Autor Wątek: MSI Z97 Gaming 3 - Problem z Killer Network Maganer oraz z mikrofonem  (Przeczytany 10150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

suchy4141

• Szeregowiec
  • *
  • :

Płyta główna: MSI Z97 Gaming 3
Numer seryjny 601-7918-020B1502007859
Wersja BIOSu: ALASKA - 1072009 V2.8 American Megatrends - 4028F
Procesor: Intel Core i7-4790K
Grafika: MSI NVIDIA GeForce GTX 970
Dysk twardy: KINGSTON SV300S37A240G + Seagate ST2000VX000
Pamięć RAM: HyperX 2x8GB DDR3-1600 CL10
Zasilacz: BeQuiet L8 630W
Bluray/DVD-RW: LiteON (modelu nie pamiętam)
System Operacyjny: Windows 10 Home
Inne: Karta muzyczna Creative SB Zx

Witam problem mój dotyczy karty sieciowej. Mianowicie jakąkolwiek ustawię przepustowość łącza i jeśli dam najwyższy priorytet dla przeglądarki internetowej, to pobieranie kończy się na 10Mbit a wysyłanie na 0,07 Mbit. Moje łącze to 120Mbit pobierania i około 12Mbit wysyłania. Postanowiłem więc się nie bawić w te ustawienia i po prostu chcę wyłączyć kontrolę przepustowości. Wszystko super pięknie do czasu ponownego uruchomienia komputera.... Ponownie kontrola się włącza i internet chodzi... to znaczy nie chodzi praktycznie nie ma do niego dostępu... Co mogę zrobić? Czy po usunięciu programu sterowniki zostaną i będę miał dostęp do internetu?

Mój drugi problem dotyczy karty dźwiękowej dedykowanej. Creative SB Z (Zx). Komputer mam od 2 tygodni, w poprzednim wszystko działało bezproblemowo lecz tutaj na mikrofonie słychać piski prawdopodobnie pochodzące z jednego z wiatraków. Ponieważ się dźwięk ten się zmienia gdy zmieniają się obroty. W takim razie muszą być jakieś przebicia na płycie głównej...
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2015, 20:51:16 wysłana przez suchy4141 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI Z97 Gaming 3 - Problem z Killer Network Maganer oraz z mikrofonem
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lipiec 2015, 15:40:55 »

Witaj,

Co do Killer:
Do backup'u: pobierz też intalkę sterownika Killer (to co masz w tej chwili) na wypadek gdyby poniższe całkowicie nie wypaliło (np po zainstalowaniu dalej neta by nie było).

Pobierz >>KillerCleaner 64bit<< oraz >>Sterownik Killer<<
Pobierz oba, z racji że po odpaleniu KillerCleaner stracisz jakiekolwiek połączenie z internetem. Odpal Cleaner'a żeby usunął sterownik i inne pozostałości po nim. Zrestartuj PC, i zainstaluj sam sterownik (link powyżej). Jest to sam sterownik, więc internet powinien normalnie chodzić na max obrotach ale rzeczy typu kontrola przepustowości będzie niemożliwa/niedostępna.

Co do karty dźwiękowej:
Spróbuj inny port PCIeX1. Używam Creative SB Z i problemów nie mam (płyta Z97 Gaming 9 AC)

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

suchy4141

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Lipiec 2015, 16:10:27 »

Zrobię to jak wrócę później do domu, dzięki.

Co do zmiany PCIe jest mały problem z tym i żałuję, że wybrałem tą kartę, jest strasznie nienowoczesna... Jedno PCIe znajduje się pod kartą graficzną no i mam dostepne tylko jedno jedyne pod które podpiąłem właśnie tę kartę dźwiękową. Co mogę zrobić? Napisałem również do Creative o pomoc. Ponieważ nie było tego w poprzednim PC.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Lipiec 2015, 17:19:14 »

Mam tą kartę (Creative SB Z) i nie mam problemów. Z drugiej strony nie rozumiem w co masz na myśli "nienowoczesna" ? BIOS masz najnowszy..
Jeśli odepniesz wentylator, czy z kartą jest wtedy OK?
Może spróbuj odłączyć kartę graficzną, i podłącz kartę dźwiękową w miejsce gdzie wcześniej nie byłeś w stanie i powiedz jak wtedy z dźwiękiem to wygląda.

suchy4141

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Lipiec 2015, 20:40:59 »

Mówiąc nienowoczesna mam na myśli, że PCIe jest pod i nad kartą graficzną i są tylko dwa sloty a starych PCI są 3 oraz nie jest pod grafiką, która wiadomo aktualnie w większości przypadków zajmuje 2 sloty (tym bardziej, że jest to płyta z serii GAMING, a chyba wszystkie "gamingowe" karty graficzne sa takie).

