Autor Wątek: MSI GTX 660 OC Gaming - Reklamacja Proline.pl  (Przeczytany 1915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kropek_19

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI GTX 660 OC Gaming - Reklamacja Proline.pl
« dnia: 15 Czerwiec 2015, 20:46:56 »

Witam,

W lutym 2014 roku zakupiłem w gliwickim oddziale sklepu Proline.pl kartę graficzną MSI GTX 660 z serii Gaming z 2 gb pamięci na pokładzie. Karta działała dobrze i nie sprawiała żadnych kłopotów, ceniłem sobie jej bezszelestną pracę. W maju bieżącego roku po instalacji sterowników Nvidii do Wiedźmina 3 zaczęły się problemy. Otóż komputer zaczął się losowo zawieszać po zaledwie minucie jakiegokolwiek grania w gry 3D. Potrafiła się także zawiesić w pulpicie. Albo pojawiała się wiadomość "Sterownik ekranu napotkał problem...", albo występował BSOD spowodowany sterownikiem Nvidii. Sprawdziłem kartę graficzną znajomego - Radeona HD7850, notabene bardziej prądożerną kartę - aby wykluczyć wszystkie inne podzespoły komputera. Wrócenie do sterowników GTA V nic nie dało. W końcu zawiozłem kartę do miejsca, w którym ją kupiłem - było to 21 maja. Pan serwisant powiedział mi, że czas oczekiwania to dwa tygodnie i że karty od razu są wysyłane do MSI. Czekałem sobie, zadzwoniłem, nagle padło stwierdzenie "dwa tygodnie robocze". No dobra, rozumiem że chodzi o 14 dni roboczych. Dopiero wczoraj po południu odebrałem kartę - po 17 dniach roboczych, czyli serwis MSI stwierdził, że karta była uszkodzona. Pan serwisant przyniósł kartę, rozpakował, dostałem kartę bez pudełka zastępczego, w którym przyjechała. Dostałem tak po prostu kartę w folijce. No dobra, to nie jest akurat wina MSI.

Karta wyglądała na nową - miała jeszcze ten charakterystyczny zapach laminatu. Ani śladu zużycia, myślę sobie - może jest rzeczywiście nową kartą. Karta oczywiście była tą samą wersją, co oddana. Ale jak wielkie moje było zdziwienie, gdy po 10 minutach grania w GTA V obraz tak po prostu stał sie czarny. Odgłosy gry były nadal słyszalne w tle. Po chwili ujrzałem pulpit, a do gry już nie mogłem wrócić - a ta nadal w tle działała. To samo działo się z różnymi grami. W Cities Skylines mogę pograć jakieś 2 minuty, Shadow of Mordor wysypuje się jeszcze w menu - mniej więcej tak wyglądał początek końca poprzedniej karty. Znowu komunikaty o tym, że sterownik ekranu odzyskał sprawność. Poszperałem trochę w Internecie i rzeczywiście - nowe sterowniki Nvidii powodują problemy na kartach z układami Keplera. Ale na sterownikach pod GTA V dzieje się to samo! Tak samo dzieje się też na wersji wstecz. W zasadzie jedyna gra, w jaką mogę grać to EU4.

Temperatury karty są w normie - 50-60 stopni podczas tej krótkiej sesji.

W tym momencie nie wiem, co mam zrobić. Koncepcja zwrócenia karty jeszcze raz do serwisu średnio mi się widzi, bo w tym tempie w najlepszym wypadku ze swojego komputera będę mógł korzystać dopiero za trzy tygodnie.

Podzespoły komputera:
i5 4690K + Zalman CNPS10X Performa
Gigabyte Z97X Gaming 3
2x4GB DDR3 1600MHz GoodRam
250GB SSD Crucial MX100 + 500GB HDD Segate
Zasilacz OCZ StealthXStream2 600W
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2015, 20:50:34 wysłana przez kropek_19 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI GTX 660 OC Gaming - Reklamacja Proline.pl
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Czerwiec 2015, 21:10:02 »

Witaj

Moim podejrzanym w tej sprawie jest zasilacz. Szczerze? Nie chce mi się wierzyć że jedna karta się zepsuła ot tak po roku, a druga (teoretycznie nowa) po 10 minutach już padła sama z siebie. Z drugiej strony przypadki się zdarzają a że i po 3 razy ktoś łapie wadliwy produkt (karta, płyta, zasilacz itd).

Masz możliwość sprawdzić czy ta karta działa poprawnie w innym PC?
Spróbuj odpalić Valley Benchmark razem z GPUz i MSI Afterburner, pilnuj temperatury GPU i vRAM'u.

Jeśli podasz S/N karty, będę w stanie Ci podać najnowszy vBIOS który może naprawi to co trzeba (może pomoże). Co do tego czy można mi ufać.. sprawdź mój podpis :) Tylko oficjalny vBIOS prosto od MSI :)

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

kropek_19

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwiec 2015, 14:30:54 »

Mi też nie chciało się wierzyć, ale to fakt. Cały zestaw właśnie puściłem na modularnym OCZ 500W. Pograłem 10 minut w GTA. Crash. Więc to rzeczywiście jest karta. Przypominam, że Radek 7850 znajomego chodził bezproblemowo, a jest to karta bardziej prądożerna.

W Unigine Valley - podczas benchmarka do ok. 13 sceny jest ok, potem ekran jest czarny, wraca, chwilę działa, znowu czarny. Temperatura max to 62*C.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Czerwiec 2015, 19:24:09 »

Czyli jednak karta... dzwon do MSI o gwarancję. Raz wymienili to powinni drugi raz skoro nie dziala dalej.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

radoslaw80

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Sierpień 2015, 06:49:58 »

proponowałbym dwa rozwiązania przed zwróceniem się do serwisu ponieważ miałem podobny przypadek
1. sprawdzić kartę na innym komputerze, najlepiej z innym systemem operacyjnym
2. spróbować na nowo zainstalować system operacyjny, żeby wykluczyć ewentualny konflikt sterowników
W moim przypadku okazało się że to była bezwzględna wina karty