Strony: [1] 2 3 ... 5

Autor Wątek: R9 270x gaming (2G) - Paski na ekranie  (Przeczytany 5653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krystianek10

• Szeregowiec
  • *
  • :
R9 270x gaming (2G) - Paski na ekranie
« dnia: 12 Czerwiec 2015, 12:47:50 »

Witam ostatnio zaczęły się dziać dziwne rzeczy z moją karta (Msi R9 270x gaming 2g) otóż korzystam z niej przez pół roku a tu nagle takie kwiatki : https://drive.google.com/file/d/0B6O0p-NFn7QWVVJ6dzRmUFV0cXc/view?usp=sharing
Czasem sie komputer normalnie włacza ale po 10 minutach korzystania czy to z internetu czy to nawet bedac na pulpicie dzieje sie to samo czyli jakies paski, szarzenie, kolorowe kropki itp
Wie ktoś może co z tym zrobić?
Mój numer seryjny karty - S/N-V303-020B1403011863

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: R9 270x gaming (2G) - Paski na ekranie
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Czerwiec 2015, 19:05:54 »

Witaj,

Możesz nam coś powiedzieć na temat swojego systemu? Zasilacz? Płyta główna itp? To o czym mówisz, prawdopodobnie jest problemem ze strony zasilacza.

Spróbuj inny kabel wideo (HDMI/DP/DVI/VGA), może inny monitor/TV?
Czy wprowadzałeś jakieś zmiany zanim to się zaczęło pojawiać? Tzn. BIOS update, nowe sterowniki itp?
Mam nadzieję że płyta gł. jest na najnowszej wersji BIOS?

vBIOS może pomóc, ale nie koniecznie. Może być tak że karta pada w tym momencie. Jakie temperatury osiągała w stanie spoczynku i pod obciążeniem? Podkręcałeś może?

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

serafin_78

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lipiec 2015, 14:35:07 »

Witam

Chciałem się podpiąć pod ten temat bo mam to samo dzieje się tak tylko w grafice 2D.

Specyfikacja:

Asrock 970 Extreme 4
AMD FX 8320E
Gskill rapjawsx 2133 (2x4GB)
MSI R9 270X Gaming 2G
Zasilacz: Corsair CX 600M +80 bronze
Windows 7 64 bit

Wszystkie ustawienia mam fabryczne nic nie pokręcałem , temperatury w normie , napięcia tez (tu mam pytanie jakie napięcie minimalne VDDC powinna mieć ta karta mi wskazuje 0,875V na internecie często piszą ze jest za niskie i stad te problemy) Bios aktualny Na płycie głównej i grafice. Sterowniki do kart grafiki mam oryginalne z płyty, ciekawostka po zrobieniu aktualizacji taki ekran robił mi się średnio 2-3 razy na dzień a gdy wróciłem do tych z płyty to raz na 2 dni.

Wszystkie części są nowe nie maja 2 tygodni,a ten problem od samego początku, sumując problem leży w stabilności napięcia albo sterowniki. Bardzo bym prosił o jakąś pomoc bo nie bardzo mogę sobie teraz pozwolić na reklamacje karty gdyż komputer jest mi potrzebny do pracy a znając życie reklamacja potrwa ze 2-3 tyg. a to w moim przypadku jest przepaść czasowa.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lipiec 2015, 14:47:21 »

Witaj Serafin,

Pytanie #1 takie samo:
Spróbuj inny kabel wideo (HDMI/DP/DVI/VGA), może inny monitor/TV?

Ogólnie wg mnie jest to wina sterowników (jak sam zauważyłeś, najnowszy po kilka razy wywala a z płyty raz na pare dni).
Masz możliwość sprawdzić kartę w innym PC?
Podaj S/N karty oraz plik vBIOS (poniżej obrazek jak takowy plik ściągnąć z karty):

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

serafin_78

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Lipiec 2015, 15:20:08 »

S\N 602-V303-180B1502000538

Karta była testowana na innym komputerze ale przez 1 dzień i było ok wiec ciężko coś wywnioskować , aha to się tyczy tylko 2D w 3d jest super w grach nie ma problemow.

Kabel jest dobry działał na poprzedniej karcie.

« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2015, 15:51:52 wysłana przez serafin_78 »

serafin_78

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Lipiec 2015, 15:23:45 »

Nie mogę ci tego pliku wysłać bo ciągle jakiś błąd

serafin_78

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Lipiec 2015, 21:43:51 »

Rozumiem ze nic się z tym nie da zrobić żadnej pomocy i jestem skazany tylko na reklamacje.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Lipiec 2015, 21:53:08 »

Jak żadnej pomocy? Ty myślisz że ja albo pracownik MSI będziemy tu siedzieć 24/7?!
Sprawdzę czy jest nowsza wersja vBIOS.

serafin_78

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Lipiec 2015, 22:04:31 »

Przepraszam bardzo nie oto mi chodziło rozumiem ze każdy ma dom i rodzinę ja tez. Poszukałem troszkę w internecie i nie tylko ja mam taki problem zdaje się ze mam lekka wersje tego i nie tyczy się jednej konkretnej marki czy modelu jest tego sporo, często pisane jest aby podnieść napięcie na karcie lub wgrać starsze sterowniki prosiłbym tylko o jakąś sugestie co z tym dalej zrobić?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Lipiec 2015, 22:17:11 »

Spróbuj właśnie podnieść/zmniejszyć prędkości GPU i Memory przy użyciu MSI Afterburner (np -100 na obu, później +50 na obu) i zobacz czy coś się zmieniło.
Ewentualnie tez właśnie starszy sterownik (musisz sam sprawdzać który sterownik lepiej/najlepiej działa. Pobierz kilka poprzednich wersji i zacznij od najstarszej).

Plik wyślij mi na adres który wysłałem na prywatną wiadomość i sprawdzę czy najnowszy. Jeśli tak to nie ma sensu na nowo flashować, jeśli nie to zapodam nowszą wersję z instrukcją.

serafin_78

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Lipiec 2015, 22:37:54 »

udało sie
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2015, 22:42:23 wysłana przez serafin_78 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Lipiec 2015, 22:45:42 »

Podaj S/N karty oraz plik vBIOS (poniżej obrazek jak takowy plik ściągnąć z karty):

Screeny co podałeś są bezużyteczne.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Lipiec 2015, 23:03:34 »

Tym razem dobrze :)

Posiadasz najnowszą wersję vBIOS więc pozostaje zabawa z Afterburnerem i sprawdzeniem czy to zadziała, ewentualnie test karty w innym PC (4h wystarczą do testowania: Valley Benchmark na Extreme HD, Furmark 30 min, YouTube 10 min, jakiś dokument w Microsoft Word i pare innych "zadań" które są w miare lekkie).

serafin_78

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Lipiec 2015, 23:14:10 »

ok! dzięki pobawię się jeszcze i zobaczymy( karta była testowana na innym komputerze przez cały dzień i nic ale u mnie ten problem robi się  1 na dwa dni wiec wnioski nikle) jak wszystko zawiedzie to zareklamuje ale to dopiero na samym końcu jak już nic się nie da z tym zrobić.

Jeszcze raz dzięki za pomoc. ;D
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2015, 23:16:34 wysłana przez serafin_78 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Lipiec 2015, 23:24:33 »

Powodzenia :)

Strony: [1] 2 3 ... 5