Autor Wątek: GTX 970 GAMING 4G i piszczące cewki  (Przeczytany 7518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ronin.nieznany

• Szeregowiec
  • *
  • :
GTX 970 GAMING 4G i piszczące cewki
« dnia: 12 Październik 2015, 06:59:09 »

Witam,

Przepraszam za założenie nowego tematu bo widzę, że problem piszczących cewek poruszany był tutaj już niejednokrotnie ...
ALE chciałem przybliżyć Wam trochę moją drogę z zakupem karty graficznej GTX 970 GAMING 4G.

Kartę zakupiłem 25/09/2015 w dużym sklepie komputerowym w Warszawie. Nie będę się rozwodził - cewki słychać było w drugim pokoju mimo, że mam wyciszaną obudowę. Pierwsza wymiana 02/10/2015 i zgadnijcie co się stało...oczywiście piszczące cewki. Druga wymiana 09/10/2015 no i brak słów ale cewki znowu piszczą. Planuje 16/10/2015 znowu będąc w 100licy kartę wymienić ale czy to ma sens ? Czy MSI widzi problem ? Może w najnowszych swoich produktach uporała się z problemem ? Gdzie szukać rozwiązania bo nie ukrywam, że chyba łatwiej by było kartę oddać i zakupić u konkurencji w nowszej rewizji, w której z problemem się uporali....

Płyta Główna:MSI Z170A GAMING M3
Wersja BIOS:-
Karta Graficzna:GTX 970 GAMING 4G
Zasilacz:Corsair RM 650W CP-9020054-EU
Procesor:Intel Core i7 6700K
RAM:HyperX DDR4 4x 4GB 2400MHz Cl15 Fury Black
SSD/HDD:Samsung 850 Evo 250GB + Seagate Desktop HDD 3 TB
Cooler CPU:Noctua NH-D15
Karta Raid:-
Karta Dźwiękowa:MSI Z170A GAMING M3
Dodatkowy sprzęt podłączony do systemu(np myszka, słuchawki):GENIUS Manticore + Gila
OC: Nie
System Operacyjny:Windows 7 Ultimate

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: GTX 970 GAMING 4G i piszczące cewki
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Październik 2015, 07:41:00 »

Witaj

Według mnie to wina leży w innym miejscu niż karta graficzna. Jeśli 2 razy karta była wymieniana a "problem" nie ustąpił, to problem musi być w innym miejscu.
Jeśli masz możliwość, spróbuj inny zasilacz.
Czasami pewne konfiguracje karty graficznej z jakimś zasilaczem powoduje piszczenie cewek.
Ja miałem kilka kart (wszystkie były MSI, poza jedną), i żadna nie miała tego problemu. Zasilacz który używam to Corsair CX750M. RM650W ma około 2 lata jako seria RM, chociaż mój zasilacz sięga już ponad 3 lat.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

ronin.nieznany

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Październik 2015, 08:07:21 »

Dzięki za zainteresowanie.

Eh niestety z zasilaczem jest problem bo na drugim kompie mam tylko be quiet! Dark Power PRO 10 650W i też piszczało... a w salonie za to podłączyliśmy do be quiet! POWER ZONE 750W i sytuacja była taka sama.

Najlepsze jest to że cewki piszczą jak zdążyłem zauważyć nie tylko pod obciążeniem ale również gdy są jakieś reklamy przed uruchomieniem gry... najbardziej nie mogę wybaczyć piszczenia w diabolo 3 bo zazwyczaj gram w nocy i jest to mocno wnerwiające...

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Październik 2015, 10:01:45 »

Próbowałeś włączyć V-Sync? Często gdy karta generuje za dużo FPS (powyżej 200) cewki lubią popiszczeć.

ronin.nieznany

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Październik 2015, 10:26:14 »

oczywiście - we wszystkich 3 egzemplarzach...

Sklep w którym zakupiłem kartę stwierdził, że piszczenie cewek w tym modelu jest normalne i trafić sztukę bez piszczenia cewek to jak trafić na loterii.

Czytam teraz te swoje wypociny i dopiszę jeszcze jedna rzecz do wcześniejszego posta - jak składali komputer dla klienta to zgadnijcie jaka karta tam była :P "jego egzemplarz" - cisza absolutna a u mnie piszczenie eh

Zarejestrowałem produkty (bo mam jeszcze płytę MSI Z170) i napisałem oficjalnego "ticketa" w sprawie tych cewek....jeśli problemu nie uda się rozwiązać to kartę oddam bo za dużo zdrowia mnie kosztowała.
Śmieszne jest to, że teraz jak czytam opinie w internecie to jest to normalne w tych kartach i ludzie naprawdę akceptują taki stan rzeczy.... podobno jedna z firm wypuściła całkiem nową rewizję swojej karty (tez GTX 970) gdzie problem został rozwiązany.

MSI też wypuściło kartę bez piszczących cewek - GTX 970 GAMING 4G Golden Edition - może zaproponują podmianę ?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Październik 2015, 12:41:44 »

Piszczące cewki to upierdliwa sprawa. U mnie piszczą przy 2000fps w menu w grach. No i oczywiście jak miałem jeszcze Windows 7 to ten ich Performance Test taki pisk wywoływał ..

Słyszałem o "tej" firmie, ponoć jak trafisz na piszczącą kartę to wymienią. Ale to też swoją wartość podnosi.

Czy na Gold edition wymienią to nie wiem.