Autor Wątek: Od którego momentu liczy się ustawowe 14 dni?  (Przeczytany 1291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tox_25

• Szeregowiec
  • *
  • :
Od którego momentu liczy się ustawowe 14 dni?
« dnia: 02 Maj 2015, 12:31:46 »

Witam.
Od którego momentu liczy się ustawowe 14 dni? Moja 780-tka OC Gaming odmówiła posłuszeństwa 15 Kwietnia, tego samego dnia poinformowałem o zdarzeniu sklep. Następnego dnia dostałem odpowiedź, że wysyłają kuriera, który miał dojechać w Piątek a dotarł we Wtorek - 21 Kwietnia.  24-tego dostałem mail ze sklepu, że towar został poddany oględzinom. 29-tego w kolejnej wiadomości zostałem poinformowany, że:
 "z uwagi na rodzaj oraz charakter usterki, został zgłoszony do właściwego serwisu w celu uzyskania ekspertyzy. Niezwłocznie po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia w Punkcie serwisowym (otrzymanie numeru RMA) towar zostanie wysłany do serwisu".
Z serwisu do serwisu... >:(
Po otrzymaniu ekspertyzy mam dostać odpowiedź - przewidywany termin 8 Maj. Jak widać od momentu zgłoszenia,
do 8 Maja mijają już 23 dni. Od momentu otrzymania przez sklep karty do 8-ego Maja minie 14 dni.
Od którego momentu liczyć te dwa tygodnie?
Jak wygląda sprawa z kartami graficznymi, które nie są już produkowane? Czy serwis nadal takie naprawia? Nie uśmiecha mi się czekać kolejny miesiąc i dostać używany, lub naprawiony sprzęt, który ewidentnie miał jakąś wadę. Nie był podkręcany, pracował z markowymi podzespołami w dobrze wentylowanej i przedmuchiwanej obudowie.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Od którego momentu liczy się ustawowe 14 dni?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maj 2015, 11:26:35 »

Witam,
Chciałbym na wstępie zaznaczyć, że w przypadku komponentów Naszej produkcji sprzedawanych na terenie Polski, firma MSI formalnie nie jest stroną w sporach gwarancyjnych z klientami innymi niż Nasi bezpośredni partnerzy handlowi. Formalnym, prawnym gwarantem jest podmiot od którego nasze produkty zostały zakupione. Jeżeli dany podmiot nie udzielił żadnej gwarancji na zakupiony towar konsumpcyjny, to klientowi zawsze przysługuje rękojmia. Wszelkie prawa z tytułu rękojmi opisane są na stronie UOKIK http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/. W związku z tym wszelkie wiążące decyzję odnośnie obsługi posprzedażowej komponentów Naszej produkcji są tylko i wyłącznie suwerenną decyzją podmiotu od którego Nasze produkty zostały zakupione.Czas na załatwienie to ustawowe kalendarzowe 14 dni.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland