Autor Wątek: MSI r9 270 GAMING restart pc  (Przeczytany 2450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

praca

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI r9 270 GAMING restart pc
« dnia: 16 Wrzesień 2015, 05:40:12 »

MB MSI H81M-E33
GPU MSI RADEON r9 270 GAMING
CPU i5 4570
PSU Corsair 450 W
Wersja pakietu sterowników   15.20.1062.1004-150803a1-187669C

Mam taki problem z moja karta graficzna, ze pod obciazeniem powoduje restart kompa. Wczesniej takiego problemu nie bylo. Zawuazylem to w grach, ze raz na jakis czas caly komputer sie restartuje. Czesto zdarza sie to w tych samych lokacjach. Sciagnalem FURmarka i jest jeszcze gorzej, komputer restartuje sie srednio po okolo 5 minutach. Nie pojawia sie BSOD. Dziennik zdarzen mowi, ze wystapil blad Kernel Power. Nie ma pliku minidump. Komputer pozniej uruchamia sie poprawnie dajac tylko komunikat, ze odzyskal sprawnosc po bledzie systemu. Temperatury k graficznej nie maja znaczenia, wylacza sie tak samo przy 60 stopniach i 73 stopniach. Temperatury na prockach to max 79 stopni po katowaniu 3 godziny orthosem 100% obciazenie kazdego rdzenia.

Co zrobilem do tej pory:

format systemu
usuniecie sterownikow od k graficznej i wgranie bety
usuniecie bety i wgranie ostatniej stabilnej wersji jw.
nastepny format
zmiana pasty i czyszczenie radiatora CPU
odpiecie i podpiecie jeszcze raz pinow przy karcie graficznej
naoczne sprawdzanie kg. wycieki, przydymienia, kurz (nic nie zauwazylem)
reset biosu do fabryki
aktualizacja biosu
mem test na kosci ram (bez bledu)

To tyle z moich sensownych dzialan. Karta nie krecona, wszystkie ustawienia sa domyslne, opcja OverDrive wyłączona. Uslugi emulowanych napedow wylaczone.

Koledzy podpowiedzcie co dalej robic? Czy bawic sie w pozyczanie innego zasilacza? Oddac karte na gwarancje (zostalo mi 4 miesiace gwarancji)? Czy jest sens sprawdzac stare sterowniki kg? Jest sens odpinac ja ze slotu PCIE i podpinac jeszcze raz? Nie mam juz sily do tej kg.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2015, 05:48:21 wysłana przez praca »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI r9 270 GAMING restart pc
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrzesień 2015, 06:32:32 »

Masz poniżej rekomendowanego minimum zasilacza. Dla tej karty graficznej musi być min. 500W http://www.msi.com/product/vga/R9-270-GAMING-2G.html#hero-specification
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

praca

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Wrzesień 2015, 06:58:36 »

Dzieki za odp.
Zgoda, ale to tylko rekomendacja.

1. Zalezne od pozostalej konfiguracji - oszczedny procesor, brak napedow optycznych i innych bajerow
2. Radeon 4870 dzialal bez zarzutu na tym samym zasilaczu
3. pol roku dzialalo bez zarzutow
4. Dobra linia 12v w tym modelu

Gdybym mial 100% pewnosc, ze to zasilacz to bez wahania kupilbym nowy. :( Jakies inne sugestie? Dopiero za 3, 4 dni moge pozyczyc inny zasilacz.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Wrzesień 2015, 07:39:49 »

Podejrzewam zasilacz. Kernel Power mówi samo za siebie. Druga sprawa: obciążenie dzięki FurMark, gry itd. utwierdzają że to najprawdopodobniej jest zasilacz. W stanie spoczynku (lub gdy odinstalujesz sterowniki karty graf.) na pewno komputer nie spróbuje się zrestartować.
Spróbuj bez karty graficznej.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

praca

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Wrzesień 2015, 08:33:20 »

Bez karty jestem teraz. Jest ok, ale nawet z karta mozna bylo przegladac internet. Dam znac jak skoluje inny zasilacz.

praca

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Wrzesień 2015, 18:31:06 »

Panowie, sprawa zamknieta. Pozyczylem multimetr i sprawdzilem jakie napiecie jest podawane w stresie grafiki przez zasilacz. Okazuje sie, ze linia 12 w ogole nie trzymala stabilnego napiecia. Kupilem nowy zasilacz i dziala wszystko - juz 3 godziny katuje FurMarkiem i jest ok.

Dla potomnych zostawiam info. KOmputer sie resetuje przy obciazonej karcie graficznej? Na 99% nie wyrabia zasilacz. Ten 450 nie byl za slaby, ale po prostu padł, a był markowy.

Podziekowania dla Panow wyzej za sugestie.