Autor Wątek: MSI GE62 2QF PRO - Sterowniki dźwięku oraz Nahimic  (Przeczytany 6241 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

musiol1

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI GE62 2QF PRO - Sterowniki dźwięku oraz Nahimic
« dnia: 16 Październik 2015, 07:18:23 »

Witam serdecznie. Jestem posiadaczem laptopa od zaledwie tygodnia. Sprawa pierwsza: Mam zainstalowane najnowsze sterowniki dźwięku realtek i w panelu sterowania widnieje tylko możliwość wyboru dźwięku stereo

Zgodnie ze specyfikacją powinno być 4.1 Dynaudio. Szukałem już po angielskim forum i istnieje taki problem, ludzie przywracają stare BIOS-y a nie w tym rzecz bo jak kupuje coś za 5k to ma działać tak jak powinno z najnowszymi sterami.
Druga sprawa: Sterowniki Nahimic w wersji 1.2.7 które odpalają się wraz ze startem windows7 powodują przynajmniej w moim wypadku fatal error przy uruchamianiu aplikacji IVAC (Latam online na IVAO - Flight Simulator X) która automatycznie się zamyka. Znalazłem rozwiązanie - trzeba wyłączyć zupełnie Nahimic i problem znika. Ale to nie jest rozwiązanie ponieważ za tyle kasy wszystko powinno śmigać bez problemów.
Będę wdziczny za pomoc. Łukasz

finalriot

• Kapral
  • *
  • :
Odp: MSI GE62 2QF PRO - Sterowniki dźwięku oraz Nahimic
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Październik 2015, 14:41:01 »

https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=10428.0

przeczytaj mój temat, może masz podobnie - a wtedy wymiana laptopa u sprzedawcy.

musiol1

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Październik 2015, 15:17:45 »

Głośniki grają prawidłowo - nie ma żadnych trzasków ani innych podobnych rzeczy. Na angielskim forum jest temat bardzo podobny ale bez konkretnych rozwiązań. Ludzie po prostu wracają do starszej wersji BIOSU i wywalają Nahimic ponieważ to klapa... 
https://forum-en.msi.com/index.php?topic=258601.0

finalriot

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Październik 2015, 16:32:53 »

Z tego co sie orientuje wiekszosc ma opcje tylko ''stereo'' - wiec jezeli nic CI nie trzaska/pierdzi to chyba nie warto sie przejmowac :)

musiol1

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Październik 2015, 17:00:16 »

W takim razie po co subwoofer (btw który mi nie działa bo nie ma innej opcji oprocz stereo) i brak 4.1 które oferuje laptop :P ?
« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2015, 14:33:24 wysłana przez musiol1 »

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Październik 2015, 17:05:40 »

Dlaczego uważasz, że w stereo subwoofer Ci nie działa? w stereo idzie na niego dźwięk z obydwóch kanałów wycinane są wysokie tony i zostaje na nim sam bas. Żebyś miał inne opcje niż stereo musiałbyś mieć dźwięk przestrzenny czyli przynajmniej 2 głośniki również za sobą co chyba raczej ciężko osiągnąć jeśli ma się je wbudowane w laptopa. Co do specyfikacji oczywiście, że masz Dynaudio 4.1 z tym, że jakbyś ją poczytał dalej to byś może doczytał taki szczegół "Sound by Dynaudio 4 + 1 speaker system, 2 speakers for each channel"