Autor Wątek: R9 380 4G Gaming czarny ekran crash  (Przeczytany 2924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kentajs

• Szeregowiec
  • *
  • :
R9 380 4G Gaming czarny ekran crash
« dnia: 22 Sierpień 2015, 15:56:39 »

i7 4790K , MSI Z97 G43 Gaming , Corsair VS 550 +12V 42A , crucial sport 2x 4GB , R9 380 4G Gaming , widnows 10 , catalyst 15.7.1

Problem objawia się losowym czarnym ekranem , generalnie tak samo jak pod koniec tego filmiku
  .
Nie ma różnicy czy jest to idle czy też obciążenie , jak ma wywalić to wywali. Zasilacz wykluczam bo by nie wywalił na idle. Podczas "crashu" diody zasilania na obudowie się świeci , komputer się nie restartuje , wentylatory działają zarówno w obudowie , procku jak i na karcie graficznej. Po wyskoczeniu ekranu jest napis iż HDMI brak sygnału ... , po wyłączeniu i włąćzeniu monitora jest czarny ekran i napis "szuka sygnału" gdzie po jakimś czasie znowu jest napis HDMI ... . Nadmieniam iż kartę zakupiłem kilka dni temu (nie wiem co mnie pokusiło że kupiłem AMD , pierwotny zamysł był NVIDIA- widać pierwsze pomysły są chyba najlepsze). Przed zakupem siedziałem sobie rok na integrze z procka i takiego numeru z czarnym ekranem nie było Jakieś propozycje ?

« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2015, 15:59:05 wysłana przez kentajs »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: R9 380 4G Gaming czarny ekran crash
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sierpień 2015, 13:43:40 »

Witaj

Zacząłbym od próby z innym zasilaczem. Niby 550W wystarczy (R9 380 wymaga minimum 500W) aczkolwiek mam wątpliwości co do tego. Druga sprawa: chcesz wykluczyć zasilacz? Usuń sterowniki AMD. Jeśli wywali, to rzeczywiście coś innego. Jeśli nie wywali, to wina leży bliżej zasilacza niż myślisz :)
Jaka wersja BIOS? Próbowałeś może inny system niż Win10? Ostatnio są z nim same problemy.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

kentajs

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sierpień 2015, 15:38:05 »

Witaj

Zacząłbym od próby z innym zasilaczem. Niby 550W wystarczy (R9 380 wymaga minimum 500W) aczkolwiek mam wątpliwości co do tego. Druga sprawa: chcesz wykluczyć zasilacz? Usuń sterowniki AMD. Jeśli wywali, to rzeczywiście coś innego. Jeśli nie wywali, to wina leży bliżej zasilacza niż myślisz :)
Jaka wersja BIOS? Próbowałeś może inny system niż Win10? Ostatnio są z nim same problemy.
Zasilacz powinien być ok , obciążyłem kartę furmark i wszystko działało , karta łapała 66-68 stopni gdy były upały więc nie jest źle. Tak jak napisałem wcześniej , black screen wywalił nawet podczas korzystania z przeglądarki i to raz po razie czyli krótko po resecie. Jak by zasilacz był kaput to by wywalił pod grubym obciążeniem. Bios zmieniłem i nadal lipa. Tak samo było pod windows7 przy catalystach 15.1 czy 15.7.1. Złącze karty na płycie chyba sprawne gdyż działał na nim całymi dniami GT730 na gddr5 - wiem mała karta a jednak swój pobór energii też ma i też była obciążana - black screen nie uświadczyłem. Cóż , problem mam z głowy , kartę oddałem w sklepie i kasę mam w kieszeni. Myślę iż następna będzie Nvidia bo z tym AMD to nawet dobrze w Pach of Exile pograć nie można , straszne dropy FPS. Pozdrawiam.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sierpień 2015, 08:44:14 »

Radeony są bardzo wymagające jeśli i pobór energii.
Zmieniłbym na pierwszym miejscu zasilacz na taki ok 650-750W
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland