Autor Wątek: GT72 2QE Dominator Pro - Problem internet  (Przeczytany 7468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zyga9595

• Sierżant
  • **
  • :
GT72 2QE Dominator Pro - Problem internet
« dnia: 14 Sierpień 2015, 18:17:48 »

Witam posiadam problem z internetem w swoim laptopie GT72 2QE Dominator Pro może miał ktoś podobny problem posiadam internet 6 MB ale laptop nie jest w stanie w testach (oraz w uzytkowaniu to widac) wyciągnąć wiecej niż 0,5 MB nie jest to problem z windowsem ani raczej sterownikami ponieważ to pierwsze reinstalowalem kilka razy (win 8.1 , 10 ) a sterowniki wgrywałem jeszcze więcej razy. Czy jest to możliwe ze coś jest nie tak z kartą sieciową czy poprostu nie potrafie tego skonfigurować (inne urządzenia działają sprawnie to samo u znajomych)

Proszę o pomoc i pozdrawiam

keiytom

• Generał
  • :
Odp: GT72 2QE Dominator Pro - Problem internet
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Sierpień 2015, 05:33:35 »

Jesteś pewien, że problem ten nie jest związany z łączem internetowym? Jak się łączysz z netem? Wi-Fi czy Lan? Sieć masz wspólnie ze znajomymi?

zyga9595

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Sierpień 2015, 06:00:15 »

Jesteś pewien, że problem ten nie jest związany z łączem internetowym? Jak się łączysz z netem? Wi-Fi czy Lan? Sieć masz wspólnie ze znajomymi?

raczej tak ponieważ drugi laptop tablet oraz telefony działają normalnie tylko moj laptop jakos nie chce

przez Wi-Fi

chodziło mi że jak go zabiorę do znajomych to tam też tak działa moj błąd krzywo napisałem :)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Sierpień 2015, 08:55:26 »

Witam

Jaką wersję sterowników posiadasz do WiFi/LAN?
Próbowałeś może na kablu zobaczyć czy coś lepiej działa?

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

zyga9595

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Sierpień 2015, 09:46:43 »

Witam

Jaką wersję sterowników posiadasz do WiFi/LAN?
Próbowałeś może na kablu zobaczyć czy coś lepiej działa?

Moja wersja to 4.0.0.115 sterownik oczywiscie killer wireless 1525

Na kablu działa wszystko elegancko niestety ale puszczać kabel przez 2 pokoje odpada :<

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Sierpień 2015, 12:03:47 »

Witam

Czyli Killer Wireless leci w kulki..

Spróbujmy w ten sposób:
Pobierz czysty >>Sterownik Killer<<
Pobierz również jakąś dodatkową kopię zapasową sterownika, najlepiej ze strony produktu (laptopa)
Usuń dotychczasowy sterownik Wireless Killer
Zrestartuj laptopa
Zainstaluj czysty sterownik
Zrestartuj
Sprawdź prędkość

zyga9595

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sierpień 2015, 05:23:36 »

próbowałem to zrobić już bo spedziłem masę czasu na problemie takie wgranie sterownika odpada bo windows sam mi go instaluje wydaje mi sie że bierze go po prostu z płyty głównej wczesniej już miewałem problemy z oprogramowaniem killer czasami po prostu przegladarka nie chciała się ładować a skype działał wtedy wystarczyło wyłączyć program :)

Dzięki wielkie za pomoc Nichrome ale poradziłem sobie (narazie) z problemem zaktualizowałem biosa i jeszcze raz czysta instalacja windowsa i o dziwo zadziałało pokazuje mi teraz tyle samo co na kablu zobaczymy na ile będzie działać tego nie wiadomo :X

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Sierpień 2015, 10:50:57 »

No cóż.. dopóki działa, to OK. Ja z Killer'em nie miałem problemów (na stacjonarnym), ale inne osoby mają czasami. Więc nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.

;)

highwind

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Sierpień 2015, 11:33:26 »

Witam,
postanowiłem nie zakładać nowego tematu, bo ten tutaj pasuje do mojego problemu.

Model laptopa jak w temacie, zakupiony około trzech miesięcy temu.

Na początku przygody z tym sprzętem ogrywałem Wiedźmina 3, więc nie było zbytnio okazji do grania online. Sam internet (przeglądanie stron, download) też funkcjonował w porządku.
Ale kiedy już zacząłem sprawdzać różne gry w multiplayerze, zacząłem obserwować dziwne objawy funkcjonowania karty sieciowej (Killer 1525). Otóż problem polega na tym, że pomimo odczytywania niskiego pingu (25-60ms), mam podczas sesji online regularne lag-spike'i. Gra chodzi płynnie w 60 kl/s, ale co około 3 do 10 sekund notuję wielką przycinkę, po której albo wyrzuca mnie z serwera, albo postaci innych graczy teleportują się w inne miejsce, albo cała gra się przywiesza - objawy są różne w różnych grach (sprawdzałem Left 4 Dead 2, Battlefield 3, Quake 3 Arena, Diablo 3), ale cechuje je regularność, nagłość i skokowość występowania. Aktualnie pobieram do testów CS:GO na Steamie - ładny, równy transfer 7.0 - 7.5MB/s. Przerywam połączenie - odpalam Left 4 Dead 2 - lagi :/

Co mnie skłoniło ku diagnozie, że problem leży gdzieś w karcie sieciowej?
- dysponuję starym MSI GE600 - na nim Left 4 Dead 2 czy Q3A śmiga bez żadnych lagów (o ironio!)
- problem nie występuje, kiedy łączę się z internetem za pośrednictwem tetheringu USB ze smartfona.
- zaktualizowałem BIOS z wersji E1781IMS.10H do E1781IMS.10V, odinstalowałem sterownik sieciowy wraz z programem Killer Network Manager i zainstalowałem czysty sterownik (jak wyżej w temacie) - problem występuje nadal.
- sprawdzałem różne konfiguracji programów antywirusowych i firewalli - również całkowicie je dezaktywując.

Co mogę w tej sytuacji zrobić? Macie może pomysły na spróbowanie jakichś nowych rozwiązań? Jeśli nie, to czy takie symptomy jak opisałem, mogą kwalifikować laptopa pod wysyłkę gwarancyjną do serwisu? Koniec końców wszystko działa, tylko nie tak, jak bym się spodziewał na sprzęcie za ponad 10 tys. złotych. A boję się ryzykować wysyłanie takiego sprzętu do serwisu, jeżeli nie jest to absolutnie konieczne.

Pozdrawiam.

bohun14

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Sierpień 2015, 12:52:14 »

Skorzystam z okazji i też się dołączę

System win 7 ult, próbowałem:
-odinstalowałem stery i killer manger + killercleaner   >> po restarcie tylko czyste stery i nic nie mogę się połączyć z serwerami gier
Net śmiga idelnie, ale nie mogę odpalić gry

Na np modemie usb iplusa odpale grę, ale na zewnętrznym wifi juz nie

zyga9595

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Sierpień 2015, 17:26:42 »

@up

Spróbujcie wyłączyć przepustowość w ustawieniach killer net może to coś pomoże nwm kto wymyslił te karty ale bardzo często mają one jakieś dziwne problemy z pingiem w grach

highwind

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Sierpień 2015, 17:47:34 »

@bohun14: Killer Network Manager, jeśli to masz na myśli odinstalowałem całkowicie. Wcześniej próbowałem też grzebać w jego ustawieniach, ale nie zauważyłem poprawy.
Co do problemu z samą kartą sieciową - rzeczywiście, im bardziej zacząłem się zagłębiać w temat, tym więcej podobnych wątków na różnych stronach internetowych podsyłało mi Google. Niestety, nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi dotyczącej tego jak rozwiązać problem. Komuś pomógł update BIOSu, komuś wyłączenie jakiegoś softu od AMD, niektórzy podmieniali sterowniki na odpowiednik innego producenta... Ale w moim przypadku to jest zabawa w ciuciubabkę.

EDIT: Istnieje możliwość wypięcia tej karty sieciowej i używania karty zintegrowanej na płycie głównej? Nawet nie wiem czy takową posiadam.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2015, 17:50:30 wysłana przez highwind »

bohun14

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Sierpień 2015, 18:04:27 »

highwind  Dzisiaj specjalnie reinstalowałem windowsa 7 ult, formt itp.   wgrałem same stery do killera i to samo net śmiga, ale z gram ten sam problem aktualizacje w steam ściągają się, tak samo jak i w LOL'u ale nie moge sie zalgowa problem z połączeniem z sewerem pvp.net.

Sam już nie wiem próbowałem dzisiaj wszystkich sposobó oprócz zainstalowaniu nowego biosu, to jutro zrobie.

Też dzsiaj z 8h z tym walczyłem wszystkie sposoby z killerclenerm itp próbowałem i nic.

Teraz zastanawiam się nad wymianą adaptera wi-fi bo mam dwa stare lapkii do grania.

zyga9595

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Sierpień 2015, 18:29:55 »

ja walczyłem godzin 18 :) ale się udało u mnie up date biosu dał odpowiedni rezultat do tego w uswawieniach windowsa do wi-fi wyłączylem IPv6 oraz ustawiłem własny DNS

polecam odpalic cmd i wpisac po kolei

ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

po czym reset kompa może zadziała do tego z tego co sam zauważyłem do nie wiem czemu ale im mniejszy zasięg np 3/5 to juz internet działa jakby chciał a nie mógł gdzie w moim starym lenovo t400 mam 2/5 i smiga az miło obecnie mam 5/5 i nie mam problemu

zyga9595

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Sierpień 2015, 18:33:10 »

Istnieje możliwość wypięcia tej karty sieciowej i używania karty zintegrowanej na płycie głównej? Nawet nie wiem czy takową posiadam.

Nie jestem przekonany czy płyta główna ma swoją własną karte natomiast sama karta jest umiejscowiona pod prawym wentylatorem koło baterii biosu odrobina lutowania i da się ją wymienić jednak tego nie polecam lepiej oddać na gwarancję bo przecież muszą to jakoś uwzględniać a gwarancja ma bodajże 2 lata z rejestracją możliwość przedłużenia do 3

tu macie jeszcze prawdziwy test na internet który wywali wszystkie wasze błędy a nie jakies speed testy

http://netalyzr.icsi.berkeley.edu/ (potrzebna najnowsza java)
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2015, 18:45:47 wysłana przez zyga9595 »

bohun14

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Sierpień 2015, 18:47:15 »

zyga9595 Dzięki za rady, szkoda ze ten restart w cmd nic nie dał

Jutro po update biosu, jeżeli nic nie wyjdzie z tego, wymienię kartę, swoją drogą trzyma ją tylko jedna śrubka:

Tutaj dokładnie widzisz jak karta wi-fi jest zainstalowana w porcie:

zyga9595

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Sierpień 2015, 18:59:29 »

a kable anteny ?

bohun14

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Sierpień 2015, 19:00:40 »

na tych zdjęciach masz opisane wejścia od anteny :

zyga9595

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Sierpień 2015, 19:02:22 »

myslalem ze są przylutowane :D nie przyglądałem się w sumie

bohun14

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Sierpień 2015, 19:12:01 »

I tak dla pewnościu jutro zadźwonię do msi czy gwarancja obejmuje wymianę przez usera, bo to standardowe wejście miniPCIE, a więc myślę że nie będzie problemu, ale najpierw bios

highwind

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Sierpień 2015, 21:04:31 »

Właśnie trochę zmartwiła mnie odpowiedź dotycząca przylutowanej karty. Daj znać bohun14 jaki jest efekt po wymianie karty.
Z tego co zapewniano mnie w sklepie przy zakupie laptopa, nie traci się gwarancji po samodzielnej wymianie podzespołów, o ile proces dokonywany jest "zgodnie ze sztuką", czyli generalnie jeśli nie doprowadzisz do mechanicznych uszkodzeń - będzie okej. Ale mimo wszystko - lepiej zadzwonić i się upewnić. Ja prawdopodobnie przedzwonię w sprawie wymiany gwarancyjnej samej karty. Nie po to wywalałem tyle kasy na sprzęt, żeby się teraz męczyć.
Poniżej załączam jeszcze screen z wykresu przebiegu pingów, który miałem puszczony w tle podczas sprawdzania CS:GO
http://prntscr.com/868c2k
Wykres wydaje się być w miarę stabilny kiedy przeglądam sieć, ściągam dane. Natomiast w grze - to co widać - co chwila skrajnie wysoki lag. Jeśli na serwerze jest automat do wywalania graczy z za wysokim pingiem (często w Battlefieldzie), to nawet nie ma co marzyć o jakimkolwiek graniu.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2015, 21:06:21 wysłana przez highwind »

bohun14

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Sierpień 2015, 05:42:01 »

