Autor Wątek: R9 280X OC Gaming 3GB - gwarancja po wymianie na nową  (Przeczytany 1598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

radoslaw80

• Szeregowiec
  • *
  • :
R9 280X OC Gaming 3GB - gwarancja po wymianie na nową
« dnia: 19 Sierpień 2015, 08:13:24 »

Problem dotyczy karty MSI R9 280x OC GAMING 3GB, ale także każdej innej której producentem jest MSI.
W czerwcu tego roku pierwszy raz miałem problem z kartą graficzną - problem z wyświetlaniem obrazu - choć sprzętu od MSI używam od wielu lat i jestem z niego bardzo zadowolony. Ale w związku z tą awarią wysłałem swoją kartę w ramach gwarancji do autoryzowanego serwisu za pośrednictwem sklepu w którym ją zakupiłem.
Autoryzowany serwis uznał gwarancję i wymienił kartę na nową, wystawiając na tę okoliczność stosowny dokument, na którym są m.in. zamieszczone numery seryjne karty wymienionej i nowej, którą mi przesłano. Wskazana jest także data wymiany karty w autoryzowanym serwisie.
Jednakże na owym dokumencie nie ma żadnej wzmianki co do tego co dalej dzieje się z gwarancją po takiej wymianie.
Czy okres gwarancji nadal obowiązuje, czy jest liczony od nowa tj. od daty wymiany karty przez autoryzowany serwis?
Z góry dziękuję za odpowiedź
;D

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: R9 280X OC Gaming 3GB - gwarancja po wymianie na nową
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sierpień 2015, 11:54:22 »

Witaj

Mogę się mylić, ale w większości przypadków gwarancja obowiązuje od dnia zakupu pierwszej karty, nie ważne czy wysłana była na gwarancję i czy nową dostaniesz czy też nie.
Dla bezpieczeństwa lepiej liczyć okres gwarancji od dnia zakupu pierwszego produktu.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

radoslaw80

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Sierpień 2015, 06:41:36 »

Dzięki za info. Jeśli jest tak jak napisałeś, to pozostało mi jeszcze rok gwarancji.  ???
Niemniej dotychczas jeśli już zdarzyło mi się wymieniać jakikolwiek sprzęt komputerowy w ramach gwarancji, to zawsze otrzymywałem nowy sprzęt i dokumenty jasno poświadczające, że gwarancja biegnie od nowa tj. od momentu wymiany. To doświadczenia z firmą GIGABYTE.
Natomiast z racji tego, że nie mogę uzyskać konkretnej odpowiedzi od sprzedawcy (oprócz wspomnianego wcześniej dokumentu potwierdzającego fakt wymiany sprzętu na nowy) ani nawet nie jestem w stanie znaleźć jakichkolwiek informacji na oficjalnych stronach MSI na temat tego jak postępują w takich sytuacjach,
prosiłbym aby wypowiedział się w tej sprawie ktoś reprezentujący MSI na tym forum.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sierpień 2015, 17:08:49 »

Witaj

Reprezentant MSI z tego co mi wiadomo jest na urlopie

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sierpień 2015, 13:15:02 »

Gwarancja na karty graficzne i płyty główne obowiązuje na zasadach rękojmi.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland