Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Member Center System Maintenance Announcement (July 19, 2021, GMT+8)

There will be a scheduled system maintenance from 10:00 AM to 12:00 Noon on July 19,2021 (GMT+8).

Date and Time:
July 19, 2021 10:00 to July 19, 2021 12:00 (GMT+8)

During the maintenance procedure, the Dragon Center will keep run but might not be able to log in MSI Member center. We appreciate your patience and sincerely apologize for any inconvenience caused.

Thank you for your understanding and support,
MSI

Autor Wątek: R9 280x wywala czarny ekran i resety  (Przeczytany 5020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

arbuzio123

• Szeregowiec
  • *
  • :
R9 280x wywala czarny ekran i resety
« dnia: 14 Październik 2015, 18:11:28 »

Płyta główna: MSI z97-g43
Numer seryjny 602-V277-250B1501001853
Procesor:Core i5-4690K
Grafika: msi r9 280x
Dysk twardy: seagate 1tb
Pamięć RAM: hyperx 4gb 1866mhz
Zasilacz: thermaltake smart se 630w bronze 80+
System Operacyjny: Windows 7 Ultimate 64bit
Inne: monitor Benq gl2250m

Opis problemu:
 Komputer składany na raty od kwietnia. Dotychczas działałem na grafice zintegrowanej i grałem w takie gry jak cs go. Ostatnio kupiłem Kartę graficzną r9 280x na allegro od Vtx ale oddałem do sprzedawcy z powodu piszczących cewek w trakcie grania(zwrot pieniędzy). Dziś rano przyszła do mnie zamówiona r9 280x od MSI, nówka po wymianie serwisowej (kupiona w niedziele przez internet) na początku wszystko okej, odinstalowałem sterowniki od integry, pobrałem potem sterowniki od radeona (wersja beta sterowników ze strony amd) ale przy włączeniu cs go komputer się przywieszał i wyskakiwał czarny ekran oraz wyrzucało mnie do pulpitu po czym nie można było wrócić do gry i trzeba było wyłączyć ją za pomocą menadżera zadań.
Stwierdziłem, że to przez sterowniki w wersji beta. Usunąłem je i pobrałem w wersji 15.7.1 po resecie wszystko wydawało się normalne, włączyłem cs go i ten sam problem, spróbowałem również na grid autosport i samp, ciągle to samo. Potrafiło także przyciąć w przeglądarce i wywalić czarny ekran przez chwile, a przy czarnym ekranie także zdarzały się resety komputera automatyczne.
Niestety nie wiem co robić szczególnie, że to nowa karta. W tym momencie jest wymontowana i leży w pudełku a ja znów działam na integrze... Dodam, że chciałem odpalić furmarka, ale wyskakiwał błąd, a przy 3dmark zawieszało się i był brak odpowiedzi od programu i za jednym razem reset komputera.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: R9 280x wywala czarny ekran i resety
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Październik 2015, 18:18:47 »

Witaj

Masz możliwość sprawdzić inny zasilacz? Ewentualnie tą kartę w innym systemie? Zasilacz spełnia wymagania, więc bez testowania czegoś co wymieniłem, nie dowiemy się co jest przyczyną.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

arbuzio123

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Październik 2015, 18:27:20 »

Jutro od nowa postawie windowsa jesli
Nic nie da to zobaczę na innym pc

arbuzio123

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Październik 2015, 16:10:19 »

Na nowym windowsie były te same problemy. Od dziś rana grafikę testuje informatyk (benchmarki na innych pc itp.) grafika przeszła benchmarka na directx 11 z tego co mi wiadomo, ale na directx 9 wywalało ją i wyglądało to jakby resetowała się ta grafika. Przy odpaleniu battlefielda 4 na windowsie 8 64bit również występował ten sam problem.
No cóż czeka mnie wysyłka do serwisu.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Październik 2015, 16:57:34 »

A szkoda.
Powodzenia.

arbuzio123

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Październik 2015, 11:26:00 »

na morelach jest taki dopisek:
b) serwis ekspresowy (zgłoszenie 3-dniowe)
Towar ze stwierdzoną wadą fabryczna można zwrócić w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych od daty jego otrzymania. Towar zostanie wymieniony na nowy.
to oznacza, że jeśli kupiłem nową kartę po wymianie serwisowej na allegro i minęły te 3 dni a sprzedający jej nie sprawdził i nie wysłał na gwarancję, to nie przyjmą mi jej o.O?

i druga sprawa, że w formularzu zgłoszeniowym na morelach u góry jest napisane 'Formularz serwisowania produktu zamówionego przed 2007-04-20'

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Październik 2015, 14:32:51 »

Nie wiem szczerze mówiąc. Tu w Anglii nie ma problemów ze sprzedawcami bo większość oferuje (czyt: ma obowiązek) 2 tygodnie na zwrot towaru, a czasem do 28 dni na zwrot/wymianę bez podawania przyczyny.

Jeśli morele nie przyjmą to pisz do MSI.