Autor Wątek: MSI Gtx 970 Gaming 4G - Piszczące Cewki  (Przeczytany 4614 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zdebqss

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI Gtx 970 Gaming 4G - Piszczące Cewki
« dnia: 31 Sierpień 2015, 13:51:27 »

Witam , 28.08 zakupiłem w Proline oddział Katowice Gtx-a 970 z którego zaczął wydobywać się głośny nie przyjemny dla uszu dźwięk. Brzmiał on jakby mi ktoś do obudowy wpuścił pszczoły i pisk po dłuższym użytkowaniu karty. Problem pojawił się zaraz drugiego dnia po zakupie w grach i benchmarkach które mi ją obciążały . Po dokładnym przesłuchaniu karty i sprawdzeniu neta stwierdziłem że są to cewki.Kartę sprawdzałem na 4 różnych komputerach i problem nadal występował. Próbowałem dźwigać i opuszczać taktowanie bez żadnego efektu. Przy V-sync karta troszkę się uspokajała ale bez zadowalającego efektu. Proszę nie pisać mi komentarzy typu "to normalne że karta wydaje dźwięki przy obciążeniu" itp bo nie zamawiałem stada pszczół do obudowy ,tylko kartę graficzną z cichym chłodzeniem bo właśnie zależało mi na ciszy. W mojej starej zasłużonej 760 również z msi nie miałem tego problemu. Kartę zaniosłem dzisiaj z powrotem do sklepu z opisana usterką. Teraz tylko mam pytanie jaki jest stosunek Serwisu Msi do tego typu usterek?Będą jakieś problemy przy wymianie karty ze strony serwisu? Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień 2015, 17:08:45 wysłana przez zdebqss »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI Gtx 970 Gaming 4G - Piszczące Cewki
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Wrzesień 2015, 08:00:45 »

Dodaj więcej informacji , płyta główna , procesor , zasilacz
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

zdebqss

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Wrzesień 2015, 09:29:28 »

Mój sprzęt :
Płyta : GA-Z97-HD3 plus najnowszy bios
Procek : 4690k
Zasilacz : Be quiet! Pure Power L8-CM-630W BN182

Z tym że dodam , iż tak jak wcześniej pisałem sprawdzałem kartę na innych komputerach z zasilaczami . W jednym nawet był Corsair Professional Platinum Series Corsair Link AX860i.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Wrzesień 2015, 07:14:54 »

Spróbuj podnieść napięcia na karcie graficznej.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

zdebqss

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Wrzesień 2015, 14:18:16 »

Podnosiłem napięcia na karcie również , karta piszczała jeszcze głośniej :)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Wrzesień 2015, 10:57:22 »

Witaj

Z pewnością można odhaczyć zasilacz :)

W jakich okolicznościach karta piszczy? Pod obciążeniem, w stanie spoczynku? Jakie są temperatury w obu przypadkach? W jakich grach/programach karta piszczy? Jakie (w grach) są FPS wtedy?
Z tego co wiem, masz prawo zwrócić produkt do sklepu w ciągu 14 dni od zakupu bez podawania przyczyny.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

zdebqss

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Wrzesień 2015, 14:38:52 »

Witam , karta piszczy głównie przy dużych obciążeniach w grach i benchmarkach(diablo 3 , Planetside 2 , Catzilla , Heaven 4.0) na tym głownie testowałem. Do 60 fpsów wydaje dźwięk jakbym miał pszczoły w obudowie , lecz gdy wyłączam Vsynca co kiedyś zrobiłem z czystej ciekawości to zaczyna się "impreza".Temp maksymalna jaką zanotowałem to 71 stopni przy dużym obciążeniu , natomiast w spoczynku coś około 35-40 stopni. Kartę oddałem do Proline z reklamacją i odesłali mi do serwisu 21 dni czekania bodajże. Karta jest super , totalnie warta swojej ceny :). Teraz tylko czekam na wymianę bądź naprawę karty jeżeli się da.Serwis jak sądzę uwzględnia ten defekt piszczących cewek ?? Pozdrawiam :)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Wrzesień 2015, 15:53:53 »

Nie wiem czy to uwzględnią. Jeżeli dźwięk jest naprawdę dokuczliwy, to wymienią kartę. Ale jeśli w "normie", że tak powiem, to zwrócą Ci to co oddałeś.

zdebqss

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Wrzesień 2015, 16:03:02 »

Dźwięk jest dokuczliwy , inaczej tej karty bym nie oddawał do reklamacji :). Zresztą nie widziałem żadnej informacji na opakowaniu karty ani w internecie iż wydaje jakieś głośne dźwięki podczas pracy.:) Pozdrawiam

zdebqss

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Wrzesień 2015, 07:31:17 »

Witam , kartę odebrałem wczoraj z Proline Katowice. Serwis Msi jak to bywa nie bawił się w naprawy tylko wymienił mi na nową sztukę :). Wielkie dzięki dla serwisu za bezproblemową wymianę karty. Jak na razie po przetestowaniu jej wszystko jest ok , lekkie buczenie słyszalne ale to dopiero przy 150 kl/s z otwarta obudową od kompa. Pozdrawiam :)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Wrzesień 2015, 07:37:29 »

Super, i dzięki za info!
:)