Jeden mały problem nie działa link z KillerCleaner 64bit.
No i także nie mogę pobrać samych driverów do karty sieciowej, jest do pobrania tylko z programem killer.

Problem z mikrofonem i czas w których co się dzieje.
0-5s - włączony noise reduction
5-20s  - wyłączenie nouse redustion
20-50 - włączenie CS:GO i pozostanie w menu
50-90 - przebywanie na serwerze i rozegranie rundy
90-130 - zgon i przełączanie pomiędzy innymi graczami, szybsze i wolniejsze i słychać zmiany tempa hałasu mikrofonu.
130-143 - wyjście z serwera oraz gry + zapisanie pliku
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2015, 21:52:22 wysłana przez suchy4141 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Lipiec 2015, 08:43:19 »

Pomińmy Killer Cleanera. Usuń poprzez Panel Sterowania, i zainstaluj ten >>Killer Sterownik<<

Co do karty dźwiękowej: jakie słuchawki i mikrofon używasz? Próbowałeś może coś innego?

suchy4141

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Lipiec 2015, 10:51:41 »

Więc tak, słuchawki które używam na dzień dzisiejszy to stare creative ponieważ nowe (steelseries siberia v2) oddałem na gwarancji. A mikrofon to używam ten dołączony do karty dźwiękowej ( panel z potencjometrem do słuchawek z mikrofonem). Za chwilę sprawdzę inny mikrofon i raz podłącze go do panelu z potencjometrem, a dwa podłączę go bezpośrednio do karty dźwiękowej Creative SB Zx. Do zintegrowanej nie będę próbował bo musi działać na tej karcie.

UP.1
Tak więc wykonałem test. Mianowicie

Up.2
Przy podłączeniu mikrofonu do potencjometru i przy podłączeniu do karty dźwiękowej występuje ten sam problem identyczny jak poprzednio. Zaznaczę jeszcze raz, że przy ładowaniu na serwer gry są te śmieszne dźwięki jaki jakiś silniczek się uruchamiał słychać to również na nagraniu.

Up.3
Wykonałem kolejny test w którym wyjąłem kartę graficzną i problem z mikrofonem zniknął. Teraz chciałbym sprawdzić inny slot PCIe, ponieważ może problem wynika z tego, że są za siebie za blisko grafika i dźwięk, lecz nie mam takiej możliwości ponieważ drugi jedyny inny slot PCIe zasłania mi karta graficzna...

Up.4
Coś tam grzebałem zmieniałem kartę dźwiękową no i dziwnym trafem odinstalowały się sterowniki do karty graficznej i właśnie otóż również mikrofon działa poprawnie. Będę właśnie instalował sterowniki do grafiki i zobaczymy co dalej.

Up.5
Niestety sterowniki do grafiki zainstalowane i problem powstał ponownie. Mikrofon piszczy...
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2015, 12:18:17 wysłana przez suchy4141 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Lipiec 2015, 15:57:41 »

Witaj

Wg mnie właśnie są one za blisko siebie, albo jakiś bubel gdzieś coś powoduje błędy... Pisz do MSI i Creative'a (supportu).

A z Killerem udało się coś?

suchy4141

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Lipiec 2015, 18:06:28 »

Z killerem jest okey, tzn odinstalowałem i zostały same sterowniki. Działa. Co nie zmienia faktu, że fajnie by było gdyby działał ten program, bo faktycznie mógłbym ograniczyć danemu programowi przepustowość. Trochę na to liczyłem kupując tą płytę.

Do MSI można pisać w języku polskim? Bo po angielsku to mogę jedynie napisać kali być jaki jeść i nie wiem czy zrozumieją dokładnie mój problem. Bo do Creative napisałem (była polska strona) ale odpisali mi po ANG, że jak chce mogę opisać problem w innym języku...

Zrobiłem jeszcze jedną próbę to znaczy przerzuciłem kartę do drugiego slotu PCI 16x jeśli dobrze mówię. Obraz był komp działał lecz ten slot jest za nisko i wiatraczki chciały trzeć o jakąś wtyczkę więc ją przykleiłem ale na stałe bałbym się zostawić grafikę tam bo ta wtyczka mogłaby zatrzymać wiatrak na stałe. Ale wracając do mojej próby to tak grafika działała na drugim slocie tylko, że pojawił się kolejny problem przestała działać kompletnie karta dźwiękowa, w ogóle jej nie wykrywało nawet nie mogłem zainstalować ponownie do niej sterowników ponieważ jej nie wykrywało. Już nic z tego nie rozumiem, dziwna sprawa kupić taki sprzęt i mieć takie problemy...

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Lipiec 2015, 20:32:14 »

Witaj

Zarejestruj swoją kartę tutaj:
https://register.msi.com/

I będziesz w stanie pisać do MSI po Polsku.

suchy4141

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Sierpień 2015, 16:01:14 »

Napisałem, teraz nie pozostaje nic innego jak czekać. :> jestem pełen nadziei.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Sierpień 2015, 18:31:16 »

Napisałem, teraz nie pozostaje nic innego jak czekać. :> jestem pełen nadziei.
Powodzenia :)
Możesz też wspomnieć o sterownikach Killer (chociaż jest to tak upierdliwa karta sieciowa, że nie wiem czy MSI jest w stanie pomóc. Wiele osób ma z nią problemy, i głównie sam sterownik bez tej "Centrali" do kontrolowania działa OK)

suchy4141

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Sierpień 2015, 00:14:48 »

Nie dziękuję ; )

Dokładnie mógłbym wspomnieć chociaż nie to jest moim priorytetem więc skupię się na razie na jednym problemie. Chociaż z drugiej strony patrząc zwykłe płyty główne też mają przepustowość do 1Gbit, a dopłacenie za samą "Centralę" która nie działa jest mało opłacalne. Aktualnie skupię się na jednym problemie, mam wykupioną gwarancję 5 letnią na kartę graficzną więc gdyby co będę pisał w ramach gwarancji.

Tak patrząc na mój problem i po tych wszystkich próbach jako laik myślę, że to musi być wina płyty albo grafiki a obie te rzeczy są od MSI i to z kolekcji GAMING. Mam nadzieję, że da się rozwiązać ten problem bez większych komplikacji. Na oprogramowaniu killer aż tak mi nie zależy ale mikrofon stereo z dobrej każdy dźwiękowej chciałbym żeby działał.

suchy4141

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Wrzesień 2015, 18:42:57 »

Odnawiam temat i generalnie rzecz biorąc masakra po całości. Nie wiem gdzie szukać pomocy...

Pierw pisałem z serwisem MSI i w sumie do niczego nie doszliśmy.

Serwis w którym kupiłem PC nie uznał mi wady. Powiedział, że to normalne, że słychać takie dźwięki ponieważ karta dźwiękowa jest dobrej jakości...
Trzy tygodnie się spierałem z serwisem no i wyszło na to, że kupiłem MSI Gaming 5 bo serwisant zapewniał mnie, że problem nie będzie występował gdy karta dźwiękowa i graficzna będą oddalone od siebie, co było niemożliwe na Gaming 3. Lecz Komputer w domu, podłączone wszystko i się okazało, że problem nadal występuje lecz w trochę mniej to słychać, co nie zmienia faktu, że jest to niewybaczalne, żeby w głośnikach było słychać dźwięki z grafiki.

Teraz mam dwie płyty gdzie jest problem a co lepsze tą starą serwis mi uszkodził i jutro jadę robić aferę o zwrot pieniędzy bo nawet nie będę sprzedawał uszkodzonej... (teoretycznie to tylko wtyczka zasilająca dźwięk na płycie, ale sam fakt)

Co mam robić z tym problemem... Już sam nie wiem, a zaraz jadę na delegację i nawet nie będę mógł nic z komputerem zrobić.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Wrzesień 2015, 19:20:43 »

Witaj

Ciężko cokolwiek doradzić. Może to nie jest wada, skoro druga płyta w ten sam sposób się zachowuje? Nie wiem sam, osobiście używam dedykowanej karty dźwiękowej, ale gdy używałem tą na płycie (to było jeszcze jak miałem Z87 G45 Gaming) to nie przypominam sobie czegoś takiego..

suchy4141

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Wrzesień 2015, 19:41:23 »

Właśnie to musi być problem, ponieważ te dźwięki gdy karty są blisko są przerażające, nic nie można powiedzieć przez mikrofon bo nic nie słychać, tak głośne są te dźwięki. Gdy kartę graficzną się wyjmie i monitor podepnie do zintegrowanej problem znika całkowicie, w 100% nie ma żadnych hałasów. Gdy jest oddalona maksymalnie jak można (2 slot grafika i bodajże przedostatni dźwiękowa) to hałasy są znikome ale są. Na starym komputerze nie miałem problemu z tym (Asus GTX 460, a płyta Asus P7P55D-E)

Może ktoś z Was ma Creative SB Zx + MSI GTX 970 i którąś z tych płyt, albo inną tej marki. Najłatwiej sprawdzić gdy są obok siebie w slotach + w ustawieniach wyłączyć filtrowanie mikrofonu, wzmocnić go na 30%.

Chyba, że to właśnie ta karta dźwiękowa jest problematyczna, bo te sieroty z serwisu zapewne tego nie sprawdziły, nie podmieniły karty dźwiękowej, na ten sam model aby wyeliminować ją...
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień 2015, 19:50:05 wysłana przez suchy4141 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Wrzesień 2015, 10:35:11 »

Moja karta dźwiękowa jest dosłownie nad graficzną (SB Z + MSI GTX980 Gaming 4G). Nie ma problemów. A wcześniej używałem też 960, 780Ti, 750Ti, oraz różne płyty MSI Gaming (Z87 i Z97), również na SB Z oraz ze zwykłą zintegrowaną na płycie. Nigdzie nie odnotowałem jakiegokolwiek dźwięku, nawet przy wentylatorach na 100%.

Jedyne co słyszę to karta wifi, która piszczy jak (cenzurka :) ) podczas maksymalnego obciążenia sieci (czyli np. pobieranie na Steam, Origin itp). Ale to idzie z karty dźwięk, a nie przez słuchawki.

suchy4141

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Wrzesień 2015, 12:43:32 »

Rozumiem, rozumiem. To w takim razie może to jednak wina karty dźwiękowej i problemu z ekranowaniem... Hmmm... Chyba odeślę ją na gwarancji, która mi się kończy za 2 miesiące, powiem, że jest taki problem + dodatkowo są szumy na słuchawkach przy zmianie głośności na dołączonym potencjometrze. Może mi uznają i dadzą nową, albo oddadzą pieniądze to kupie nową taką samą :> Wtedy będę wiedział czy to mogła być wina karty dźwiękowej, czy będę nadal tkwił w problemie, który jednak leży po stronie płyty głównej lub karty graficznej... Chociaż płytę mam już inną więc sam nie wiem ;x

Maaasakra, jeszcze na dodatek problem z Windowsem bo zmiana płyty głównej a kupiłem win8.1 a mam win10 i teraz muszę zrobić formata, żeby aktywować go ponownie z wersji 8.1 ;o

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Wrzesień 2015, 16:00:47 »

Ah ten Win10 :P Sam wczoraj formatowałem swojego by Win10 w trybie UEFI zainstalować (wkońcu przesiadka z Win7.. aż żal)

suchy4141

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Wrzesień 2015, 17:52:16 »

Najgorsze jest to, że jak już aktywowałeś do win 10, to będziesz go mógł używać do lipca 2016 na każdej płycie głównej, oraz dożywotnio na tej ostatniej na której aktywujesz win 10 do lipca 2016.

Jak zmienisz płytę w 2017 albo 18 to wracasz do win 7 (lub 8.1) w zależności na jakiego miałeś licencję. Albo kupisz nowy system 10 za około 500zł. Dziś dzwoniłem do Microsoftu i się właśnie tego dowiedziałem...

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Wrzesień 2015, 19:19:48 »

Wiem.. i nie powiem skąd taki pomysł wzięli.
Ale to się nazywa "za darmo". Na laptopach to ma sens, ale jak komputer sobie złożyłeś?