Autor Wątek: Gwarancja w Notebookach Gamingowych MSI  (Przeczytany 33018 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Gwarancja w Notebookach Gamingowych MSI
« Odpowiedź #45 dnia: 20 Sierpień 2017, 17:56:05 »

Myślę że powinieneś zadać to pytanie bezpośrednio do serwisu MSI. https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=10546.0

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Sierpień 2017, 13:50:29 »

Witam. Jakiś czas temu kupiłem laptopa MSI GS73VR 6RF STEALTH PRO na terenie UK. Jestem już w Polsce i moje pytanie jest nastepujące. Czy gwarancja laptopa kupionego na terenie UK jest uwzględniana w Polskich serwisach ?
Tak , przez 12 pierwszych miesięcy masz gwarancję globalną.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem . Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

pasinskimichal

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Wrzesień 2017, 17:36:05 »

Witam,
Chciałbym wymienić w swoim GT72VR Dominator Pro pamięć. Z tego co już przeczytałem wynika, że nie muszę się przejmować "gwarancyjną naklejką" i mogę to zrobić samemu, oczywiście pod warunkiem zachowania przepisów bezpieczeństwa, i nie spowoduje to utraty gwarancji.
Zadałem to pytanie również panu na infolinii X-Komu i również potwierdził to, że mogę sam wymieniać podzespoły, ale dodał, że jeśli będę chciał zrealizować jakąś naprawę gwarancyjną to będę musiał wysłać wysłać komputer w pierwotnej konfiguracji bo inaczej nie zostanie to uznane jako taka naprawa.
Czy jest to prawda? Czy rzeczywiście jeśli dojdzie do jakiejś awarii (i oczywiście nie mówię tu o uszkodzeniu z mojej winy czy problemie z nowymi częściami) to muszę doprowadzić komputer do stanu z dnia zakupu i zakładać stare podzespoły?

pit_1975

• Pułkownik
  • :
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Wrzesień 2017, 18:23:49 »

W zasadzie tak,każdy podzespół ma nr seryjny przypisany do danego laptopa.
Załóżmy że oddajesz go na gwarancję z dodatkową pamięcią (tą swoją),według specyfikacji ona nie istnieje,więc mogą Ci jej nie oddać :)
Oczywiście zależy to od serwisanta,ale powinien trafić w oryginalnej specyfikacji=pamięci,dyski hdd/ssd,grafika itd...
Jak Ci padnie dysk,to oddajesz całego laptopa,mimo że będziesz się znał na tym i wiesz że to na 100% padł dysk,oni muszą to sprawdzić po swojemu (procedury).
Przykład ode mnie,padł dysk Seagate,po rejestracji na stronie Seagate wyskoczyła notka - "dysk jest częścią 'systemu' i nie może być reklamowany za pomocą formularza RMA,skontaktuj się ze sprzedawcą."
Trzeba było odesłać całego laptopa.

Ale zawsze możesz się spytać w serwisie.

leker16

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #49 dnia: 04 Listopad 2017, 04:02:12 »

Witam, posiadam laptopa GE72 7RE Apache Pro i chciałbym dołożyć ramu i dysk SSD, ale na obudowie jest "plomba" i moje pytanie jest następujące, jeśli rozkręcę obudowę po przez zerwanie naklejki, spowoduje utratę gwarancji?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #50 dnia: 04 Listopad 2017, 05:16:30 »

Witam

Możesz spokojnie dołożyć RAM/dysk. Wystarczy przeczytać pierwszą wiadomość wątkową :)

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

zdrapka

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #51 dnia: 25 Listopad 2017, 12:34:34 »

Cześć,
mam wrażenie, że ten serwis nie działa tak jakby normalny klient się tego spodziewał.
Właśnie otrzymałem odpowiedź od serwisu, gdzie stwierdzono, że uszkodzenia mechaniczne w centralnej części matrycy (w mojej opinii spowodowane złym spasowaniem elementów klawiatury, przez co klawiatura obciera o ekran, gdy matryca jest zamknięta) uniemożliwiają bezpłatną wymianę owej matrycy z powodu występowania martwych pikseli w prawym górnym rogu ekranu. Na moim laptopie martwych pikseli jest 30 - 40. O co tu chodzi? Czy rzeczywiście w takim wypadku normalne jest, że za wymianę matrycy MSI żąda 700 zł opłaty? W załączeniu treść mojego zgłoszenia, odpowiedź serwisu oraz 2 zdjęcia uszkodzeń na matrycy, które wysłano mi z serwisu.
Osobiście wydając 8 tysięcy na laptopa oczekuję czegoś więcej.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2017, 12:43:22 wysłana przez zdrapka »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Listopad 2017, 14:25:10 »

Cóż, cenowo się wszystko zgadza. Normalnie matryca kosztuje około 480zł. Niestety robocizna to prawie drugie tyle, jest to jednak autoryzowany serwis.
Może MSI FAE powie coś więcej w poniedziałek/wtorek.

zdrapka

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #53 dnia: 25 Listopad 2017, 20:28:14 »

Rzeczywiście moja wypiwiedź może zostać odebrana jakbym miał problem z ceną usługi. Mi jednak chodzi o to, że tyle martwych pikseli kwalifikuje matryce do wymiany w ramach gwarancji.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #54 dnia: 25 Listopad 2017, 21:11:59 »

Niestety, osobiście nie jestem w stanie powiedzieć na jakiej zasadzie stwierdzili że to nie podlega gwarancji. Nie rozumiem też zbytnio jakim cudem jest tyle martwych pikseli...

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Listopad 2017, 13:35:43 »

Podaj numer RMA abo S/N
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem . Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

zdrapka

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Listopad 2017, 14:25:43 »

Numer seryjny: K1611N0058651
Dzięki za zainteresowanie ; ).
Pozdrawiam