Autor Wątek: Czy muszę rozebrać komputer aby znaleźć drugi numer seryjny?  (Przeczytany 2914 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

raptorek

• Szeregowiec
  • *
  • :

Chciałem zarejestrować kilka produktów MSI jakie mam i okazuje się, że muszę podać drugi numer seryjny, którego nie widzę na opakowaniach. Czy autentycznie muszę teraz odpinać kilogram kabli, wyciągać komputer z ciasnej półki, otwierać i przedzierać się pomiędzy grubymi kablami zasilacza, żeby dotrzeć do nalepek z numerami? Dlaczego oprogramowanie MSI nie pokazuje tych numerów? Może w przypadku prostego składaka to nie problem, ale tam gdzie są dobre zasilacze dużo dysków, ogromne wentylatory i karty grafiki w środku niełatwo jest cokolwiek zobaczyć.
--
Płyta Główna: MSI Z97 Gaming 7
Wersja BIOS: v1.6
Karta Graficzna: MSI GTX 960
Zasilacz: BeQuite 600W
Procesor: i7-4790K
RAM: 16GB
SSD/HDD: Asus Raidr 250GB SSD
OC: Nie
System Operacyjny: Win 7 Pro

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Czy muszę rozebrać komputer aby znaleźć drugi numer seryjny?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sierpień 2015, 18:24:57 »

Witaj

Niestety tak, musisz powyciągać wszystko (płyta główna, karta graficzna) jeśli potrzebujesz dostęp do drugiego numeru. Z drugiej strony, wiem że na kartach graficznych jest to łatwo dostępne i nie trzeba wyciągać karty, chyba że zawalona kablami itd albo wepchnięta w bardzo małą obudowę.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

raffi2311

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Lipiec 2016, 17:30:09 »

Witam mam ten sam problem co autor tematu zdemontowałem kartę graficzną i nie mam tam naklejki do kodu produktu nr 2 ale znalazłem naklejkę z takim numerem G11606****** i jak wpisuje go to pisze że zły kod więc jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lipiec 2016, 17:32:32 »

Jaka karta graficzna? Podaj dokładny model.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

raffi2311

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lipiec 2016, 18:08:50 »

Przepraszam nie na pisałem ze chodzi o płytę główną  Z170A Gaming M5 według podpowiedzi gdzie jest 2 kod produktu tam tej naklejki nie ma tylko jest ta z kodem co podałem wyżej a kod nr 1 to mam
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2016, 15:15:40 wysłana przez raffi2311 »

pit_1975

• Pułkownik
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lipiec 2016, 18:25:45 »

Na Z170A Gaming M5
kod nr 1 - jest na gnieździe 24pin z boku-duża naklejka (to tam masz zasilanie całej płyty głównej)
kod nr 2 - jest na froncie mobo,koło radiatora,jak patrzysz na płytę główną to masz kod na końcu radiatora przy wtyczkach jack (gaming lan-sysfan1),to taka mała naklejeczka.
widać ją na fotce

raffi2311

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lipiec 2016, 15:16:11 »

Wpisuje kod nr 2 z tej małej naklejki i nadal pisze że zły.Jest jakiś inny sposób na dostanie kodu??