Autor Wątek: Z97A Gaming 7 + Dysk SSD PCI-E Pytanie o kompatybilność  (Przeczytany 2498 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sosniak666

• Szeregowiec
  • *
  • :
Z97A Gaming 7 + Dysk SSD PCI-E Pytanie o kompatybilność
« dnia: 15 Czerwiec 2015, 16:03:43 »

Witam
Zamierzam kupić dysk SSD PCI-E
Kingston HyperX Predator 240GB (SHPM2280P2H/240G) ( http://www.kingston.com/datasheets/shpm2280p2_us.pdf )
I zastanawiam się czy mimo, iż brakuje go na liście dysków na stronie głównej będzie on kompatybilny z płytą główną MSI Z97A GAMING 7
Proszę o odpowiedzi wyrozumiałe gdyż po 1-jestem laikiem w tematyce dysków SSD na PCI-E, a jednak wydanie 1100zł na dysk zobowiązuje mnie do upewnienia się w 100%, że nie będę miał niemiłych niespodzianek, proszę także o nie pisanie tekstów w stylu "po co ci to", gdyż takowa rozmowa jest dla mnie zbędna...
Pozdrawiam  ;)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Z97A Gaming 7 + Dysk SSD PCI-E Pytanie o kompatybilność
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Czerwiec 2015, 16:22:51 »

Witaj

Jestem w 100% pewny że będzie działać samo w sobie. Tyle że procesory (wszystkie) z serii konsumenckich (czyli nie X79/X99) a Z97/Z87 itp, posiadają tylko linii PCIe, więc podejrzewam że jeśli zarzucisz takiego SSD, to karta graf będzie działać z prędkością X8 zamiast X16.
A w razie czego, możesz na M.2 wrzucić i powinno być lepiej jeśli chodzi o karte graf.

A po co Ci to... haha Na OS im szybszy dysk tym lepiej ^^ Zbędne pytanie może to być, i wg mnie jeśli ktoś takie zadaje, to cóż.. nie zna się ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2015, 16:26:01 wysłana przez Nichrome »

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwiec 2015, 07:48:20 »

Na płycie głównej masz złącze M.2 więc lepiej jak zastosujesz taki dysk SSD. Złącze będzie działać tak samo szybko jak SATA Express.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

sosniak666

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Czerwiec 2015, 10:14:04 »

Na płycie głównej masz złącze M.2 więc lepiej jak zastosujesz taki dysk SSD. Złącze będzie działać tak samo szybko jak SATA Express.
To ten kingston nie jest na M.2? Myślałem, że do dysk M.2 z adapterem ale jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie ;)
P.S.
Dziękuję za posty.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Czerwiec 2015, 07:38:44 »

Dysk , który podałeś jest na złączu M.2 , lecz po co wpinać go w PCI i zajmować dodatkowo miejsce.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

sosniak666

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Czerwiec 2015, 16:00:06 »

Ok
Dziękuję serdzecznie za odpowiedzi wszystkim :)
Pozdrawiam temat zamykam ;)