Autor Wątek: GP70 2PF Leopard Pro - problem z grafiką GTX850m  (Przeczytany 4928 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fhimpo

• Szeregowiec
  • *
  • :
GP70 2PF Leopard Pro - problem z grafiką GTX850m
« dnia: 21 Marzec 2015, 20:17:22 »

Witam serdecznie,

MSI GP 70 2PF Leopard Pro
i7-4700HQ,
GTX850m 2GB,
Dysk 1 TB
8 GB RAM
17,3 cali

Od wczoraj jestem posiadaczem w/w sprzętu. Kupiony bez systemu. Po otrzymaniu zaisntalowałem win 7 Home Edition PL 64 bit oraz sterowniki otrzymane na płycie. Wszystko zainstalowało się pięknie (bez żadnego błędu czy tez informacji o niezgodności).
Jednak problemy zaczynają się gdy próbuje uruchomić aplikacje które wymagają użycia karty dedykowanej.
Przykładowo starałem się uruchomić "3dmark vantage" , aplikacja wyłącza się na samym początku testu (ekran zawiesza się, innym razem wychodzi z aplikacji i wyświetla informację ze sterownik grafiki przestał działać, a jeszcze innym Blue screen z kodem 0x00000116 / nvlddmkm.sys ) i tak za każdym razem, odinstalowałem sterownik nvidia GTX850m, wówczas test w 3dmark poszedł bez problemu cały na karcie zintegrowanej Intela.
Ściągałem i instalowałem inny sterownik do nvidii ze strony producenta jednak efekt ten sam, zwisy, blue screeny.

Pomyślałem ze problem być może leży po stronie sterowników, sterowniki na płycie są przecież pod win 8.1. Pożyczyłem i zainstalowalem próbnie system 8.1 PL 64 bit, później wszystkie sterowniki z płyty po kolei ale efekt ten sam co na Windows 7... no może za wyjątkiem blue screenów -  ale aplikacja 3dmark wyłącza się już na samym początku testu. Oprócz tej aplikacji próbowałem uruchomić również grę World of Tanks - ta aplikacja zwiesza się zaraz po uruchomieniu.
System chodzi stabilnie na karcie Intela w rozdzielczości 1900x1080

Czy jest to możliwe , że karta nvidii jest uszkodzona i jest konieczność  naprawy gwarancyjnej ? ... a może jest jeszcze jakaś opcja którą mógłbym spróbować.
Z góry dziękuje za wszelką chęć pomocy.
pozdrawiam
Krzysiek

marcin.obala

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: GP70 2PF Leopard Pro - problem z grafiką GTX850m
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Marzec 2015, 07:04:58 »

Cześć.

Ja miałem to samo jednak nie w laptopie MSI tylko HP. Na intelu wszystko chodziło a jak próbowalem włączyć druga grafikę to bluescreeny albo w ogóle się po prostu wylaczalo. I grafika była uwalona.

marcinvip

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Marzec 2015, 21:36:44 »

Należy w Panelu Sterowania/Panel Sterowania NVIDIA zdefiniować w zakładce "Zarządzanie ustawieniami 3D", która grafa ma dźwigać jakikolwiek program bo to ma duże znaczenie. Proponuje do tego najnowsze stery również, czyli 347.88.

Tu pobierzesz:

DOWNLOAD

Proszę poczekać 3 sek. na plik źródłowy po kliknięciu.
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2015, 21:39:07 wysłana przez marcinvip »

fhimpo

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Marzec 2015, 06:33:21 »

dzieki za odzew

sterowniki najnowsze czyli te 347.88 instalowalem, zarowno ze strony msi jak i nvidii i dalej to samo, w zarzadzaniu takze ustawialem wydajniejsza karte jako podstawe i to tez nie to.
na furmark rowniez zwis od razu po rozpoczeciu testu.
takze chyba faktycznie karta walnieta, nowy laptop czyzby wada fabryczna

pzdr

marcinvip

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Marzec 2015, 07:55:37 »

No więc na to wygląda, pozostaje reklamacja.

tyranitsu

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Grudzień 2015, 12:58:06 »

Witam!

Udało Ci się rozwiązać problem?

zyga9595

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Grudzień 2015, 14:48:41 »

a może ostatnio zmieniałeś system (na windows 10) wtedy przeważnie trzeba zaktualizować bios ponieważ ta gra odpala się nawet na tg 840 na medium

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Grudzień 2015, 13:04:47 »

Proszę podaj wersję sterowników Intel oraz Nvidia.
jaki masz system operacyjny aktualnie.
Staraj się pisać wątki według schematu https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=814.0
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

tyranitsu

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Grudzień 2015, 13:12:07 »

Nawet wiem jak facet poradził sobie z problemem Odesłał leoparda i zażądał zwrotu kasy bo zorientowal się dość wcześnie.