Autor Wątek: GT70 2OD Instalacja Win 7  (Przeczytany 4412 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mariuszkx

• Szeregowiec
  • *
  • :
  • MSI GT70 2OD
GT70 2OD Instalacja Win 7
« dnia: 18 Październik 2015, 14:21:46 »

Witam, mam mały kłopot z laptopem od kąd zainstalowałem win 10. Chciałbym powrócić do Win 7 bo powrót do win 8.1 nie " naprawił " problemów ( wcześniej było wszystko ok, teraz nie działa mikrofon, Bluetooth ciągle sam się włącza i wyłącza, touchpad raz działa raz nie - to samo z klawiaturą, która potrafi sama z siebie przestać działać )

Czy aby zainstalować Win 7 musze najpierw zrobić aktualizację Bios pod win 7 ? Bo obecnie bios mam pod win 8.1 i nie chce ruszyć instalka win 7 - pendrive bootowalny zrobiony programem rufus.
« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2015, 14:41:18 wysłana przez mariuszkx »
MSI GT70 2OD GTX 780M / 4GB
CPU I7 4700MQ
Ram 8GB
SSD 128 GB + 1TB HDD

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: GT70 2OD Instalacja Win 7
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Październik 2015, 15:35:56 »

Witaj

Wersja BIOS nie powinna mieć wpływu na starsze Windowsy. Oczywiście, często aktualizując z Win7 do Win8 (lub Win10) potrzebna aktualizacja, ale to zawiera jedynie dodatki które są niezbędne dla poprawnego działania laptopa. I nie działa na zasadzie że Win10 kompatybilny a cokolwiek wcześniej już nie, bo BIOS zawiera to samo + to co potrzebne do nowego systemu.
Spróbuj może inną metodę na USB, ewentualnie wypal płytkę DVD.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Październik 2015, 11:10:00 »

Przydałoby się trochę więcej szczegółów ale skoro instalkę robiłeś Rufusem (i zrobiłeś ją prawidłowo) to obstawiam, że chcesz zainstalować w UEFI. Więc żeby udało się w ten sposób zainstalować Windows 7 to tryb rozruchu musi być UEFI + CSM i wyłączony Secure Boot

mariuszkx

• Szeregowiec
  • *
  • :
  • MSI GT70 2OD
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Październik 2015, 15:54:02 »

@keiytom

Dzięki, jednak problemem był tryb rozruchu UEFI + CSM. W końcu mam win 7 i wszystko działa jak należy, problemy opisane w pierwszym poście zniknęły.

A tak nawiasem mówiąc to sterowniki do tego modelu pod win 10 to chyba już w ogóle się nie pojawią.
CPU I7 4700MQ
Ram 8GB
SSD 128 GB + 1TB HDD

mariuszkx

• Szeregowiec
  • *
  • :
  • MSI GT70 2OD
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Lipiec 2018, 20:16:19 »

Dopiero na windows 7 wszystkie sterowniki chodzą jak należy. Zaczynając od touchpad - synaptic kończąc na dźwięku. Nigdy więcej MSI !!!!!
Sterowniki oraz utility działały ok do windowsa 8, po update do win 8.1 wszystko szlag trafił.
Moim zdaniem zdaniem komputer za tą cenę powinien dostać wsparcie win10, czego nawet nie uświadczył 8.1
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec 2018, 20:57:37 wysłana przez mariuszkx »
CPU I7 4700MQ
Ram 8GB
SSD 128 GB + 1TB HDD

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Lipiec 2018, 10:40:46 »

Tradycyjnie trzeba przypomnieć kto jest producentem sterowników:
Intel, Nvidia, Synaptics, Qualcomm, Realtek, Steelseries i inni. Więc MSI nie ma nic do wspierania starszych produktów. MSI jedynie może dostosować swoje programy, tzn SCM czy Dragon Gaming Center. Jeśli Intel czy inny producent nie wypuści sterownika dla konkretnego podzespołu pod konkretny OS, to nie podyskutujesz. To tak jakbyś miał pretensje do salonu samochodowego że Ci opona strzeliła.

Druga sprawa, to wg mnie coś źle robisz. Kolega leci na GT70 2OD i nie ma żadnych problemów na Win10.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Lipiec 2018, 10:48:00 »

Hej,
   Przykro nam z powodu Twoich problemów, jednakże z mojego własnego doświadczenia, nie jako pracownika MSI -używam bardzo podobnego komputera osobiście w domu i nie miałem żadnych problemów z kompatybilnością i sterownikami. Ściągnąłem po prostu najnowsze update'y Windowsa z Windows update i wszystko jest w porządku. Próbowałeś ściągać update'y? Win10 był w UEFI zainstalowany?

pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland