Autor Wątek: Gwarancja w Notebookach Gamingowych MSI  (Przeczytany 33104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcin.chmiest

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Gwarancja w Notebookach Gamingowych MSI
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Maj 2017, 16:37:43 »

Witam, dzis upadł mi laotop i ubił sie róg. sprzet ma ok 5 miesiecy. zastanawiam sieczy gwarancja jest w stanie mi to naprawicz czy raczej uszkodzenie typu mechanicznego niepodlega takiej  naprawie. mam jeszcze wziety pakiet rozszerzony na dwa lata ale na podzespoły przegrzanie czy cus takiego. podsuniecie info do kogo sie zgłosic?? w msi i jak sobie teraz z tym radzic??

MSI GL 6QF

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Maj 2017, 17:56:26 »

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

jakub.drobinski

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Czerwiec 2017, 11:02:11 »

Jeżeli chodzi o upgradowanie laptopa pod kątem dołożenia/wymiany dysków twardych oraz zmiana kości pamięci RAM nie powodują utraty gwarancji (wyjątek stanowi seria GS, w których dostęp do slotów pamięci jest utrudniony. W tych modelach MSI nie zaleca indywidualnego montażu modułów pamięci)

Czy mogę przez to rozumieć, że zerwanie naklejki "warranty void if removed" z mojego laptopa GP62MVR 6RF nie będzie miało znaczenia? Chciałbym wymienić jeden z dysków.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Czerwiec 2017, 13:09:36 »

Czy mogę przez to rozumieć, że zerwanie naklejki "warranty void if removed" z mojego laptopa GP62MVR 6RF nie będzie miało znaczenia? Chciałbym wymienić jeden z dysków.
Dobrze rozumiesz. Pytałem osobiście 3 różne oddziały MSI (w tym Polski), i każdy potwierdził że można. Oczywiście jeśli coś ulegnie zepsuciu podczas wymiany, to gwarancji już nie masz (uszkodzenie przez użytkownika unieważnia gwarancję).

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

gimmeallyourspamhoe

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Czerwiec 2017, 16:47:08 »

A co z wymianą pasty? Jest mowa o otworzeniu laptopa i wymianie dysków i RAMu, ale o położeniu nowej pasty nie ma w tym wątku najmniejszej wzmianki. Co jak będę chciał wymienić fabryczną, zeschniętą pastę na nową i porządną?

rifek4

• Kapral
  • *
  • :
  • Szanuj będziesz szanowany.
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Czerwiec 2017, 17:07:33 »

Podczas trwania gwarancji nie możesz tego robić sam, na śrubkach mocowania radiatora do korpusu są specjalne warranty stickery których przerwanie grozi utratą gwarancji ;) Ile pozostało Ci do końca gwarancji i ile czasu gwarancji miałeś na początku?

P.S.
Dla mnie to kompletna bzdura, przez przykładowo 2 lata (albo 3 na rozszerzonej gwarancji) bez wymieniania pasta naprawdę konkretnie zaschnie i później może być nawet problem ze zdjęciem radiatora :P Lecz da się tp zrobić bez szwanku, wyczyścić wszystko na cacy i nałożyć nową. Ale... To znaczy że jeśli przykładowo po 6-9 miesiącach (maksymalnie 12) poczujesz potrzebę wymiany pasty musisz z tym iść do serwisu MSI i oni zrobią to za Ciebie? Jeśli tak, to OK. Ale znając serwis MSI powiedzą że "ten typ tak ma" lub że "jeszcze nie jest to potrzebne" xD

@Nichrome możesz to potwierdzić :P?
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2017, 17:18:41 wysłana przez rifek4 »
~> MSI GP60-2PE Leopard (i5-4200H 3.4GHz, 12GB-1600MHz, GF 840M@Core 1250MHz@Memory 2300MHz 2GB, Samsung 750 EVO 250GB SSD + Seagate Laptop Thin 500GB SSHD, Win7 64bit HomeP, Trust GXT 130) <~

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Czerwiec 2017, 18:47:38 »

Oficjalnie nie możesz samemu pasty wymienić, bo utrata gwarancji. I to akurat zasada MSI na całym świecie.

W moim laptopie nie znalazłem naklejeczki gwarancyjnej na żadnej śrubie wewnątrz laptopa. Ale jak zdemontowałem chłodzenie, to widać że maszynowo było wszystko nakładane, więc po tym można rozpoznać czy ktoś grzebał czy nie.
Laptop mój w momencie wymiany pasty miał rok, może ciut więcej (słaba pamięć), a po wymianie pasty kilka C zeszło w dół.

Serwis uznaje laptopy na gwarancję jeśli CPU lub GPU dochodzą do 97C (lub wyżej) a pasta nie była jeszcze przez nich wymieniana.
Osobiście wymieniłem, ale jak już powiedziałem w innym temacie, mój sprzęt jest katowany i zrywanie naklejek gwarancyjnych to moje hobby.

gimmeallyourspamhoe

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Czerwiec 2017, 00:26:52 »

Czy dobrze zrozumiałem? Jedynym sposobem na wymianę pasty bez utraty gwarancji jest wysłanie laptopa do serwisu gdy temperatury podzespołów przekraczają 97C? Brzmi jak bardzo słaby żart.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Czerwiec 2017, 00:52:51 »

Zadzwoń do serwisu i się dowiesz jak słaby jest mój żart.
Możliwe że na "życzenie" wymienią pastę jeżeli dołączysz swoją pastę. Ale jak wspomniałem, musi to zrobić serwis MSI (lub jeżeli współpracują z jakimiś serwisami w całej Polsce, to autoryzowany).

rifek4

• Kapral
  • *
  • :
  • Szanuj będziesz szanowany.
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Czerwiec 2017, 01:32:21 »

Fabrycznie jest nakładana maszynowo ale przeważnie jest to pasta marnej jakości w porównaniu do np. Arcitc Silver 5 i jest jej zawsze tyle nawalone że normalnie taką ilością można by posmarować 2 razy albo lepiej. Naprawę bardzo słaby żart, ja jednak bym walczył o swoje i jechał bym z nimi konkretnie dotąd aż nie wymienią pasty jeśli temperatury Cię niepokoją, i oczywiście pastę dałbym swoją bo nie chciał bym żeby kolejny raz używali swojego fabrycznego badziewia o przewodności maksymalnie 5W/mk :P

P.S.
Serwisy MSI mają tyle roboty z takimi problemami że już po prostu nie ogarniają i dlatego powymyślali te wszystkie "reguły serwisowania" typu "jeśli nie osiąga 100 stopni to nie serwisujemy" itp... Rozumiem że podzespoły w lapkach są wysokiej wydajności i muszą też się grzać no ale wszystko jest normalnością do pewnego stopnia... A niestety "wadliwych" lapków MSI jest cała masa :/ Pomijam już jakość wykonania chłodzenia/radiatorów w MSI "z serii Gaming" o czym wspomniałem TUTAJ.

@gimmeallyourspamhoe - jakiego dokładnie lapka posiadasz?
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2017, 01:45:28 wysłana przez rifek4 »
~> MSI GP60-2PE Leopard (i5-4200H 3.4GHz, 12GB-1600MHz, GF 840M@Core 1250MHz@Memory 2300MHz 2GB, Samsung 750 EVO 250GB SSD + Seagate Laptop Thin 500GB SSHD, Win7 64bit HomeP, Trust GXT 130) <~

tsakad

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Lipiec 2017, 02:50:59 »

Laptop GL62-6QF, wcześniej otwierany, ale nic nie zostało wymienione. Dwa dni temu przestał wykrywać dysk SSD, nawet w BIOSie. Oczywiście komputer kupiłem razem z dyskiem. Czy w tym wypadku komputer zostanie przyjęty, a dysk, jeśli zajdzie taka potrzeba, wymieniony?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #41 dnia: 16 Lipiec 2017, 13:31:17 »

Jeśli to wada w laptopie, to z laptopem będą walczyć. A jeśli dysk, to zależy czy sklep lub Ty montowałeś, czy jest to fabryczny.

tsakad

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #42 dnia: 16 Lipiec 2017, 15:10:10 »

Kupiony w x-komie, spośród różnych specyfikacji wybrałem tę z dwoma dyskami. Na fakturze widnieje jedynie laptop jako całość. Jak mogę sprawdzić czy jest to fabryczny czy montowany przez sklep?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #43 dnia: 16 Lipiec 2017, 15:20:32 »

Montowany przez sklep to na życzenie klienta ;)
Odeślij laptopa i zrobią co trzeba.

dzunks

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #44 dnia: 20 Sierpień 2017, 16:55:44 »

Witam. Jakiś czas temu kupiłem laptopa MSI GS73VR 6RF STEALTH PRO na terenie UK. Jestem już w Polsce i moje pytanie jest nastepujące. Czy gwarancja laptopa kupionego na terenie UK jest uwzględniana w Polskich serwisach ?