Wiesz tak szczerze to te karty wi-fi i tak pewnie eliminują prawie nie widzialne dla nas opóźnienie albo, nasze ekrany nie są w stanie tego skorygować, dla tego wydaje mi się że taka zwyczajan karta wi-fi jest wystarczająca.

bohun14

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Sierpień 2015, 17:29:10 »

Dzisiaj tylko wypróbowałem:

Instalacja win 10 pro >> W tym przypadku wszystkie stery działają ok  :D >>
-Instalacja tylko gołych sterowników do killera;
-Instalacja BIOS do wersji(czyli najnowsze) E1781IMS.314, 17.07.2015;
-Instalacja VBIOS;

I dalej ten sam problem na iplus łączy się, na wi-fi >> Killer 1525 cały czas występuje błąd ;/

Zobaczymy co odpisze serwis msi w sprawie wymiany wi-fi

zyga9595

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Sierpień 2015, 05:55:12 »

odpisza ci to co mi żebym znalazł sobie kogoś kto umie konfigurować rutery i się do niego zgłosił ....

highwind

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Sierpień 2015, 19:21:18 »

Pomoc techniczna pierwsza klasa (sarkazm).
Napisałem im w opisie problemu, że aktualizowałem zarówno BIOS, jak i sterowniki wi-fi i nie rozwiązało to problemu. Odpisali mi, żebym zaktualizował BIOS i sterowniki wi-fi. Facepalm. Dodali na szczęście, że jeśli nie rozwiąże to problemu, można reklamować sprzęt.

A w związku z tym - miał ktoś już do czynienia z serwisem? Trzeba jakoś specjalnie zapakować komputer? Dołączyć kartę gwarancyjną (rejestrowałem online, nie mam nic na papierze)?
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2015, 19:26:49 wysłana przez highwind »

bohun14

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Sierpień 2015, 20:20:00 »

highwind przypomniał byś co konkretnie ci nie działa ??

U mnie pomogło wyłączenie tcp/ipv6 i steam smiga jak ta lala xd

zyga9595

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Sierpień 2015, 20:55:56 »

pewnie wymienia ci na to samo z tym samym problemem :X

highwind

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Sierpień 2015, 06:54:31 »

@bohun14:
Właśnie wszystko działa w pewnym stopniu. Download na Steamie śmiga z prędkością ponad 7MB/s. Youtube, ogólnie internet chodzi dobrze. Problem pojawia się dopiero w samych grach multiplayer. Sama gra chodzi płynnie (60 fps), ale średnio co kilka sekund ping skacze do jakichś niebotycznych wartości. Pisałem w poprzednich postach, nawet wklejałem link do obrazka z przebiegiem pingu. W praktyce nie da się przez to grać, bo co chwilę mam laga, albo jestem automatycznie wyrzucany z servera.

Możesz opisać dokładniej jak i gdzie wyłączyłeś tcp/ipv6?
Ja odhaczyłem tę opcję we właściwościach Wi-Fi, ale nie pomogło.

zyga9595

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Sierpień 2015, 08:18:50 »

a spróbuj jeszcze ustawić własny DNS

w ustawieniach katy sieciowej wejdz na IPv4 i tam właściwości na dole dns ustaw ręczny i wpisz na górze 8.8.8.8 na dole 8.8.4.4 po operacji zapisz odpal cmd wpisz"ipconfig /flushdns" i zresetuj kompa po czym sprawdź czy działa

jak nie zadziała to prosze zrób test http://netalyzr.icsi.berkeley.edu/ i wklej link z wyniku (by odpalic test trzeba miec jave)
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2015, 08:24:23 wysłana przez zyga9595 »

highwind

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Sierpień 2015, 08:53:02 »

@up:
Ustawiłem DNS, link z wynikiem testu wysłałem Ci na PW.