Autor Wątek: MSI AG220 - Problem z Windows 10  (Przeczytany 4224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Artyrion

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI AG220 - Problem z Windows 10
« dnia: 22 Sierpień 2015, 10:59:10 »

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post na tym forum, jednak przejdę od razu do rzeczy. Posiadam komputer MSI AG220 2PE w wersji Touch. Mój problem pojawił się w raz z zainstalowanie Windows 10. Poprzednio zainstalowany miałem Windows 8.1 i wszystko działało w jak najlepszy porządku. Jednak po zainstalowaniu nowego Windowsa dzieje się dziwna rzecz. Komputer po prostu nie działa tak jak działał.
Chodzi głownie o gry i programy do grafiki 3d/renderingu. Najprostszym przykładem będzie tu chociażby gra Elite Dangerous. Gra w Windowsie 8.1 działała bez zarzutu na maksymalnych ustawieniach. Po przesiadce na Win10 mimo, że gra jest na maksymalnych ustawieniach to wyświetlana grafika jest bez wygładzania krawędzi i wygląda okropnie. Nie jest to to samo co było, mimo że tak jak piszę gra widzi maksymalne ustawienia grafiki. To samo dzieje się w innych grach, podczas gry programy do grafiki po prostu mulą.

Od razu zaznaczam, że zainstalowałem czysty system, oraz że zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony MSI przeznaczone pod system Windows 10. Dodatkowo w panelu sterowania NVIDIA globalnie mam ustawioną grafikę dedykowaną (Geforce GTX860). Doinstalowałem biblioteki DirectX. Wszystko powinno działać.
Co ciekawe w Windowsie 10 w wersji Technical Preview też wszystko dobrze działało. Dopiero po premierze właściwej nowego Windowsa przestało. 

Nie mam już żadnego pomysłu co może być nie tak jak powinno. Mam wrażenie że problem leży w sterownikach chipsetu ale nigdzie w internecie nie znalazłem by ktoś narzekał na sterowniki i miał podobny problem. Wspomnę też o tym, że komputer włącza wiatraczek nawet przy najmniejszym obciążeniu czego z Windowsem 8.1 na pokładzie nie było.

Mam nadzieję, że ktoś z was zna rozwiązania mojego problemu i jest w stanie mi pomóc.

Artyrion

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI AG220 - Problem z Windows 10
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sierpień 2015, 10:53:59 »

Witam,

Wątek do zamknięcia. Po długich dyskusjach na angielskim forum MSI udało się rozwiązać problem. Wszytko było winą najnowszych sterowników do karty GeForce. Po zainstalowaniu sterowników w wersji beta 353.62 wszystko zaczęło działać.

Pozdrawiam