Autor Wątek: GP70 - problem z rejestracją produktu i gwarancją  (Przeczytany 3418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jn22333

• Szeregowiec
  • *
  • :
GP70 - problem z rejestracją produktu i gwarancją
« dnia: 10 Październik 2015, 11:59:49 »

Model: GP70 2PF
9S7-175A12-484

Witam wszystkich! Mam nadzieję, że wybrałem dobry dział forum, bo nie znalazłem nic w dziale pomocy technicznej dot. hardware/reklamacji.

Mój problem jest następujący: potrzebuję oddać laptop na gwarancję, jednakże na drodze stoi mi procedura rejestracji produktu na stronie MSI. Owa rejestracja wymaga ode mnie podania numeru seryjnego 2, którego za chiny nie mogę nigdzie znaleźć (pudełka i laptop i dokumenty przepatrzane). Pierwszy numer seryjny odnalazłem w 4 różnych miejscach, a o drugim słuch zaginął.

Co do samego laptopa: przy włączaniu powitał mnie czarny ekran. Podpinanie dodatkowego monitora działo przez kilka pierwszych godzin od wystąpienia usterki. Teraz laptop włącza się, nie nadaje sygnału na zewnętrzny monitor (pomimo używania skrótów klawiszowych do przekierowywania obrazu), a następnie się wyłącza.

Podsumowując: jestem w martwym punkcie. MSI help desk oferuje oprogramowanie które ma mi pokazać ów numer, ale nie mam możliwości jego zainstalowania, z powodu usterki laptopa. Nie mam możliwości oddania laptopa na gwarancję, bo nie mogę go zarejestrować w systemie.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: GP70 - problem z rejestracją produktu i gwarancją
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Październik 2015, 13:26:32 »

Witaj

Powiedz mi, kiedy kupiłeś laptopa? Z tego co mi wiadomo, pierwszy rok gwarancji w przypadku Europy, jest "obsługiwany" przez sklep w którym zakupiłeś sprzęt.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

jn22333

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Październik 2015, 14:02:02 »

Dziękuję za jakiś odzew :)

Laptop został zakupiony 2015-06-18 w popularnym sklepie na literę "K".
Na stronie tego sklepu znalazłem taką informację:

"Sprzęt posiadający Gwarancję Producenta i wyrażony w tabeli specyfikacji GPxx, nie podlega warunkom gwarancyjnym <nazwa sklepu S.A> i powinien być serwisowany wyłącznie w punktach serwisowych wskazanych przez Producenta zgodnie z warunkami karty gwarancyjnej Producenta dostarczonej wraz z towarem."

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Październik 2015, 14:26:48 »

Nie ma potrzeby ukrywać że w Komputroniku kupiłeś :)

Czyżby to co powiedziałem dotyczyło tylko komponentów.. ? Nie ważne.

Zaloguj się tutaj: https://register.msi.com/home/login
Wybierasz Moje Centrum Wsparcia:

I spróbuj poprzez "Wyślij zgłoszenie reklamacyjne:

Jeśli wniosek też będzie wymagał dodatkowego numeru seryjnego, spróbuj wtedy "Poproś o wsparcie".

jn22333

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Październik 2015, 14:48:28 »

Przeglądałem te formularze reklamacyjne i jest tam notka:

"Jeśli jesteś świadom że naprawa nie będzie się odbywała w ramach gwarancji oraz chcesz dostać wycenę naprawy proszę nas o tym poinformować. Nie zostaną naliczone dodatkowe koszta wyceny o ile zostaniemy o tym poinformowani przed wysłaniem sprzętu.
<checkbox> Uszkodzenie wywołane przez klienta (na przykład upuszczenie sprzęty, zalanie wodą)
<checkbox> Sprzęt jest po gwarancji"

Ja chciałbym oddać laptop na gwarancje i nie ponosić żadnych dodatkowych kosztów.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Październik 2015, 16:07:25 »

Napisz że chcesz oddać na gwarancję w formularzu i tyle.

dawidpankowski14

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Październik 2015, 05:55:45 »

Model: GP70 2PF
9S7-175A12-484

Witam wszystkich! Mam nadzieję, że wybrałem dobry dział forum, bo nie znalazłem nic w dziale pomocy technicznej dot. hardware/reklamacji.

Mój problem jest następujący: potrzebuję oddać laptop na gwarancję, jednakże na drodze stoi mi procedura rejestracji produktu na stronie MSI. Owa rejestracja wymaga ode mnie podania numeru seryjnego 2, którego za chiny nie mogę nigdzie znaleźć (pudełka i laptop i dokumenty przepatrzane). Pierwszy numer seryjny odnalazłem w 4 różnych miejscach, a o drugim słuch zaginął.

Co do samego laptopa: przy włączaniu powitał mnie czarny ekran. Podpinanie dodatkowego monitora działo przez kilka pierwszych godzin od wystąpienia usterki. Teraz laptop włącza się, nie nadaje sygnału na zewnętrzny monitor (pomimo używania skrótów klawiszowych do przekierowywania obrazu), a następnie się wyłącza.

