Autor Wątek: MSI GP60 Bateria po kalibracji nie działa  (Przeczytany 1162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kcholaszczynski

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI GP60 Bateria po kalibracji nie działa
« dnia: 12 Październik 2015, 05:39:23 »

Jestem posiadaczem laptopa MSI GP60 Leopard Pro z zaktualizowanym systemem z Windows 8.1 do Windows 10. Wczoraj chciałem skalibrować swoją baterię, bo dawno tego nie robiłem. Zostawiłem laptopa na noc, bo ten proces chwilę zazwyczaj trwa. Rano komputer był wyłączony. Po włączeniu "na zasilaczu" nic by nie wskazywało, że kalibracja nie przebiegła poprawnie. Po odłączeniu zasilania zewnętrznego, laptop wydał kilka sygnałów dźwiękowych z płyty głównej i po paru sekundach się wyłączył. Od wtedy komputer po odłączeniu zasilacza nie jest w stanie wytrzymać nawet kilku sekund - od razu się wyłącza. Windows pokazuje 100% naładowanie baterii oraz wykrywa ją. Chcąc teraz rozpocząć kalibrację laptop się wyłącza. Na zasilaczu działa poprawnie.

Prawdopodobnie kilka dni temu skończyła mi się gwarancja na baterię - laptopa mam lekko ponad rok. Mam wielką nadzieję, że to wina oprogramowania, może sterownika baterii lub samej baterii, którą można wymienić, a nie elektroniki odpowiedzialnej za zasilanie baterią.

Problem wystąpił po kalibracji na nowym systemie Windows 10. Czy ktoś domyśla się, co może być przyczyną awarii i jak jej zażegnać?

dawidpankowski14

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI GP60 Bateria po kalibracji nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Październik 2015, 06:18:30 »

Spróbuj wrócić do 8 lub spróbuj odinstalować sterownik baterii z menadzera urządzen.

kcholaszczynski

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI GP60 Bateria po kalibracji nie działa
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Październik 2015, 07:06:02 »

To drugie nic nie dało. Planuję dziś zrobić totalny format i przywrócenie komputera do ustawień fabrycznych. Nie wiem, jak to się skończy - czy wrócę do 8 czy wyczyści mi i na nowo zainstaluje 10.