Autor Wątek: Pomóżcie mi uzasadnić kupno GE62 ;)  (Przeczytany 2656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Noispaxen

• Szeregowiec
  • *
  • :
Pomóżcie mi uzasadnić kupno GE62 ;)
« dnia: 13 Lipiec 2015, 05:27:05 »

Witam,

Przymierzam się już od pewnego czasu do kupna nowego laptopa. Aktualnie mam mojego już trochę staruszka MSI GE600, z którego ogólnie byłem zadowolony i trochę sie do MSI przywiązałem. Z tego powodu jestem bardzo przychylny tej firmie i chciałbym znowu kupić MSI, ale powiem szczerze trochę ciężko mi uzasadnić aktualne ceny.

Aktualnie jestem w Taipei, gdzie wczoraj byłem przejść się po centrum elektroniki i na żywo zobaczyć różne opcje. Byłem w flagowym sklepie MSI i ogólnie GE62 przypadł mi do gustu, byłem też w Lenovo i Acerze. Acer vn7-591g z takim samym wnetrzem jak MSI był o mniejwiecej 200zl tanszy - różnica dla mnie do zaakceptowania, bo design MSI wydaje się dużo ciekawszy. W Lenovo oglądałem Y50-70, pomimo że Lenovo w gamingowych laptopach się nie specializuje, to laptop prezentował się całkiem fajnie. Na Tajwanie nikt mi Y50-70 nie poleci, ze względu na to że trzeba za niego tutaj dać ponad 5000zł, gdy za MSI GE62 koło 4200zł (takie same specyfikacje, i7, gtx960m, z windowsem 8.1, 1tb hdd).

Cały mój problem tkwi w tym, że laptopa będę kupował w Polsce, ceny o dziwo są bardzo różne. Taki sam MSI GE62 to 4599zł i na dodatek bez Windowsa, a Lenovo wręcz przeciwnie, w Polsce o WIELE taniej bo 3599zł. Zaznaczę jeszcze nim się pojawi pytanie, że MSI mimo wyższej ceny i tak kupiłbym w Polsce a nie na Tajwanie, ze względu na to że w Polsce mógłbym odliczyć VAT.

No więc bardzo bym prosił żeby mnie ktoś przekonał do kupna MSI GE62 ;) Jak pisałem, jestem mu przychylny, ale nie rozumiem jakim cudem jest tu aż 1000zł różnicy w cenie! 500zł by było dla mnie trochę dziwne, ale pewnie jeszcze do zaakceptowania, 1000zł wydaje się być przesadą.

Czytałem wiele recenzji, wiem że Y50-70 miewa różne problemy, ale chyba większość była związana z niefajną matrycą, która w nowych produktach jest już dużo lepsza. Zdaje się że karta sieciowa też miewa problemy i spowalnia neta, ale da się to naprawić, a pozatym opinie wydają się dobre. MSI GE62 recenzje ma bardzo dobre, ale też zdaje się mieć małe problemy z temperaturami i głośnością, uginającą się obudową, więc też nie jest perfekcyjne.

Oczywiście jeden plus dla MSI to fakt że mogę w środku mieć HDD+SSD, a w Lenovo musiałbym mieć zewnętrzny HDD.

No więc czy ktoś może mi pomóc z lepszym niż moje "bo miałem, więc lubię" uzasadnieniem dołożenia 1000zł do kupna GE62?

Z góry dziękuję :)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Pomóżcie mi uzasadnić kupno GE62 ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lipiec 2015, 10:15:48 »

Witam

Co do Lenovo. Miałem dylemat co kupić (niestety na MSI mnie nie stać było, tym bardziej że mam stacjonarny PC >płyta gł i GPU od MSI oczywiście< ), no ale.. szukałem coś z i7+840m co najmniej. Miałem do wyboru HP i Lenovo. HP troszkę słabsze (nie był czterordzeniowy i7) ale jak zobaczyłem jaki support jest do Lenovo, to szczerze, wolałbym kupić coś od Chińczyka aniżeli Lenovo.

Pozatym, MSI ma swoją siedzibę w Tajwanie, no i wg mnie dośc oczywiste że lokalny produkt tańszy niż inne.
Nie wiem jak inaczej Cię przekonać, chociaż mi to obojętne czy kupisz MSI, Asus czy od Chińczyka. Chociaż osobiście polecam MSI (używam jak jestem u kolegi, i szczerze: laptopik genialny! )

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

Noispaxen

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lipiec 2015, 11:07:13 »

Witam

Co do Lenovo. Miałem dylemat co kupić (niestety na MSI mnie nie stać było, tym bardziej że mam stacjonarny PC >płyta gł i GPU od MSI oczywiście< ), no ale.. szukałem coś z i7+840m co najmniej. Miałem do wyboru HP i Lenovo. HP troszkę słabsze (nie był czterordzeniowy i7) ale jak zobaczyłem jaki support jest do Lenovo, to szczerze, wolałbym kupić coś od Chińczyka aniżeli Lenovo.

Pozatym, MSI ma swoją siedzibę w Tajwanie, no i wg mnie dośc oczywiste że lokalny produkt tańszy niż inne.
Nie wiem jak inaczej Cię przekonać, chociaż mi to obojętne czy kupisz MSI, Asus czy od Chińczyka. Chociaż osobiście polecam MSI (używam jak jestem u kolegi, i szczerze: laptopik genialny! )

Ale Lenovo to właśnie Chińczyk :D Ale dziwne, bo ja słyszałem właśnie że niby ich support jest niezły, a z MSI gorzej. Osobiście nie wiem, bo z moim aktualnym laptopem większych problemów nie miałem więc nie potrzebowałem się kontaktować.
Asus, Acer też mają tutaj siedzibę i ogólnie rzecz biorąc, wbrew stereotypowi o taniej elektornice na Tajwanie, poza sporadycznymi wyjątkami (jak ten MSI GE62, który swoją drogą jest najtańszym modelem z GTX960m, bo tutejsze GE60 mają jedynie GTX 850m) taniej tu nie jest, nawet jeżeli są to lokalne firmy (produkcja jest w Chinach, tak jak w przypadku Lenovo).
W każdym razie nie chodzi mi nawet o to że w Polsce drożej niż na Tajwanie, a raczej o to że w Polsce Lenovo można dostać tak tanio, a MSI coś się drogie zrobiło (jak kupowałem pod koniec 2010 to z tego co kojarze nie miałem wątpliwości że kupię MSI, bo pod względem stosunku komponentów do ceny przebijało wszystkich). Chociaż raczej skłaniam się w kierunku MSI, to cały czas trochę mam uczucie że chcę niepotrzebnie przepłacić...

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lipiec 2015, 20:59:05 »

Jeśli chodzi o Chińczyka to miałem na myśli podróbki laptopów które niby mają i7 gtx960 itd itd a w rzeczywistości Celeron z intel hd.

Przepłacić? Za jakość nigdy nie przepłacisz :)

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.