Podsumowując: jestem w martwym punkcie. MSI help desk oferuje oprogramowanie które ma mi pokazać ów numer, ale nie mam możliwości jego zainstalowania, z powodu usterki laptopa. Nie mam możliwości oddania laptopa na gwarancję, bo nie mogę go zarejestrować w systemie.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Jeśli jesteś w stanie odpalić laptopa i zainstalować na nim oprogramowanie to polecam Ci : everesta lub aida64 -potrzebnych numerów szukaj w zakładce "DMI" płyta gł/system - Ja podałem numer seryjny systemu - jako s/2 i rejestracja przeszła z automatu a tak miałem ten sam problem co Ty.

Pamiętaj aby tylko zainstalować pełną wersje oprogramowania - takie znajdziesz na chomiku lub innych portalach wymiany plików :D
« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2015, 05:58:45 wysłana przez dawidpankowski14 »

jn22333

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Październik 2015, 08:11:05 »

Jeśli jesteś w stanie odpalić laptopa i zainstalować na nim oprogramowanie to polecam Ci : everesta lub aida64 -potrzebnych numerów szukaj w zakładce "DMI" płyta gł/system - Ja podałem numer seryjny systemu - jako s/2 i rejestracja przeszła z automatu a tak miałem ten sam problem co Ty.
Pamiętaj aby tylko zainstalować pełną wersje oprogramowania - takie znajdziesz na chomiku lub innych portalach wymiany plików :D

Niestety nie jestem w stanie nic zainstalować, bo komputer włącza się z czarnym ekranem, chwilę pochodzi, i nagle gaśnie. Udało mi się wczoraj po podłączonym monitorze zobaczyć ekran logowania do Windows'a 8, ale tak jak zawsze, komputer naglę się wyłączył bez żadnych dzięków, okienek czy blue-screenów :/

Napisz że chcesz oddać na gwarancję w formularzu i tyle.

W ostateczności chyba tak będę musiał zrobić. Na razie czekam do poniedziałku na odzew od kogoś z MSI poprzez interfejs "Zadaj Pytanie".

----
Może ma ktoś jakiś pomysł co się dzieje z moim laptopem? Czy uszkodzona jest karta graficzna? Czy matryca? Czy w BIOSie coś się przestawiło i ekran przestał działać? Dlaczego komputer się wyłącza, myślę, że powinien normalnie chodzić mimo uszkodzonego wyświetlacza? Czy to jest problem hardware czy software?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Październik 2015, 12:28:14 »

Nawet jakbyś wyłamał ekran, to sprzęt sam w sobie powinien działać bez problemu po podłączeniu do zwykłego monitora.
Jeśli sam coś zepsułeś to może być problem z przyjęciem na gwarancję, na zasadzie: będziesz musiał zapłacić za naprawę.
Mi to ogólnie brzmi na problem z zasilaniem, ale jak... skoro bateria i zasilacz podłączone? Możliwe że jakieś przewody czy inne druciki lub kabelki jakoś są nie do końca podłączone, ot cała filozofia pewnie.

Jeśli do Piątku nie dostaniesz odpowiedzi poprzez email, to w poniedziałek zadzwoń. Różnie to ze wsparciem bywa, i to niestety u wszystkich... ja od 4 miesięcy czekam na odpowiedź od HP  >:( Ale pewnie się nie doczekam. Dlatego następny laptop będzie najprawdopodobniej MSI, o ile portfel pozwoli :D

jn22333

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Październik 2015, 13:22:16 »

Nawet jakbyś wyłamał ekran, to sprzęt sam w sobie powinien działać bez problemu po podłączeniu do zwykłego monitora.
Jeśli sam coś zepsułeś to może być problem z przyjęciem na gwarancję, na zasadzie: będziesz musiał zapłacić za naprawę.
Mi to ogólnie brzmi na problem z zasilaniem, ale jak... skoro bateria i zasilacz podłączone? Możliwe że jakieś przewody czy inne druciki lub kabelki jakoś są nie do końca podłączone, ot cała filozofia pewnie.

Jeśli do Piątku nie dostaniesz odpowiedzi poprzez email, to w poniedziałek zadzwoń. Różnie to ze wsparciem bywa, i to niestety u wszystkich... ja od 4 miesięcy czekam na odpowiedź od HP  >:( Ale pewnie się nie doczekam. Dlatego następny laptop będzie najprawdopodobniej MSI, o ile portfel pozwoli :D

Wydaje mi się, że bardziej prawdopodobna jest wersja z drucikami i kabelkami. Zasilanie wydaje się dobre, bo laptop zachowuje się tak samo z zasilaczem, z zasilaczem+bateria i z samą baterią. Ekran jest czarny, ale jest podświetlony. Po chwili wszystko gaśnie, tak jakby ktoś faktycznie odciął prąd.

Zobaczymy, czy w tygodniu dostanę odpowiedź od MSI. Jak nie, to będę wydzwaniał.

Edit: Skontaktowałem się z MSI drogą mailową i laptop po kilku dniach znalazł się w serwisie. Dziękuje wszystkim za odzew i pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2015, 15:52:06 wysłana przez jn22333 »