Autor Wątek: R9 280X OC Gaming 3GB - gwarancja po wymianie na nową  (Przeczytany 1622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

radoslaw80

• Szeregowiec
  • *
  • :
R9 280X OC Gaming 3GB - gwarancja po wymianie na nową
« dnia: 19 Sierpień 2015, 08:13:24 »

Problem dotyczy karty MSI R9 280x OC GAMING 3GB, ale także każdej innej której producentem jest MSI.
W czerwcu tego roku pierwszy raz miałem problem z kartą graficzną - problem z wyświetlaniem obrazu - choć sprzętu od MSI używam od wielu lat i jestem z niego bardzo zadowolony. Ale w związku z tą awarią wysłałem swoją kartę w ramach gwarancji do autoryzowanego serwisu za pośrednictwem sklepu w którym ją zakupiłem.
Autoryzowany serwis uznał gwarancję i wymienił kartę na nową, wystawiając na tę okoliczność stosowny dokument, na którym są m.in. zamieszczone numery seryjne karty wymienionej i nowej, którą mi przesłano. Wskazana jest także data wymiany karty w autoryzowanym serwisie.
Jednakże na owym dokumencie nie ma żadnej wzmianki co do tego co dalej dzieje się z gwarancją po takiej wymianie.
Czy okres gwarancji nadal obowiązuje, czy jest liczony od nowa tj. od daty wymiany karty przez autoryzowany serwis?
Z góry dziękuję za odpowiedź
;D

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: R9 280X OC Gaming 3GB - gwarancja po wymianie na nową
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sierpień 2015, 11:54:22 »

Witaj

Mogę się mylić, ale w większości przypadków gwarancja obowiązuje od dnia zakupu pierwszej karty, nie ważne czy wysłana była na gwarancję i czy nową dostaniesz czy też nie.
Dla bezpieczeństwa lepiej liczyć okres gwarancji od dnia zakupu pierwszego produktu.

Nie, nie pracuję dla MSI. Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

radoslaw80

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Sierpień 2015, 06:41:36 »

Dzięki za info. Jeśli jest tak jak napisałeś, to pozostało mi jeszcze rok gwarancji.  ???
Niemniej dotychczas jeśli już zdarzyło mi się wymieniać jakikolwiek sprzęt komputerowy w ramach gwarancji, to zawsze otrzymywałem nowy sprzęt i dokumenty jasno poświadczające, że gwarancja biegnie od nowa tj. od momentu wymiany. To doświadczenia z firmą GIGABYTE.
Natomiast z racji tego, że nie mogę uzyskać konkretnej odpowiedzi od sprzedawcy (oprócz wspomnianego wcześniej dokumentu potwierdzającego fakt wymiany sprzętu na nowy) ani nawet nie jestem w stanie znaleźć jakichkolwiek informacji na oficjalnych stronach MSI na temat tego jak postępują w takich sytuacjach,
prosiłbym aby wypowiedział się w tej sprawie ktoś reprezentujący MSI na tym forum.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sierpień 2015, 17:08:49 »

Witaj

Reprezentant MSI z tego co mi wiadomo jest na urlopie

Nie, nie pracuję dla MSI. Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sierpień 2015, 13:15:02 »

Gwarancja na karty graficzne i płyty główne obowiązuje na zasadach rękojmi.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland