Autor Wątek: Gwarancja w Notebookach Gamingowych MSI  (Przeczytany 33080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Gwarancja w Notebookach Gamingowych MSI
« dnia: 11 Maj 2015, 11:51:33 »

Gwarancja w Notebookach Gamingowych MSI

W miarę często trafiają do nas zapytania o serwis NB w Polsce, w związku z czym przygotowaliśmy krótkie podsumowanie odnośnie serwisowania i napraw Gwarancyjnych w Polsce:

Notebooki MSI są objęte 2 letnia gwarancją door to door na terenie całej Polski. Istnieję również możliwość przedłużenia okresu trwania tej gwarancji do 3 lat. W tym celu należy zakupić rozszerzenie gwarancji (u autoryzowanego dealera MSI) i laptop musi zostać zarejestrowany w przeciągu 3 miesięcy od daty zakupu. Przewodnik po tym jak takiej rejestracji dokonać znajduję się pod tym adresem: http://www.msi.com/page/warranty-extension/

W wypadku używania laptopa za granicą, obowiązuję 1 roczna gwarancja world-wide, realizowana w najbliższym serwisie MSI.

Gwarancją objęty jest cały laptop poza baterią, na którą obowiązuje gwarancja roczna.

Czas obowiązywania gwarancji liczony jest od momentu nabycia komputera (na podstawie faktury/paragonu wystawionego przez sprzedawcę)

Jeżeli chodzi o upgradowanie laptopa pod kątem dołożenia/wymiany dysków twardych oraz zmiana kości pamięci RAM nie powodują utraty gwarancji (wyjątek stanowi seria GS, w których dostęp do slotów pamięci jest utrudniony. W tych modelach MSI nie zaleca indywidualnego montażu modułów pamięci)
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2015, 12:06:05 wysłana przez MSI FAE »
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem . Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

mckboryczko18

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Gwarancja w Notebookach Gamingowych MSI
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Wrzesień 2015, 14:11:28 »

Witam
Jesli sam otwieralem swojego laptopa GP60 2PF Leopard pro i czysciłem cooler to gwarancja przepada ? Ponieważ mam problem z kartą lan,znikła i nie funkcjonuje,nie wykrywa nawet instalka mojego sprzętu,znaczy to ze karta sie spaliła? czy jest inna opcja ze nie działa pomimo podpiętego kabla.

Pozdrawiam

rabskim

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Wrzesień 2015, 13:50:17 »

czy można zakupić rozszerzenie gwarancji w innym sklepie niż zakupiło się laptop, i ile mam na to czasu - 3 mies?
dziękuję za odpowiedź

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Wrzesień 2015, 20:34:01 »

Witaj

Przedłużenie można kupić u autoryzowanego dealera MSI, więc to chyba nie ma znaczenia gdzie kupisz, bo gwarancja jest z MSI a nie ze sklepem :)

I tak, max 3 miesiące po zakupie gwarancji dodatkowej trzeba zarejestrować produkt. Najlepiej od razu ;)

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Wrzesień 2015, 11:13:48 »

Witam
Jesli sam otwieralem swojego laptopa GP60 2PF Leopard pro i czysciłem cooler to gwarancja przepada ? Ponieważ mam problem z kartą lan,znikła i nie funkcjonuje,nie wykrywa nawet instalka mojego sprzętu,znaczy to ze karta sie spaliła? czy jest inna opcja ze nie działa pomimo podpiętego kabla.

Pozdrawiam

Zobacz czy LAN nie jest wyłączony w menadżerze urządzeń.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem . Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login

qzyn

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Wrzesień 2015, 17:05:11 »

Zadałem pytanie sprzedawcy mojego laptopa odnośnie przedłużenia gwarancji - stwierdził, że nie słyszał żeby takie coś dostępne było w PL - zaoferował mi ubezpieczenie. To samo (ofertę ubezpieczenia) otrzymałem od innego sprzedawcy - który jest na liście dealerów MSI w PL.

Mama pytanie - czy można zakupić takie przedłużenie gwarancji z 2 do 3 lata w PL - i gdzie można to kupić ?

Pzdr

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Wrzesień 2015, 19:50:26 »

Zadałem pytanie sprzedawcy mojego laptopa odnośnie przedłużenia gwarancji - stwierdził, że nie słyszał żeby takie coś dostępne było w PL - zaoferował mi ubezpieczenie. To samo (ofertę ubezpieczenia) otrzymałem od innego sprzedawcy - który jest na liście dealerów MSI w PL.

Mama pytanie - czy można zakupić takie przedłużenie gwarancji z 2 do 3 lata w PL - i gdzie można to kupić ?

Pzdr
Chyba nie szukałeś dokładnie :)
http://www.x-kom.pl/m/1703-7-rozszerzenia-gwarancji-msi.html

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

qzyn

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Wrzesień 2015, 21:24:20 »

Tak naprawdę to nie szukałem - po prostu zadałem im mailem pytanie - i dostałem ofertę na ubezpieczenie (dokładnie od X-KOM'u).

W każdym razie dobrze wiedzieć gdzie mogę to znaleźć.

Dziękuję
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień 2015, 21:28:55 wysłana przez qzyn »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Wrzesień 2015, 23:06:33 »

Wychodzi na to że X-Kom jest jedynym "prawdziwym" autoryzowanym dealerem na PL :) Chociaż nie dziwię się, zawsze to była przyjemność u nich kupować; gdzie większość innych sklepów ma nas (klientów) 'gdzieś' a XKom jest dość uczciwy.

dawidpankowski14

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Wrzesień 2015, 12:25:09 »

Jeśli zakupiłem laptopa poza granicami polski to przysługuje mi tylko rok gwarancji, a jeśli kupiłbym go w Polsce to byłby to 2 lata?
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2015, 12:27:01 wysłana przez dawidpankowski14 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Wrzesień 2015, 14:03:37 »

Gwarancja jest ogólnie 2 letnia. Tyle że 1 rok można wysłać w jakimkolwiek miejscu na świecie do serwisu, a kolejny rok tylko do serwisu w PL (miejsce zakupu). A przynajmniej tak rozumiem zasady gwarancji.

Chyba nawet dobrze rozumiem :D

Notebooki MSI są objęte 2 letnia gwarancją door to door na terenie całej Polski. Istnieję również możliwość przedłużenia okresu trwania tej gwarancji do 3 lat. W tym celu należy zakupić rozszerzenie gwarancji (u autoryzowanego dealera MSI) i laptop musi zostać zarejestrowany w przeciągu 3 miesięcy od daty zakupu. Przewodnik po tym jak takiej rejestracji dokonać znajduję się pod tym adresem: http://www.msi.com/page/warranty-extension/

W wypadku używania laptopa za granicą, obowiązuję 1 roczna gwarancja world-wide, realizowana w najbliższym serwisie MSI.

dawidpankowski14

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Wrzesień 2015, 14:26:14 »

W takim razie dzieki za odpowiedz - wszystko jasne :)

patryk.mrugala

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Październik 2015, 07:32:16 »

Witam podepnę się pod temat . Od niedawna jestem posiadaczem MSI GP60 2PF Leopard Pro :) domyślnie mam wbudowane 8GB RAM, chciałbym dołożyć do niego dodatkowe 4GB i przy okazji dysk mSata z racji iż mam taki slot. Tutaj rodzi się problem :( - na klapie serwisowej widnieje "Warranty Sticker" (Link do zdj -  http://s2.ifotos.pl/img/IMG201510_shnppwq.jpg ) obawiam się ze jak przebije ten Sticker by odkręcić śrubkę i móc dostać się do Ramu oraz mSata gwarancja przepadnie.

Z góry dzięki za odpowiedz !

rony4

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Październik 2015, 22:15:23 »

z powyższych informacji nie wynika, czy dodatkową gwarancje która można zakupić w x-kom należy zakupić razem z komputerem czy można w późniejszym terminie ja swojego gt80 kupiłem w lutym/marcu wtedy taka gwaranacja nie była dostępna, czy jak zakupie teraz to jedyny warunek jej obowiązywania to rejestracja w ciągu 3 miechów od zakupu jej czy 3 miechy od zakupu samego komputera?

medyq

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Grudzień 2015, 15:52:23 »

należy zakupić razem z komputerem czy można w późniejszym terminie
Z tego co się orientuje w x-kom masz ubezpieczenie a nie rozszerzoną gwarancję (jak kolwiek tego nie nazywają) . Przy ostatnim zakupie laptopa w x-kom przed wakacjami dostałem propozycje ubezpieczenia od razu od handlowca i dokumenty i jego warunki. Koszt zależny od wartości więc do zapłaty dostałem promocyjną kwotę niecałe 600zł z czego 5 lat to tak na prawdę 3 lata bo ubezpieczenie działać zaczyna po upływie zwykłej gwarancji ;).

Może komuś się przyda wyjaśnienie więc wklejam to co mam z x-kom

Zgodnie z rozmową telefoniczną poniżej przekazujemy informację odnośnie propozycji przedłużenia gwarancji do modelu, który Państwo zakupili.

Przedłużenie gwarancji (AWARIA) obejmuje usterki techniczne, które pojawiłyby się w okresie po zakończeniu standardowej gwarancji producenta. Poniżej prezentujemy ceny poszczególnych przedłużeń:
Przedłużenie o 12 miesięcy  AWARIA  - 374,90 zł
Przedłużenie o 24 miesiące AWARIA  - 449,88 zł
Przedłużenie o 36 miesięcy AWARIA  - 562,35 zł

Termin i sposób zapłaty za polisę: Przelew 10 dni / Przedpłata / Pobranie.

W przypadku gdyby usterka techniczna wyeliminowała możliwość naprawy sprzętu, wymieniany jest on na nowy o podobnych parametrach.Jeśli w chwili wystąpienia usterki nie będzie on dostępny w sprzedaży, gwarantowany jest bon podarunkowy na 100% aktualnej wartości urządzenia do wykorzystania w sieci sprzedaży X-KOM. Gwarancja nie ulega konsumpcji, czyli bez względu na ilość awarii, każda usterka usuwana jest nieodpłatnie.

Dodatkowa ochrona jest realizowana w systemie door to door z czasem reakcji 48 h. Serwis zobowiązuje się naprawić sprzęt w ciągu 2/7/14 dni w zależności od kategorii zakupionego towaru. Jeżeli naprawa będzie trwała dłużej, przygotowywany jest towar zastępczy. Istnieje możliwość śledzenia statusu naprawy dzwoniąc na Infolinię Administratora pod numerem telefonu 22 256 00 00 (w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00) lub przez stronę www.ucare.pl. W ramach potwierdzenia zakupu ubezpieczenia sprzętu wystawiana jest polisa. Jest to dokument księgowy zwolniony z podatku VAT. Pragniemy dodać, że przysługuje 30 dniowy termin odstąpienia od umowy zawartej na powyższe usługi gwarancyjne bezpośrednio u Ubezpieczyciela, oraz 14 dniowy termin w sieci sprzedaży X-KOM.

Co ciekawe w umowie która zawiera się za pośrednictwem x-kom z firmą zewnętrzną jest definicja "awarii" i to już sami zdecydujcie czy spełnia Wasze oczekiwania. Jeśli MSI umożliwia przedłużenie gwarancji swojej o 1 rok rozważałbym ten wariant zamiast ubezpieczeń tego typu.
Awaria – uniemożliwienie   zgodnego   z   przeznaczeniem   użytkowania   Urządzenia   będą cego przedmiotem   ub ezpieczenia,   wskazanego   w   Polisie,   wywołane   nagłym   i   nieprzewid zianym zaprzestaniem prawidłowej pracy elementów lub zespołów Urządzenia, po wodujące przerwanie jego funkcji  lub  unieruchomienie  wynikające  z  przyczyn  wewnętrznych   pochodzenia  mechanicznego, elektrycznego, elektronicznego, pneumatycznego lub hydraulicznego, które nie jest spowodowane działaniem  człowieka,  działaniem  czynnika  zewnętrznego  oraz  nie  jest  skutkiem  użytkowania niezgodnego z instrukcją obsługi Urządzenia;
innymi słowy nie ma nic o zalaniu, przepięciu czy innych tego typu pochodzącymi z otoczenia w typie ubezpieczenia "Awaria". Natomiast  "przypadkowe. uszkodzenie" to już inna bajka...
« Ostatnia zmiana: 17 Grudzień 2015, 16:09:17 wysłana przez medyq »