot, szkoda tylko straconego czasu.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Październik 2015, 10:16:37 »

Co do baterii to tak. Wiele osób na globalnym forum pyta czemu bateria jest rozładowywana podczas obciążenia. Tutaj więcej informacji na ten temat. I to nie jest problem tylko normalna sprawa. Nie jestem pewien jak, ale z tego co mi znajomy mówił to wystarczy ustawić limit frekwencji CPU na 99% w ustawieniach zasilania (zamiast 100%) i więcej tryb hybrydy nie rusza (przynajmniej jemu).

http://www.msi.com/faq/nb-684.html

PS: Nikt nie usprawiedliwia MSI. Zasilacz w trybie hybrydowym prawie całą moc ładuje w laptopa, a nie do baterii tak jak podczas spoczynku, gdzie około 50% mocy idzie w laptopa żeby utrzymać go przy życiu, a drugie 50% na ładowanie baterii. Nie wiem jak to dokładniej wygląda, ale zakładam że MSI wiedziało co robi.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

foxbond

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Październik 2015, 10:56:31 »

Skoro jest możliwość zablokowania tego trybu bez większej straty wydajności będę próbował to wykonać (w czasie 14 dniowego okresu próbnego). Cóż, po upływie okresu gwarancji będę szukał bardziej inwazyjnych sposobów na obejście problemu ;)

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam, postaram się zdać relację jak laptop się spisuje gdy już do mnie dotrze :)