Autor Wątek: R9 280x wywala czarny ekran i resety  (Przeczytany 4173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

arbuzio123

• Szeregowiec
  • *
  • :
R9 280x wywala czarny ekran i resety
« dnia: 14 Październik 2015, 18:11:28 »

Płyta główna: MSI z97-g43
Numer seryjny 602-V277-250B1501001853
Procesor:Core i5-4690K
Grafika: msi r9 280x
Dysk twardy: seagate 1tb
Pamięć RAM: hyperx 4gb 1866mhz
Zasilacz: thermaltake smart se 630w bronze 80+
System Operacyjny: Windows 7 Ultimate 64bit
Inne: monitor Benq gl2250m

Opis problemu:
 Komputer składany na raty od kwietnia. Dotychczas działałem na grafice zintegrowanej i grałem w takie gry jak cs go. Ostatnio kupiłem Kartę graficzną r9 280x na allegro od Vtx ale oddałem do sprzedawcy z powodu piszczących cewek w trakcie grania(zwrot pieniędzy). Dziś rano przyszła do mnie zamówiona r9 280x od MSI, nówka po wymianie serwisowej (kupiona w niedziele przez internet) na początku wszystko okej, odinstalowałem sterowniki od integry, pobrałem potem sterowniki od radeona (wersja beta sterowników ze strony amd) ale przy włączeniu cs go komputer się przywieszał i wyskakiwał czarny ekran oraz wyrzucało mnie do pulpitu po czym nie można było wrócić do gry i trzeba było wyłączyć ją za pomocą menadżera zadań.
Stwierdziłem, że to przez sterowniki w wersji beta. Usunąłem je i pobrałem w wersji 15.7.1 po resecie wszystko wydawało się normalne, włączyłem cs go i ten sam problem, spróbowałem również na grid autosport i samp, ciągle to samo. Potrafiło także przyciąć w przeglądarce i wywalić czarny ekran przez chwile, a przy czarnym ekranie także zdarzały się resety komputera automatyczne.
Niestety nie wiem co robić szczególnie, że to nowa karta. W tym momencie jest wymontowana i leży w pudełku a ja znów działam na integrze... Dodam, że chciałem odpalić furmarka, ale wyskakiwał błąd, a przy 3dmark zawieszało się i był brak odpowiedzi od programu i za jednym razem reset komputera.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: R9 280x wywala czarny ekran i resety
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Październik 2015, 18:18:47 »

Witaj

Masz możliwość sprawdzić inny zasilacz? Ewentualnie tą kartę w innym systemie? Zasilacz spełnia wymagania, więc bez testowania czegoś co wymieniłem, nie dowiemy się co jest przyczyną.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

arbuzio123

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Październik 2015, 18:27:20 »

Jutro od nowa postawie windowsa jesli
Nic nie da to zobaczę na innym pc

arbuzio123

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Październik 2015, 16:10:19 »

Na nowym windowsie były te same problemy. Od dziś rana grafikę testuje informatyk (benchmarki na innych pc itp.) grafika przeszła benchmarka na directx 11 z tego co mi wiadomo, ale na directx 9 wywalało ją i wyglądało to jakby resetowała się ta grafika. Przy odpaleniu battlefielda 4 na windowsie 8 64bit również występował ten sam problem.
No cóż czeka mnie wysyłka do serwisu.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Październik 2015, 16:57:34 »

A szkoda.
Powodzenia.

arbuzio123

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Październik 2015, 11:26:00 »

na morelach jest taki dopisek:
b) serwis ekspresowy (zgłoszenie 3-dniowe)
Towar ze stwierdzoną wadą fabryczna można zwrócić w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych od daty jego otrzymania. Towar zostanie wymieniony na nowy.
to oznacza, że jeśli kupiłem nową kartę po wymianie serwisowej na allegro i minęły te 3 dni a sprzedający jej nie sprawdził i nie wysłał na gwarancję, to nie przyjmą mi jej o.O?

i druga sprawa, że w formularzu zgłoszeniowym na morelach u góry jest napisane 'Formularz serwisowania produktu zamówionego przed 2007-04-20'

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Październik 2015, 14:32:51 »

Nie wiem szczerze mówiąc. Tu w Anglii nie ma problemów ze sprzedawcami bo większość oferuje (czyt: ma obowiązek) 2 tygodnie na zwrot towaru, a czasem do 28 dni na zwrot/wymianę bez podawania przyczyny.

Jeśli morele nie przyjmą to pisz do MSI.