Autor Wątek: GE60 Apache Pro Recovery  (Przeczytany 2775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zarolite

• Szeregowiec
  • *
  • :
GE60 Apache Pro Recovery
« dnia: 02 Wrzesień 2015, 20:55:52 »

Witam

Kilka tygodni temu zakupilem laptopa MSI GE60 Apache Pro z win7 x64(Zakupiony na niemieckim ebayu od autoryzowanego sprzedawcy msi). Windows byl juz zainstalowany, naklejke z oryginalnym kodem mam na spodzie.
Problem jest taki, ze nie mam partycji recovery ani programu do jej stworzenia i nagrania plytek. Jak moglbym w takim razie przywrocic system do stanu nowosci?

Przypraszam za brak polskich znakow i pozdrawiam serdecznie :)

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: GE60 Apache Pro Recovery
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Wrzesień 2015, 13:03:34 »

Podaj numer seryjny lub dokładny model.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem . Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

zarolite

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Wrzesień 2015, 18:34:45 »

Witam

MKT (To chyba dokladna nazwa modelu): GE60-2PEi745FD

S/N (Wydaje mi sie ze to jest numer seryjny): 0016GF-SKU84K1504000040

Jesli cos pomylilem to prosze dac znac.
Dziekuje

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Wrzesień 2015, 16:33:27 »

Fabrycznie jest bez systemu operacyjnego więc nie będzie miał oprogramowania burn recovery.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem . Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Wrzesień 2015, 16:41:54 »

Witaj

Możesz spróbować aplikacji typu EaseUS Todo Backup.
http://www.easeus.com/backup-software/personal.html
Można sklonować system, przenieść na SSD/HDD i troszkę więcej.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

zarolite

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Wrzesień 2015, 19:04:38 »

Ok, trudno. Dziekuje za odpowiedzi :)

Wlasnie kiedys slyszalem o roznych programach do robienia partycji recovery i klonowania systemu i bedzie trzeba wyprobowac jakiejs alternatywy.

Mam jeszcze 2 pytanka.

-Czy kod do Windowsa(OA), ktory mam na naklejce pod laptopem bedzie dzialal na windowsie, ktory zainstalowalbym z pozyczonej oryginalnej plyty(ta sama wersja: Win7 Pro 64bit) od znajomego? Czy byloby to legalne?
-Czy wymiana pasty termoprzewodzacej spowoduje utrate gwarancji?

W internecie kraza rozne odpowiedzi na te pytania a chcialbym wiedziec jak jest. Mozliwe ze tutaj na forum zostala gdzies udzielona odpowiedz ale niestety nie znalazlem.

Dziekuje z gory i pozdrawiam :)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Wrzesień 2015, 21:59:42 »

Witaj

1: A czemu miałoby to być nie legalne? Nawet jak pobierzesz plik torrent, a posiadasz klucz i go aktywujesz, jest to nadal legalne. Ja zawsze gdy nie miałem płytki z systemem, pobierałem torrent (czysty system np Win7) i instalowałem. Ewentualnie znajomy mi pożyczał płytkę jak miał pod ręką. Jest taka drobna "luka" w prawie: jeśli masz coś oryginalnego, to masz prawo mieć kopię do własnego użytku.
2: Tu osobiście wolę nie odpowiadać, bo jeszcze na mnie będzie jeśli gwarancję stracisz. Ale jeśli procesor i GPU nie łapią 95C, to nie ma czym się martwić.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.